Pozitivní dítě ze školky

Napsat příspěvek
Velikost písma:
41
20.1.21 09:31

Může být i negativní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
20.1.21 09:37

Tak u nás ve školce už bylo třikrát ohlášeno, že je nějaké dítě pozitivní (v rozmezí od 24.12. do včerejška) a ani jednou nebyla zavřená školka, nikdo nemusel do karantény ani na testy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9034
20.1.21 10:20

U nás ve školce hodně dětí i učitelů. Syn se taky nakazil a od něj já a dcera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15628
20.1.21 10:23

Neznám jediné nakazene dítě, ani nase dve školky nemají nakazene a funguji běžně. Ale ja mam v okolí asi jen 3 lidi kteri covid měli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2680
20.1.21 10:45

Dcera si covid donesla ze školky, nic jí nebylo, my s manželem negativní. Pak měli ještě jednu karanténu, ta se jí ale netýkala protože byla doma s rýmečkou :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 20:56

U nás se v listopadu nakazilo 7 děti ze třídy ve školce. Teď máme druhé kolo a zatím mělo pozitivní test 6 dětí včetně mého. Bylo to ve školce ve 4 třídách z 6. Takže hygiena uzavřela teď úplně celou školku. A děti tedy ve většině případů nakazil celé své rodiny. U nás byl syn na testu v úterý a od středy mám příznaky já. Jsem zvědavá jak to ustoji zbytek rodiny

• Citovat
  • Nahlásit
12
21.1.21 21:32

Zdravím, chci se zeptat těch, kdo měli děti v karanténě, jak dlouho vám byla karanténa nařízená? My jsme doma od 11.1. kvůli manželovi, který byl pozit., 19. jsem byla na testu já a děti (dcera 5 let - školková, syn 2,5 roku), já pozit., děti negat.. Dnes mi volali z trasovacího centra a vyptávali se a nakonec z pána na telefonu vypadlo, že děti musí být v karanténě 15 dní. Dospělí 10. Nechápu. Takže já mám karanténu do 30.1. a pak můžu ven a děti min. do 3.2. nesmí. A to ještě musejí příští týden znovu na test a kdyby byl pozit., tak dalších 15 dní… Hlava mi to nebere :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2736
21.1.21 21:53

@Danniss ano, negativní musí mít prodlouženou karanténu, pokud ho nemůžeš izolovat od pozitivního. Pokud budou na podruhé pozitivní, tak mají 10 dnů izolace. Pokud jedno dítko pozitivní a druhé negativní, tak negativní další test a 15. dnů karantény. Vítej do klubu, my dnes po třech týdnech končíme. Naštěstí jsme to měli zkrácené o to, že starší dítko bylo pozitivní se mnou, mladší zůstalo negativní. Přeji pevné nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2680
21.1.21 22:08

Tady ty karantény neizolovatelných členů rodiny s různými výsledky testů jsou dobrej chaos. Dcera +, karanténa 10 dní, my na test a výsledek -, čímž nám karanténa skončila. Počkali jsme ještě než skončí i dceři a jelo se dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7754
21.1.21 23:15

Dcera je teď do neděle v karanténě, dneska byla na testu a je negativní, od pár maminek vím, že jejich dítka taky negativní, takže zatím žádné další nakažené dítě, uvidíme tedy v pondělí ve školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
22.1.21 07:40

@Danniss Ano, pokud je nemůžeš izolovat od nakažených, mají karanténu 15 dní. Můžou se totiž nakazit později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2561
22.1.21 09:09

Ano, u prvního pozitivního dítěte v rodině je izolace 15 dní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2561
22.1.21 09:13

Ale vlastně je doma mnohem dyl. 5 dní do testu v karanténě, kvůli čekání na pátý den od setkání s nakaženým kvůli testu. A dalších 15 dnů v izolaci od dne výsledku testu (další den navíc). V reálu např bezpriznakove dítě 21 dní zavřené doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
30.1.21 18:10

Minulý týden nám zavřeli celou školku, bylo víc pozitivních dětí než negativních, syn se také nakazil a od něj i celá rodina, dcera měla pozitivní test až po týdnu. Příznaky máme všichni, děti jsou na tom tedy mnohem líp než my s manželem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat