Pozitivní antigen, jak teď postupovat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
538
23.6.22 11:14

pozitivní antigen, jak teď postupovat?

Prosím o rady, dcera ráno pozitivní antigen, jaké jsou teď pravidla, když je člověk pozitivní? Kolik je dnů izolace? Hlásí se to někam? díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5888
23.6.22 11:27
@sobesin píše:
Prosím o rady, dcera ráno pozitivní antigen, jaké jsou teď pravidla, když je člověk pozitivní? Kolik je dnů izolace? Hlásí se to někam? díky

izolace 7 dní, počítá se jen test ve zdravotnickém zařízení, nebo v odběrovém místě. Karantény pro kontakty nejsou. Já osobně, kdyby se jednalo o mé dítě, tak řešit nebudu, 7 dní by nešla do kolektivu. Myslím, že to tak dělá už většina lidí. Já své děti s rýmou, kašlem a teplotou už ani netestovala. Doma byly dokud byly nemocné, když se uzdravily, tak šly do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3505
23.6.22 11:53
@Lucka1111 píše:
izolace 7 dní, počítá se jen test ve zdravotnickém zařízení, nebo v odběrovém místě. Karantény pro kontakty nejsou. Já osobně, kdyby se jednalo o mé dítě, tak řešit nebudu, 7 dní by nešla do kolektivu. Myslím, že to tak dělá už většina lidí. Já své děti s rýmou, kašlem a teplotou už ani netestovala. Doma byly dokud byly nemocné, když se uzdravily, tak šly do školy.

Ja bych zas na test sla. Uz ted delaji bububu co bude na podzim. Aspon bude mit pul roku certifikat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12749
23.6.22 12:42

Zavolala bych doktorovi a požádala o žádanku na PCR test, čistě kvůli tomu, aby měla potvrzení pro případné restrikce na podzim. Izolace je 7 dnů, ale poslední 2 dny tuším musejí být bez příznaků, jinak se prodlužuje.
Oni nám všichni tvrdí, jak už Covid není, a v posledních 3 týdnech vím o pěti pozitivních lidech, z toho dva měli pozitivní test až na konci druhého týdne nemoci, takže vesele roznášeli (nechtíc, samozřejmě, chodili do krámu, do lékárny atd.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83156
23.6.22 13:08
@elinka90 píše:
Ja bych zas na test sla. Uz ted delaji bububu co bude na podzim. Aspon bude mit pul roku certifikat.

No, je otazka, zda to bude zase pul roku nebo reknou, ze zmutoval a smolik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
23.6.22 13:18

Uz jsem ji objednala na pcr test, at vime, zda si to fakt prodelava.To pujde do skoly jen na vyzo🙄a budem radi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83156
23.6.22 13:20

@sobesin Nepůjde, protože těch 7 dnů se bude počítat od toho PCR testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5888
23.6.22 13:21
@sobesin píše:
Uz jsem ji objednala na pcr test, at vime, zda si to fakt prodelava.To pujde do skoly jen na vyzo🙄a budem radi

nepůjde ani na vyzo. Pokud má test dnes, tak izolace do 30.6 včetně. Pokud má test zítra, tak až do 1.7.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
23.6.22 13:40

Test ma dnes, sedm dni je do stredy, pokud se pocita do izolace i den testu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83156
23.6.22 13:56

@sobesin Nepočítá, den testu je den 0.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5888
23.6.22 14:01
@sobesin píše:
Test ma dnes, sedm dni je do stredy, pokud se pocita do izolace i den testu?

den testu je den 0. Takže i když bude za 2 dny úplně zdravá, tak musí sedět doma až do příštího čtvrtka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9711
23.6.22 20:58
@sobesin píše:
Test ma dnes, sedm dni je do stredy, pokud se pocita do izolace i den testu?

A dnes má to PCR? Test platí jen ten ve zdravotnickém zařízení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
24.6.22 11:28

Holky hlásím PCR negativní…hurá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39872
24.6.22 12:43
@sobesin píše:
Holky hlásím PCR negativní…hurá

No úplně nevim, jestli hurá :mrgreen: ja mela pozitivní antigen a az druhy PCR pozitivni. Pritom celou dobu priznaky. Kolegyne, od které jsem to chytla, to mela stejně. Omikron

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12749
24.6.22 13:01
@vokishka píše:
No úplně nevim, jestli hurá :mrgreen: ja mela pozitivní antigen a az druhy PCR pozitivni. Pritom celou dobu priznaky. Kolegyne, od které jsem to chytla, to mela stejně. Omikron

Jo, moje ségra se teď klepe, protože mají děti 1.7. odjet na tábor, a spolužák jejího syna pozitivní. Jeho rodiče oba leželi doma v horečkách víc než týden, měli pozitivní antigen a negativní PCR, tak posílali obě děti normálně do školy, po týdnu horečky a pozitivní obě děti. Rodiče měli pozitivní PCR až po dvou týdnech příznaků.
Učitelky a rodiče dost naštvaní, proč (když byly uzavřené známky) nenechali ty děti doma. No protože by přišly o výlet a karanténa povinná není a dětem nic nebylo. Takže teď možná X dětí neodjede na dovolenou a tábory, nebo odjedou bezpříznakoví a plivnou to na rodiče, kteří si těch 14 dní poleží taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat