Pozitiva a negativa očkování proti Covid

Anonymní
7.4.21 21:39

Pozitiva a negativa očkování proti Covid

Může mi někdo vysvětlit, proč se nechat naočkovat a nebo proč naopak ne? Polopaticky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
68543
7.4.21 21:44

Osobně jsem byla na vazkach, covidu jsem se moc nebála. Očkování ale také ne. Nechtělo se mi do nevyzlouseneho. Ale počítala jsem s tím, že mi nějak k tomu dokopou. Čekala js, že to bude výhodami pro očkované. Nakonec to přišlo dřív, že strany zaměstnavatele, byl tam dost tlak. Tak jsem si nakonec řekla, proč ne hned, když to stejnak přijde. Teď jsem ráda. Hlavně že mám pokoj od testu a karantény. Ale i klid, že to nechytim. Jinak čisté celopopulacne tomu děsně fandím, je to jediná cesta, jak z toho ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
7.4.21 21:51
@Lama Lama píše:
Osobně jsem byla na vazkach, covidu jsem se moc nebála. Očkování ale také ne. Nechtělo se mi do nevyzlouseneho. Ale počítala jsem s tím, že mi nějak k tomu dokopou. Čekala js, že to bude výhodami pro očkované. Nakonec to přišlo dřív, že strany zaměstnavatele, byl tam dost tlak. Tak jsem si nakonec řekla, proč ne hned, když to stejnak přijde. Teď jsem ráda. Hlavně že mám pokoj od testu a karantény. Ale i klid, že to nechytim. Jinak čisté celopopulacne tomu děsně fandím, je to jediná cesta, jak z toho ven.

a čistě teoreticky, bylo by pro tebe podstatné i to, čím, resp. kterou vakcínou by jsi měla být očkovaná? :think: že třeba v případě nějaké konkrétní by jsi do toho očkování raději nešla? :think: dík ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
7.4.21 21:52

To už tu bylo… Jediné čeho docílíš je, že spustíš lavinu dohadů mezi dvěma tábory. Mezi těmi kteří jsou pro očkování a ti druzí co nejsou pro očkování. Tohle si musíš rozhodnout sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10570
7.4.21 21:55

Proc ne? Nevyzkousena vakcina, nevis co to udela za par let, nevis jak to bude reagovat na pripadne jine covid mutace. Vsimam si, ze lide, co jeste nemaji deti, jsou obezretni i kvuli pripadne reprodukci.

Proc ano? Je pravdepodobne, ze treba nebudes mit tezky prubeh covidu.

Kazdopadne slycham okolo sebe ted casto, ze je lepsi stanovit pred ocko protilatky, ze to lidem s vysokymi protilatkami dela neplechu, zvlast tem starsim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68543
7.4.21 21:57
@Keyllah píše:
a čistě teoreticky, bylo by pro tebe podstatné i to, čím, resp. kterou vakcínou by jsi měla být očkovaná? :think: že třeba v případě nějaké konkrétní by jsi do toho očkování raději nešla? :think: dík ;)

Ne, nechala bych se naockovat jakoukoli vakcínou schválenou Ema. Ale já říkám všem, kdo nechce Astru a chce mít klid, ať se registruje do velkého ockocentra, kde Astry nemaj. Ale neměla bych s ní sama problém, stran trombózy zcela jistě ne. V tom má plukovník recht, že víc lidí zajede cestou na ockovani auto, než co umrena ty srazeniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10646
7.4.21 21:59
@Lama Lama píše:
Hlavně že mám pokoj od testu a karantény.

ty jo, zrovna přes velikonoce jsme s kolegyní v práci nadávaly, že kvůli tomu zkujvenýmu očkování si ani nemůžeme jít na pitomý dva týdny odfrknout do karantény :mrgreen:

@Lama Lama píše:
Jinak čisté celopopulacne tomu děsně fandím, je to jediná cesta, jak z toho ven.

taky v to doufám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
7.4.21 22:02
@Lama Lama píše:
Ne, nechala bych se naockovat jakoukoli vakcínou schválenou Ema. Ale já říkám všem, kdo nechce Astru a chce mít klid, ať se registruje do velkého ockocentra, kde Astry nemaj. Ale neměla bych s ní sama problém, stran trombózy zcela jistě ne. V tom má plukovník recht, že víc lidí zajede cestou na ockovani auto, než co umrena ty srazeniny.

Dík ;) než přijdu na řadu, bude prosinec, možná spíš rok 2022, tak kdoví, jaké budou pro mě možnosti ;) ale řešila jsem babičku a ta má z Astry obavy, tak jsi mě trochu uklidnila :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68543
7.4.21 22:05
@Keyllah píše:
Dík ;) než přijdu na řadu, bude prosinec, možná spíš rok 2022, tak kdoví, jaké budou pro mě možnosti ;) ale řešila jsem babičku a ta má z Astry obavy, tak jsi mě trochu uklidnila :kytka:

Já myslím, že v létě budou naočkovaní všichni, kdo chtěj ( počítám, že to bude tak 50-60%)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18320
7.4.21 22:06
@Keyllah píše:
Dík ;) než přijdu na řadu, bude prosinec, možná spíš rok 2022, tak kdoví, jaké budou pro mě možnosti ;) ale řešila jsem babičku a ta má z Astry obavy, tak jsi mě trochu uklidnila :kytka:

Moje mamka i tchán Astru dostali a oba (skoro 80) neměli vůbec žádnou reakci po 1. dávce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8612
7.4.21 22:09

Mám vítr z těžkého průběhu covidu, umírají i moji vrstevníci. Hrozí poškození plic, vzniku sraženin, pschické problémy, problémy s dýcháním. Navíc se ukazuje, že následky i bezpříznakového prodělání onemocnění jsou vážnější, než se vůbec předpokládalo.
Navíc to nechci dotáhnout domů svým starouškům, kteří jsou sice očkovaní, ale proč tomu jít vstříc, že jo.

Očkovací látky jsou testované, nebojím se (ani Astry). Covid totiž testovaný není vůbec.

Pravděpodobnost komplikací onemocnění je mnohonásobně vyšší než pravděpodobnost i menších komplikace po očkování.

Benefity očkování: testování, karantény, cestování, fitka atd. jsou jen bonus navíc, ne důvod do toho jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
7.4.21 22:10
@Lama Lama píše:
Já myslím, že v létě budou naočkovaní všichni, kdo chtěj ( počítám, že to bude tak 50-60%)

v okolí (rodina a kolegové) zatím čekají na očkování 70 +, ještě jim nedorazil PIN (snad to říkám správně). Myslím, že říkali, že do ročníku 1980 naočkují během léta, ale to zas byl podle mě jen optimistický kec. Je duben a přede mnou 70+, 60+, 50+, 40 +, chronicky nemocní, policisté, učitelé, hasiči (nevím kdo vše ještě), takže já s očkováním dřív než v zimě opravdu nepočítám :think: ale maminku 60+ bych ráda měla naočkovanou co nejdřív :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
7.4.21 22:12
@robínek píše:
Moje mamka i tchán Astru dostali a oba (skoro 80) neměli vůbec žádnou reakci po 1. dávce.

díky :-)) a na druhé už byli? jedna známá měla dost děsivou reakci po první a jiná po druhé dávce, ale takové případy budou jistě u všech možných typů vakcín. Jen když o tom člověk ví a vidí to v přímém přenosu, tak je z toho víc nervózní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
7.4.21 22:13

Se připíchnu, abych věděla… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
7.4.21 22:13

@Keyllah

Astrou je očkovaná britská královna, je to skoro stoletá dáma a přežila to bez problémů :kytka:
Moc se o tom nemluví, ale výskyt trombóz je u pfizeru o malinko vyšší než u astry.
Pokud jde o babičku, věřím, že benefity očkování vysoce převažují nad riziky.
Neváhala bych. S čím bych měla problém, by byl sputnik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat