Požití očních kapek? Nebezpečné, či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rokyta1
Extra třída :D 12716 příspěvků 11.12.16 20:12
Požití očních kapek? Nebezpečné či ne?

Můj skoro 5 letý syn vypil cca 4 ml očních kapek, zbytek jsem mu stihla sebrat.
Na toxi linku v Praze se nedá dovolat - mám hrotit či ne?
Látku kanamycin sulfas neznám a přítel google mi moc nepomohl…

Stalo se teď…Kapky se jmenují tejne: KANAMYCIN

děkuji za reakci.

Reakce:

luca241
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 11.12.16 20:15

Zavolej na pohotovost. Určitě řeknou co a jak!!

bublinek
Kelišová 5114 příspěvků 11.12.16 20:18

Jestliže jste použil(a) více přípravku Kanamycin-POS, oční kapky, než jste měl(a)
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Z příbalového letáku, v každé nemocnici by poradili, si teda myslím. Než psát sem.

rokyta1
Extra třída :D 12716 příspěvků 11.12.16 20:24

@bublinek joo tuhle chytrou odpověď jsem nepotřebovala achjo…číst umím…nemohla jsem se dovolat a tady většinou najdu rychlou odpověď, protože maminky tu mají hodně zkušeností… :-(

rokyta1
Extra třída :D 12716 příspěvků 11.12.16 20:27

Podařilo se mi dovolat, tak kdyby někdo potřeboval odpověď, zanechávám:
dr. neví..snad možná alergická reakce, kdyby jakákoliv změna stavu, vyhledat praktického lékaře. U 17 kg dítěte ale snad už nic. Lék je antibiotikum, proto je možné očekávát nějakou vyrážku či průjem, ale u menšího dítěte by to bylo horší.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 20:42
@rokyta1 píše:
Můj skoro 5 letý syn vypil cca 4 ml očních kapek, zbytek jsem mu stihla sebrat.
Na toxi linku v Praze se nedá dovolat - mám hrotit či ne?
Látku kanamycin sulfas neznám a přítel google mi moc nepomohl…

Stalo se teď…Kapky se jmenují tejne: KANAMYCIN

děkuji za reakci.

nestane se vubec nic jen prcka pozoruj a hldiej zmeny jako kdyby zvracel nebo byl apaticky nebo ho bolelo brisk prujem at ta pak na pohotovost ale nemelo by ses stat vubec nic ;)

rokyta1
Extra třída :D 12716 příspěvků 11.12.16 20:46

@JayLee dekuji moc..neco tak mi nakonec rekla i ta dr. :kytka:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 20:55
@rokyta1 píše:
@JayLee dekuji moc..neco tak mi nakonec rekla i ta dr. :kytka:

ja mam sestricku moji pediatry na fb tak jsem ji pisla a zeptala se ji a hodila to sem ;) takze hlavne nezmatkovat a klid nemelo by se vubec nic stat jen ho pozoruj a kdyby nejaka zmena tak jed ale pry se z techle kapec a s takoveho mnozstvi z 99=% nic nestane a mas byt v klidu ;)

Hanka253
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 5 inzerátů 11.12.16 21:23

4ml, tj cca 20mg kanamycinu.. terapeuticky se užívá 50mg/kg hmotnosti a děti starší 6měsíců mají vylučování shodné s dospělými.. takže ta dávka je vcelku maličká a nebála bych se. Není to žádný zdravý ideál, ale zdravé ledviny s játry by si měly bez potíží poradit. Asi nejvíc hrozí průjem (jako u každých antibiotik) nebo vyrážka (jako u každých antibiotik). Hlavně se poučit, že léky musejí být mimo dětský dosah, příště by mohlo být hůř. Držím palce, a´t je vše OK.

rokyta1
Extra třída :D 12716 příspěvků 11.12.16 23:35

@JayLee @Hanka253 holky diky, leky mam mimo dosah,vysoko.Ale tohle jsme zrovna aplikovali a nez jsem mu stacila dat sirup na kasel tak tohle vzal a oklopil do sebe…Jeste jsem mu to stacila vzit, takze celou lahvicku nevycucnul.Ja u toho prave byla… :roll:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >