Pozitivní antigen, jak teď postupovat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
5990
24.6.22 13:24
@zrcadlo píše:
Jo, moje ségra se teď klepe, protože mají děti 1.7. odjet na tábor, a spolužák jejího syna pozitivní. Jeho rodiče oba leželi doma v horečkách víc než týden, měli pozitivní antigen a negativní PCR, tak posílali obě děti normálně do školy, po týdnu horečky a pozitivní obě děti. Rodiče měli pozitivní PCR až po dvou týdnech příznaků.
Učitelky a rodiče dost naštvaní, proč (když byly uzavřené známky) nenechali ty děti doma. No protože by přišly o výlet a karanténa povinná není a dětem nic nebylo. Takže teď možná X dětí neodjede na dovolenou a tábory, nebo odjedou bezpříznakoví a plivnou to na rodiče, kteří si těch 14 dní poleží taky.

a proč by ty zdravé děti měly být doma? Kdyby rodiče měli chřipku a ne covid, tak bys taky byla naštvaná že děti chodily do školy? Já svoje děti při nemoci už ani netestuju, takže jedna byla doma s horečkou (i s víkendem byla doma 6 dní), druhá ve škole. Z covidu je viróza jako každá jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12837
24.6.22 13:35
@Lucka1111 píše:
a proč by ty zdravé děti měly být doma? Kdyby rodiče měli chřipku a ne covid, tak bys taky byla naštvaná že děti chodily do školy? Já svoje děti při nemoci už ani netestuju, takže jedna byla doma s horečkou (i s víkendem byla doma 6 dní), druhá ve škole. Z covidu je viróza jako každá jiná.

Jo, kdybychom doma měli oba rodiče chřipku (nikoliv rýmu, ale opravdu chřipku) nebo jiné vysoce nakažlivé onemocnění a byl týden do konce školního roku, tak asi z ohleduplnosti k ostatním nechám děti doma, než je nechat chodit do školy a po pár dnech říct „jejda, tak to nakonec taky chytly, sorry“. Bohužel pro řadu lidí to pořád viróza jako každá jiná není, když leží 14 dní v horečkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3520
24.6.22 14:35

Moc bych hura nejasala. Manzel negativni PCR, za 2 dny uz PCR pozitivni. Blbe mu bylo uz pri prvnim PCR

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
24.6.22 18:09

Holky dceri uz dnes skoro nic neni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10636
24.6.22 18:12

Koronavirů je spousta druhů, jsou to běžné dětské virózy. Ten antigen není 100% specifický - může reagovat i s jinými koronaviry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
24.6.22 18:19

To mi presne rikala pediatricka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10636
24.6.22 18:22
@sobesin píše:
To mi presne rikala pediatricka

Já jsem mikrobiolog. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
24.6.22 18:24

Jeee, to by me bavilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10636
24.6.22 18:26
@sobesin píše:
Jeee, to by me bavilo :)

Mě taky. Ale poslední 2 zimy a jara docela horor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5990
24.6.22 18:28
@Havlova píše:
Koronavirů je spousta druhů, jsou to běžné dětské virózy. Ten antigen není 100% specifický - může reagovat i s jinými koronaviry.

no ale klidně to PCR může být falešně negativní. Takových jsem viděla už dost. Ale vzhledem k tomu, že dítěti už nic není, tak je vcelku jedno, co mu bylo, prostě viroza a jestli covid 19, nebo jiná je fuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10636
24.6.22 18:35
@Lucka1111 píše:
no ale klidně to PCR může být falešně negativní. Takových jsem viděla už dost. Ale vzhledem k tomu, že dítěti už nic není, tak je vcelku jedno, co mu bylo, prostě viroza a jestli covid 19, nebo jiná je fuk.

Nebo antigen falešně pozitivní, toho jsem viděla asi víc. Ono mi prošlo za poslední 2 roky rukama cca 150 000 vzorků na PCR na covid. Ale dítěti je dobře, takže je všechno OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5990
24.6.22 18:47
@Havlova píše:
Nebo antigen falešně pozitivní, toho jsem viděla asi víc. Ono mi prošlo za poslední 2 roky rukama cca 150 000 vzorků na PCR na covid. Ale dítěti je dobře, takže je všechno OK.

no jenže prostě z toho, že je pozitivní antigen a negativní PCR nemůžeš říct, že ta pozitivita je falešná. Já viděla dost případů, kdy v v rodině covid, pacient jasně nemocný taky, antigen silně pozitivní (opakovaně) a PCR negativní. A druhý den PCR pozitivní. Takže pro mě jako lékaře je důležitý i klinický nález a epidemiologická anamnéza.
Ale jak jsem psala hned na začátku, já osobně už u svých dětí a u sebe po nějakém covidu nepátrám. V ordinaci tedy antigeny dělám, hlavně když se ti lidé dožadují toho abych je vyšetřila hned v první den co jim začíná rýma nebo je škrábe v krku. Tak pokud nemají objektivně angínu, tak o moc víc než test na covid jim nabídnout nemohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10636
24.6.22 18:53

@Lucka1111 Já tenhle závěr neudělala, já pouze vysvětlila možnou falešnou pozitivitu antigenu. A to, že je senzitivita i specificita Ag nižší než PCR je obecně známá a uznávaná věc (nejen u covidu). Jednu krátkodobou studii na toto téma jsem dělala (tedy spíš byla donucena dělat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
24.6.22 18:57
@Havlova píše:
Mě taky. Ale poslední 2 zimy a jara docela horor.

To verim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
13.7.22 19:18

Ja teda taky dneska zjistila, ze ani nevim, jaka jsou aktualni pravidla:) onemocnela jsem presne pred 14 dny, brutal bolesti v krku, 38 teplota, pak ryma, unava, zanet spojivek. Delala jsem si testy behem prvnich par dnu- negativni. Protoze ale trochu smrkam a jsem zahlenena, udelala jsem si predevcirem antigen - pozitivni:/ dneska dalsi dva od ruznych vyrobcu - taky +, takze je to jasny :nevim:
Nastesti muzu pracovat z domova, takze pohoda, na PCR nejdu, nic bych z toho nemela, navic mam jasny priznaky. Pocitam s tydnem doma, snad to uz da pokoj, po 14 dnech uz bych chtela mit klid :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat