Reklama

Požití kyseliny citronové u syna. Co teď ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 22:55
Požití kyseliny citronové u syna. Co teď ?

Holky, chtěla jsem z konvice odstranit kamen a tak tam nasypali cca 50g kyseliny citronové z Tesca. Voda s kyselinou se uvařila, tu jsem na 99% vylila ( jsem už zblbla jak na to pořad myslím ) dala vařit novou vodu myslím, ze jsem ji opět vylila a pak už vařila vodu pro děcko na mléko a sobě na čaj. Dítě vypili 60 ml a dal nechtělo, když jsem se napila čaje pochopila jsem proč, bylo to nehorázné kysele. Dotaz : muže se něco stát malému? 20mesicu. Volala jsem i na točí logickou linku, paní byla strašně nepříjemná :roll: odpovědi jsem se bohužel nedočkala.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 14.01.17 22:56

A obal od toho uz nemas?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 22:57

@tartaletka mám, ale není tam nic uvedeno :cert:

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 14.01.17 23:04

Pokud to bylo takhle rozředěné, tak bych neplašila, je to jen kyselé. Je to jako by vypil šťávu z citronu.

murra
Kecalka 389 příspěvků 31 inzerátů 14.01.17 23:06

Já bych řekla, ze to bude v pořádku, kyselina citronová se jako konzervant přidává do řady potravin. Sama ji dávám do domácích sirupů. Pokud navíc byla zředěná, nemělo by to vadit.

Bábrdl
Generální žvanilka 20918 příspěvků 14.01.17 23:09
@Anonymní píše:
Holky, chtěla jsem z konvice odstranit kamen a tak tam nasypali cca 50g kyseliny citronové z Tesca. Voda s kyselinou se uvařila, tu jsem na 99% vylila ( jsem už zblbla jak na to pořad myslím ) dala vařit novou vodu myslím, ze jsem ji opět vylila a pak už vařila vodu pro děcko na mléko a sobě na čaj. Dítě vypili 60 ml a dal nechtělo, když jsem se napila čaje pochopila jsem proč, bylo to nehorázné kysele. Dotaz : muže se něco stát malému? 20mesicu. Volala jsem i na točí logickou linku, paní byla strašně nepříjemná :roll: odpovědi jsem se bohužel nedočkala.

Myslím, že nic nehrozí. Kyselinu citronovou E330 je i v přesnídávce. Kdyby vypil ten koncentrát, tak to je jiná. Ale takhle…

Nechápu tu toxo linku. Jak ses nedočkala odpovědi? To ti jako zavěsili? Něco ti říct museli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 23:10

Teď jak tu píšete byla zredena, jsem úplný debil, ještě před půl hodinou vím, ze jsem to takhle prolevala tu končící a teď mě to úplně mate, jak nad tím přemýšlím. Prcek na tom potom vypil hrnicek plnotucneho mléka, četla jsem někde ze je to na neutralizaci vhodně.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28515 příspěvků 14.01.17 23:13

To bude dobrý. Chlapečka pozoruj bedlivě, ale bez paniky. A dej vědět.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 23:14

@Bábrdl když by vypil ten koncentrát, tak co? 8o paní po mě chtěla rodné číslo a bydliště a cele jméno a pak mi až odpověď.

Bábrdl
Generální žvanilka 20918 příspěvků 14.01.17 23:15
@Anonymní píše:
@Bábrdl když by vypil ten koncentrát, tak co? 8o paní po mě chtěla rodné číslo a bydliště a cele jméno a pak mi až odpověď.

A proč jsi jí to nedala? 8o

Kdyby vypil silný koncentrát, tak by si mohl teoreticky poleptat sliznice, ale toho by sis všimla. Navíc koncentrát nevypil, tak to neřeš. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 23:16
@Burj Chalifa píše:
To bude dobrý. Chlapečka pozoruj bedlivě, ale bez paniky. A dej vědět.

tak nevím co teď, když je noc.? Udělala jsem mu nové mléko a u toho teď už usnul. Tak nevím zda ho chodit budit nebo jak? A navíc bych asi stejně nic nepoznala. Nemám zkusit ještě pohotovost? Jsem na tohle strašně úzkostliva.

Bábrdl
Generální žvanilka 20918 příspěvků 14.01.17 23:20
@Anonymní píše:
tak nevím co teď, když je noc.? Udělala jsem mu nové mléko a u toho teď už usnul. Tak nevím zda ho chodit budit nebo jak? A navíc bych asi stejně nic nepoznala. Nemám zkusit ještě pohotovost? Jsem na tohle strašně úzkostliva.

Nemyslíš, že otrávené dítě by mělo nějaké příznaky? Bolavé bříško, zvracení, popálenou pusinu…
Kyselina citronová není přeci nervový jed. Zůstalo tam něco té kyselosti, tak mu pití nechutnalo. Možná by ho to mohlo podráždit, asi jako když sníš citron. Ale když je v pohodě, jen bych ho sledovala…

Nechápu, proč jsi neuvedla ty údaje na té toxolince a teď chceš dítě brát na pohotovost, kde budeš taky muset uvést údaje. :think:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28515 příspěvků 14.01.17 23:21
@Anonymní píše:

To je jasný, že máš strach, drž se. :kytka: Nech chlapečka spinkat, kdyby mu bylo špatně, tak by neusnul, blinkal by, věř mi. Pohotovost je na nic, stejně by Vás poslali na nějaká vyšetření, o bezesnou noc máte postaráno. Chlapeček by byl vyčerpaný nespaním. To, že spí, se zdá naopak dobrým znamením. Tělíčko má schopnost regenerace. Tebe čeká probdělá noc - asi, ale to je už úděl maminek. Když bude ráno OK, tak to dobře dopadlo. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 23:21

Nerada přes telefon poskytuji tyto údaje. Jak to, ale poznám, když šlo dítě spát.? :oops:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama