Pozemek - obálková metoda

1
10.7.20 13:42

Pozemek - obálková metoda - zkušenosti

Ahoj,
s manželkou bychom chtěli koupit pozemek. Jedna vesnička prodává pozemky, ale jo formou obálkové metody. Není to ovšem tak, že do obálky vložíte nabízenou částku za pozemek, ale je to tak, že ten, kdo na úřad donese obálku dříve, ten pozemek také dostane. Chtěli bychom ze zúčastnit, ale bohužel nám to do té vesničky trvá tak 30 minut autem. Přijde nám, že je to tak udělané záměrně, aby pozemky získali místní lidé. Co si o tom myslíte, máte s tím někdo zkušenosti? Hlavně máme vyhlídnutý ještě jeden pozemek od developera a bojíme se, že než se rozhodne o obálkách (obec nejdříve musí vyhlásit záměr k prodeji pozemků), tak ten pozemek od developera už bude prodaný :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19412
10.7.20 13:47

Tak ale dopředu víte kdy a odkolika to budou vybírat ne? tak tam prostě dojedete na čas :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4432
10.7.20 13:48

To tak na malých vesnicích bývá. Záleží jestli by jste měli případně peníze na oboje. Nejdřív koupit od developera a kdyby vyšel ten obecní tak ten první obratem prodat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21608
10.7.20 13:50

@Martislav to je blbost ne?? To jsem v životě nezažila.

Tak pokud pozemek chci, klidně bych tam stanovala:-))

Ne..nezdá se mi obálková metoda typu, kdo přijde dřiv..co vy v té obálce bylo? :mrgreen: čas přichodu?.

Nemáte to spletené???jak by se řešilo, KDO přisel dřív??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2022
10.7.20 13:50

To nechápu.
Takže když dorazím první a v obálce mám napsanou 1 Kč, tak jsem nový majitel? Asi ne, že?

Pokud by byla stanovena limitní cena, tak by při kritériu rychlosti zase obálková metoda úplně ztratila smysl. Každý by do ní dal stejnou částku a uháněl na úřad :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21608
10.7.20 13:56

@MrsNorris presně..ani já nechápu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5229
10.7.20 13:58

Ja si o obalkovych metodach myslim svoje. Je to jenom pripravene divadlo pro hejly, ale o vysledku je pritom uz davno rozhodnuto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21608
10.7.20 14:00

@Chytrak já byla dvakkrát. Jednou se povedlo. Ale to jsmde seděli přímo před komisí a výsledky se četly hned

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5229
10.7.20 14:02
@Liška2014 píše:
@Martislav to je blbost ne?? To jsem v životě nezažila.

Tak pokud pozemek chci, klidně bych tam stanovala:-))

Ne..nezdá se mi obálková metoda typu, kdo přijde dřiv..co vy v té obálce bylo? :mrgreen: čas přichodu?.

Nemáte to spletené???jak by se řešilo, KDO přisel dřív??

Co by tam asi bylo. :D
Cas prichodu a suma, ktera pujde predsedovi rozhodujici komise do kapsy :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15582
10.7.20 14:04
@Martislav píše:
Ahoj,
s manželkou bychom chtěli koupit pozemek. Jedna vesnička prodává pozemky, ale jo formou obálkové metody. Není to ovšem tak, že do obálky vložíte nabízenou částku za pozemek, ale je to tak, že ten, kdo na úřad donese obálku dříve, ten pozemek také dostane. Chtěli bychom ze zúčastnit, ale bohužel nám to do té vesničky trvá tak 30 minut autem. Přijde nám, že je to tak udělané záměrně, aby pozemky získali místní lidé. Co si o tom myslíte, máte s tím někdo zkušenosti? Hlavně máme vyhlídnutý ještě jeden pozemek od developera a bojíme se, že než se rozhodne o obálkách (obec nejdříve musí vyhlásit záměr k prodeji pozemků), tak ten pozemek od developera už bude prodaný :(

Není mi úplně jasné, k čemu Ti budou zkušenosti ostatních dobré.

Koupě pozemku od developera je pro Tebe jistota - zatímco obálková metoda (zvlášť takto podivně pojatá) naopak nejistota do poslední chvíle. Sám musíš vědět, jak moc stojíš o ten pozemek od developera a jestli chceš kvůli nejistému výsledku obálek riskovat, že o něj přijdeš. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
762
10.7.20 14:09

Nefunguje nahodou obalkova metoda tim stylem ze kdo v obalecce donese vic chechtaku, ten pozemek dostane? :think: nemyslim si ze kdo driv prijde ten driv mele.. To by mohla teta z ulice mlet za par kacek a pekne na tom vydelat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21608
10.7.20 14:13
@Chytrak píše:
Co by tam asi bylo. :D
Cas prichodu a suma, ktera pujde predsedovi rozhodujici komise do kapsy :lol:

Tak to potom jo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5229
10.7.20 14:14
@Liška2014 píše:
@Chytrak já byla dvakkrát. Jednou se povedlo. Ale to jsmde seděli přímo před komisí a výsledky se četly hned

Jakoze jste to vyhrali tou obalkovou metodou?

Ja se jednou pres segru prichomytl jednou k obalkovemu vyberu bytu a jak jsem videl ten hnuj kolem, tak jsem si pak sel radsi koupit byt uplne normalne. Za me idealni cesta jak prijit o prachy i o nemovitost 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21608
10.7.20 14:22

@Martislav ještě nerozumím..záměr vyhlášen není a vy už víte, jak se bude postupovat? A záměr může být vyhlášen i 2 měsíce dopředu třeba.

A nelze se s developerem dohodnout, že v případě, pokud pozemek od něj nekoupíte, seženete za sebe náhradu?

Nebo holt risk, že propadne kauce..

To si musíte zvážit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 14:27
@Martislav píše:
Ahoj,
s manželkou bychom chtěli koupit pozemek. Jedna vesnička prodává pozemky, ale jo formou obálkové metody. Není to ovšem tak, že do obálky vložíte nabízenou částku za pozemek, ale je to tak, že ten, kdo na úřad donese obálku dříve, ten pozemek také dostane. Chtěli bychom ze zúčastnit, ale bohužel nám to do té vesničky trvá tak 30 minut autem. Přijde nám, že je to tak udělané záměrně, aby pozemky získali místní lidé. Co si o tom myslíte, máte s tím někdo zkušenosti? Hlavně máme vyhlídnutý ještě jeden pozemek od developera a bojíme se, že než se rozhodne o obálkách (obec nejdříve musí vyhlásit záměr k prodeji pozemků), tak ten pozemek od developera už bude prodaný :(

Coto je za blbost. Sami jsme teď řešili pozemek od města. Bylo nám vysvětleno, že obalovkovou metudu vyhraje ten, kdo nabídne nejvíce. Oni dají akorát nejnižší cenu kterou požadují. Vyvěšeno je 2 měsíce a pak se uvidí.. Obalová metoda tipů kdo přijde 1. Je přeci blbost. Vždyť by to mohl koupit ten co na úřadu dela :think: :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama