Pozitivní dítě bez příznaků

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.12.21 23:53

Pozitivní dítě bez příznaků

Syn vyšel v úterý na PCR testu pozitivní…ale je bez jakýchkoliv příznaků… musí být opravdu 14dni doma bez možnosti se jít provětrat? Druhé dítě vyšlo negativní… musí znovu na test. Je to dlouhé a pořád muzujou, že chtějí na chvilku ven…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
19127
4.12.21 23:57

Ne nemusí být doma, jen nesmí přijít do kontaktu s dalšími lidmi, co by mohl nakazit. A pokud máte třeba chodbu společnou se sousedy, tak po ní s respirátorem.

Takže ven ano, ale ne třeba na hřiště, když jsou tam ostatní, ale třeba do lesa. Obecně by se neměl moc fyzicky namahát, protože to že je bez příznaků neznamená, že to při nachlazení a nebo přetažení nemůže vést k propuknutí příznaků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
4.12.21 23:59

Tak to, že nemá příznaky ještě neznamená, že není infekční. Klidně to může na někoho prsknout. Jestli jste z paneláku tak třeba ve výtahu po něm hned někdo pojede, kliky a podobně…

Jako jestli máte barák a soukromou zahradu, tak ať se proběhnou. Dohlídni ať s nikým nemluví a je. Ale na sídlišti a v paneláku je to šílenost. Nikdy nevíš koho můžou nakazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
5.12.21 06:48

Nevím, no.. I při blbé karanténě jsem varovala sousedy, aby se k dítěti neblížili, když si hrálo samo na vlastní zahradě a pokud jsem potřebovala něco nutně zařídit, nechávala ho v autě. Nedovedu si představit, že bych si s pozitivním užívala pobyt venku, když nesmí ani k doktorovi. Ale je to na palici, to uznávám. Já takhle přišla ještě před Vánoci o část dárků, abychom to nějak ve zdraví přežili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80447
5.12.21 07:07

@mokkk Tak k doktorovi samozřejmě smí, pokud je to nutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1380
5.12.21 07:15

Našim dětem taky nic nebylo, žádný příznak, a teď nam bude končit karanténa a obě dvě děti začali hooodně kašlat. V pondělí snad půjdeme i k doktorce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19660
5.12.21 07:33
@Anonymní píše:
Syn vyšel v úterý na PCR testu pozitivní…ale je bez jakýchkoliv příznaků… musí být opravdu 14dni doma bez možnosti se jít provětrat? Druhé dítě vyšlo negativní… musí znovu na test. Je to dlouhé a pořád muzujou, že chtějí na chvilku ven…

Precti si, jaka jsou pravidla izolace pro pcr pozitivni. Nikde tam nevidim, ze pacient muze chodit ven na prochazky :nevim:
https://covid.gov.cz/…nich/izolace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
5.12.21 07:53
@cecetka píše:
Precti si, jaka jsou pravidla izolace pro pcr pozitivni. Nikde tam nevidim, ze pacient muze chodit ven na prochazky :nevim:
https://covid.gov.cz/…nich/izolace [/cita

To tam sice neni, ale trochu bych pouzila i zdravej rozum. Pokud maji moznost se ven dostat tak, aby u toho eliminovali kontakt s jinymi lidmi, tak bych to proste nedramatizovala a sla. Ve spolecnych prostorach samozrejme s rouskou, pekne po schodech a ne vytahem, diteti zduraznit, at se pokud mozno nedrzi zabradli atd.
Byt zavreni doma s detmi, kterym nic neni a nesmet vubec nikam, je proste na hlavu. Psychika je taky dulezita a pokud jim trochu pomuze aspon prochazka, nevidim duvod nevyrazit, kdyz dodrzi vyse uvedene a pujdou nekam, kde moc lidi nepotkaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6015
5.12.21 07:57
@KeckaJ píše:
Tak to, že nemá příznaky ještě neznamená, že není infekční. Klidně to může na někoho prsknout. Jestli jste z paneláku tak třeba ve výtahu po něm hned někdo pojede, kliky a podobně…Jako jestli máte barák a soukromou zahradu, tak ať se proběhnou. Dohlídni ať s nikým nemluví a je. Ale na sídlišti a v paneláku je to šílenost. Nikdy nevíš koho můžou nakazit.

Tak on i nakazeny musi jit vynest odpad, ja byla zodpovedna, mela rukavice a nejela vytahem a samozrejme s respiratorem i tak jsem si pripadala jak biologicka zbran :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36394
5.12.21 08:01

Byla bych opatrná na fyzickou aktivitu. Dceři se rozjel kašel až po týdnu izolace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9223
5.12.21 08:08

My máme zahradu, tak děti chodí ven. Ale jdu a s nimi občas ven, abychom nikoho nepotkali nebo autem do lesa. Spíš jsem opatrná, ptz dcera kašlala a byla unavená a ten nejmladší byl taky trochu slabý s covidem, takže jen na chvíli, aby se neuhnali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80447
5.12.21 08:10
@cecetka píše:
https://covid.gov.cz/…nich/izolace

Stejně tak tam neni, ze nesmi ven, pouze, ze se ma vyvarovat kontaktu, takze s vlastní zahradou nevidim problém. U prochazky je podle me nereálné splnit ten nekontakt, takze v tom souhlasim s tebou, ze na prochazku fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66424
5.12.21 08:32

Nesmí se dostat s nikým do kontaktu.. já mám sice dítě příznakové, ale jako ven chodíme, na vlastní zahradu, když vyjedu na ulici a někdo by chtěl jít ke mě, tak prostě řeknu, že k nám nesmí, že jsme pozitivní :think: u nás jsou zvědavé babičky, no :think: takže se bavíme např přes cestu.. jinak druhé dítě b mělo jít na test s odstupem 7dnu :think: pokud je negativní, tak v pohodě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
5.12.21 08:41

Na vlastní zahradu úplně v pohodě, jen ať se nedruzi přes plot se sousedy. Uprostřed sídliště ani omylem. Ty deti nikdy neohlidas, aby na nic nesahly, respirator měly správně nasazenej a nesahaly na něj, aby se nechytly zábradlí, nezastavily na pokec s kamarádem, kterého po cestě potkáte… I když u nás jedna paní pozitivní deti dala do dětského klubu (poté, co je musela stáhnout ze skolky), prý nemají příznaky, tak jsou zdraví.. nechápu, že s ena to nepřišlo dřív, tu vlnu pozitivních deti a následně rodičů ani popisovat nemusím.. takže nějaká procházka sídlištěm je asi oproti tomu v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1380
5.12.21 09:33

@Pears206 A kašlala moc? naše děti začali kašlat až teď, a to n. konci v úterý karanténa. A kašlou opravdu hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat