Pozitivní dítě bez příznaků

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
36394
5.12.21 09:38

@Enicka Je astmatička, takže jsem jí od začátku dávala spreje s kortikoidy, má antihistaminikum a ještě jeden lék, který se dává na noc. Díky lékům to už ustává.

Držím pěsti, ať to u vás není postcovidový zápal plic. Ten měla kolegyně, covid prodělala v září a do práce se vrátila až teď.

V úterý to bude 14 dní od odběru, izolaci má až do čtvrtka, protože výsledky přišly skoro až za 2 dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35701
5.12.21 09:39
@Pears206 píše:
@Enicka Je astmatička, takže jsem jí od začátku dávala spreje s kortikoidy, má antihistaminikum a ještě jeden lék, který se dává na noc. Díky lékům to už ustává.

Držím pěsti, ať to u vás není postcovidový zápal plic. Ten měla kolegyně, covid prodělala v září a do práce se vrátila až teď.

V úterý to bude 14 dní od odběru, izolaci má až do čtvrtka, protože výsledky přišly skoro až za 2 dny.

Výdyt izolace se nepočítá od chvíle, kdy přišel výsledek, ale kdy byl odběr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36394
5.12.21 09:44
@vokishka píše:
Výdyt izolace se nepočítá od chvíle, kdy přišel výsledek, ale kdy byl odběr.

Mně na hygieně říkali, že ne, že by to neměli podle čeho vyhodnotit, když nebyly výsledky. Byli jsme na dobrovolném odběru v soukromé laboratoři, ne v nemocnici, tam by byl výsledek za 4 hodiny.
Je to jedno, stejně ji do školy nechci dávat ještě celý týden. A lehce kašle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80447
5.12.21 10:17
@Pears206 píše:
Mně na hygieně říkali, že ne, že by to neměli podle čeho vyhodnotit, když nebyly výsledky. Byli jsme na dobrovolném odběru v soukromé laboratoři, ne v nemocnici, tam by byl výsledek za 4 hodiny.
Je to jedno, stejně ji do školy nechci dávat ještě celý týden. A lehce kašle.

To ti ale pěkně lžou, v systemu je jasně uvedene, kdy odber byl. Jako chapu, ze ti je to fuk, pokud bude stejně doma, ale tohle jsou přesně ty duvody, proc pak doat lido na hygienu kasle, když si cucaji z prstu vlastní pravidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
5.12.21 10:35
@lilith1 píše:
Tak on i nakazeny musi jit vynest odpad, ja byla zodpovedna, mela rukavice a nejela vytahem a samozrejme s respiratorem i tak jsem si pripadala jak biologicka zbran :nevim:

Tak jasně. Možná to tak nevyznělo. Ale měla jsem na mysli, že na sídlišti je to s dítětem o hubu. Ne, že by nemohlo, ale uhlidej ho, že…

Já si připadala jako biologická zbraň i jen, když jsem si brala věci položené na prahu bytu… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36394
5.12.21 10:54

@j.a.n.i1 @vokishka Taky jsem si myslela, že ta izolace je od data odběru. Ale říkali mi, že ta laboratoř sváží vzorky od nás až po zavíračce, což je v 19.hodin, do krajského města sousedního kraje, prý bůh ví kdy se to dostalo na řadu :nevim:

Zkusím si to ještě ověřit, asi jsem dostala špatnou informaci. Bylo by fajn, kdyby mohla aspoň ven. Možná i proto, že všude teď sedí na telefonu brigádníci, viděla jsem inzeráty na trasování z domova i jako pasivní operátor odpovídající dotazy na call lince.

Na tečce je pořád červená, i když všude čtu, že by měla svítit zeleně 11.den od odběru. Taky se na to chci zeptat. Certifikát jsem zatím stahovat nezkoušela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.21 11:01
@Pears206 píše:
@j.a.n.i1 @vokishka Taky jsem si myslela, že ta izolace je od data odběru. Ale říkali mi, že ta laboratoř sváží vzorky od nás až po zavíračce, což je v 19.hodin, do krajského města sousedního kraje, prý bůh ví kdy se to dostalo na řadu :nevim:

Zkusím si to ještě ověřit, asi jsem dostala špatnou informaci. Bylo by fajn, kdyby mohla aspoň ven. Možná i proto, že všude teď sedí na telefonu brigádníci, viděla jsem inzeráty na trasování z domova i jako pasivní operátor odpovídající dotazy na call lince.

Na tečce je pořád červená, i když všude čtu, že by měla svítit zeleně 11.den od odběru. Taky se na to chci zeptat. Certifikát jsem zatím stahovat nezkoušela.

A izolace není od data odběru? Já mám SMS od data odběru, tak jsem to nahlásila doktorce :nevim:. Já se v to nějak nevyznám…ve čtvrtek jsem trasovala manžela a dceru, doteď jim žádanka na test nepřišla :nevim:, v pondělí správně musí na test. Dcera ta muže jít preventivně, ale manžel byl preventivně před týdnem, kvůli poz. synovi, teď jsem pozitivní já, tak musí znova.
Volala jsem na 1221, ty žádanku neposílají.

• Citovat
  • Nahlásit
80447
5.12.21 11:49
@Pears206 píše:

Já pořád nechápu v čem by jako měl být problém s tím, že vzorky sváží až později :think: Tak prostě to, že si izolaci ti ofiko hygiena oznámí až 3. den té izolace, ale to přece není důvod, proč by ta izolace měla být delší. Mě se dokonce povedlo hygienu umlátit argumenty a dítěti se počítala izolace od pozitivního antigenního testu,, nakonec uznali, že když to ukázal antigen, tak prostě v ten den už pozitivní byla a to, že nejsou schopni objednávat na PCR na ten samý den není můj problém. Ale tohle tedy byl dost boj, to uznávám.
A jinak tečku nemám a programově ignoruju, ale z logiky věci bych řekla, že pokud je aktuálně izolace 14 dnů, tak by tečka měla zeleně svítit až 15. den po pozitivním testu (a tedy opět počítáno od odběru a nikoliv vyhodnocení).

Příspěvek upraven 05.12.21 v 11:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80447
5.12.21 11:50
@Anonymní píše:
A izolace není od data odběru? Já mám SMS od data odběru, tak jsem to nahlásila doktorce :nevim:. Já se v to nějak nevyznám…ve čtvrtek jsem trasovala manžela a dceru, doteď jim žádanka na test nepřišla :nevim:, v pondělí správně musí na test. Dcera ta muže jít preventivně, ale manžel byl preventivně před týdnem, kvůli poz. synovi, teď jsem pozitivní já, tak musí znova.
Volala jsem na 1221, ty žádanku neposílají.
Žádanka vůbec přijít nemusí a přesto může být v systému.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
683
5.12.21 13:47

@j.a.n.i1 Děkuji za info. Pro syna mi právě přišla do 10min, tak jsem myslela, že je to tak pokaždý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.21 15:33

Info z KhS z patku mam, ze izolace zacina dnem PO pozitivnim testu, ze den, kdy mate vysledek, jen den nula a pote jeste plus 14 dni. Jsem ted tyden doma s 2,5 letym zcela bez priznaku, my oba rodice negativni, byli jsme s nim pet dni doma, sesty den sli na test (sesty den po jeho pozitivnim vysledku) a dnes mame negativni vysledky, takze my dva muzeme normalne ven. Do testu jsme smeli ven s respiratorem jen, ted uz nemusime my rodice. Maly byl ale doma uz od testu, tj dva dny pred tim vysledkem a to se do doby izolace nepocita. A k tomu chozeni ven, beru ho v kocaru ven denne, byldime v dome, takze v chodbe nema koho potkat a beru ho jen do lesa nebo po parku, kde je to v tomhle pocasi prazdno dopoledne. Kdyz nekdo jde proto nam, prejdu na druhy chodnik nebo se zdaleka vyhnu. Maly na nic nesaha, nikde mi nelita, jen sedi a aspon chvili dycha vzduch. Detska doktorka mi to potvrdila, ze provetrat se maly muze, dokonce to doporucila. Zahradu sice mame, ale zatim ve fazu budovani, nemame moc travu zatim a maly tam nema co delat. Kdybych byla pozitivni i ja a manzel, byli bysme jen doma a nevychazeli, ale takhle na tu hodinu jdeme denne, nepotkame skoro zivacka a hlidam to, aby nebyl nikomu ani na pet metru pri prochazeni kolem dalsich lidi. Vzdyt je to na palici 14 dni nevylezt ven. A jak rikam, i detska dr byla v pohode, kdyz budu opravdu opatrna.

• Citovat
  • Nahlásit
26
5.12.21 20:23

Taky máme doma bezpříznakové pozitivní dítě, a nakazil se i manžel. Dcera to dotáhla ze školy od spolužáka, který byl bezpříznakový a šel do školy, ačkoli doma věděli, že jeho otec je pozitivní :( Dcera nemá ani jen rýmu, ale manžel si jde vykašlat plíce a měl několik dnů teploty a bolesti kloubů. Dcera může chodit na zahradu, která je izolovaná a nemůže s nikým přijít do kontaktu, jinam samozřejmě nechodí, a vlastně ji to neláká ani na tu zahradu. Nechodí nikam, právě proto že vidím na manželovi, co může bezpříznakové dítě způsobit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
5.12.21 20:46

Syn taky 14 dní v izolaci bez jediného příznaku. Naštěstí máme zahradu, jinak si to neumím představit, držet naprosto zdravé dítě doma bez možnosti se vyvětrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4494
5.12.21 23:48
@j.a.n.i1 píše:
@mokkk Tak k doktorovi samozřejmě smí, pokud je to nutné.

A to mas odkial? Mne hygiena hovorila, ze k dr. pouze telefonicky. Pri zhorseni priznakov volat 155 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29648
5.12.21 23:52
@Basha3 píše:
A to mas odkial? Mne hygiena hovorila, ze k dr. pouze telefonicky. Pri zhorseni priznakov volat 155 :nevim:

a kdyby dítě třeba chytlo slepé střevo? tak si myslíš, že by ho operovali telefonicky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat