Pozitivní domácí covid antigen - co teď?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11377
9.5.22 21:02

Pozitivní domácí covid antigen - co teď?

Dobrý večer. Prosím, máte někdo přehled, jaké jsou teď postupy colem covidu?

Mám rýmu a mírně mě škrábe v krku. Vyšel mi pozitivní antigen, v práci jsem naštěstí nebyla, myslela jsem, že mám virózu a avizovala jsem sick day.

Napíšu doktorovi mail, ale určitě nebude chtít, abych mu lezla do ordinace. Stačí tento test pro diagnózu covidu? Nebo musím na nějaký jiný antigen/PCR? A pošle mě tam praktik (je zítra až odpoledne), nebo hygiena?

Ráda bych co nejvíc urychlila tu izolaci, abych brzo mohla do práce, kdybych měla jen tu rýmu, co mám a ta se nezhoršovala… Mám tři vakcíny, tak doufám, že průběh bude mírný.

Předem díky za rady, z ofiko zdrojů nejsem moudrá.

Příspěvek upraven 09.05.22 v 21:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2819
9.5.22 21:03

Zavolejte praktikovi, ať vás pošle na PCR. Pokud teda potřebujete neschopenku. Na domácí antigen se totiž v podstatě nevztahují vůbec žádné povinnosti, ani ta izolace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39870
9.5.22 21:10
@Slečna Ferka píše:
Dobrý večer. Prosím, máte někdo přehled, jaké jsou teď postupy colem covidu?

Mám rýmu a mírně mě škrábe v krku. Vyšel mi pozitivní antigen, v práci jsem naštěstí nebyla, myslela jsem, že mám virózu a avizovala jsem sick day.

Napíšu doktorovi mail, ale určitě nebude chtít, abych mu lezla do ordinace. Stačí tento test pro diagnózu covidu? Nebo musím na nějaký jiný antigen/PCR? A pošle mě tam praktik (je zítra až odpoledne), nebo hygiena?

Ráda bych co nejvíc urychlila tu izolaci, abych brzo mohla do práce, kdybych měla jen tu rýmu, co mám a ta se nezhoršovala… Mám tři vakcíny, tak doufám, že průběh bude mírný.

Předem díky za rady, z ofiko zdrojů nejsem moudrá.

Zavolej obvodnimu, treba mu to bude stacit a napise na tech sedm ni neschopenku, co by jinak byla izolace. Nemocna jsi a diagnoza kovid uz neni k nicemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11377
9.5.22 21:11

@lucad77 Neschopenku potřebuju, v práci home office nemáme (navíc možná budu celé dny spát). Jen mě teda štve, že se to tím zase protáhne…

Příspěvek upraven 09.05.22 v 21:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
9.5.22 21:14
@Slečna Ferka píše:
@lucad77 Neschopenku potřebuju, v práci home office nemáme (navíc možná budu celé dny spát). Jen mě teda štve, že se to tím zase protáhne…

Neschopenka jde vystavit až tři dny zpětně. Stejně byste měla být tenhle týden doma. Zkuste se domluvit s lékařem, ať vám ji vystaví od toho vašeho testu, pokud nebude vyžadovat PCR test pro potvrzení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
9.5.22 21:18

Me doktorka na PCR neposilala, stacil ji antigen. Do ordinace nechodit, staci zavolat a vystavi PN. Izolace trva tyden ode dne pozitivity. Preji mirny průběh :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11377
9.5.22 21:23

Děkuju, možná ho zkusím umluvit, aby mě nikam neposílal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7260
9.5.22 21:33

@Slečna Ferka já měla po třetí dávce jen týden zalehle dutiny plus další týden rýma, občas trochu zakaslala a na dva dny ztratila čich. Kdyby neodesel čich, tak si myslím ze mám rýmu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11377
9.5.22 21:34

@hospodki No já právě taky myslela, že mě ofoukla klimatizace v letadle, ale udělala jsem si test, protože jsem měla jet zítra na služebku… no a takhle to dopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7260
9.5.22 22:05

@Slečna Ferka Js měla asi měsíc staré ockovani, tak jsem sní na testy nesla, jen proste zůstala doma (už jsem nastoupila na mateřskou), ale manžel měl test negativní tak ani nešel a holt smolik. Na ofiko test bych šla jen kdyby mi to pokrylo těch 180 dnů a nemusela jsem neustále na ockovani…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
10.5.22 08:56

Kdyz vysel mamce pozitivni antigen doma, tak taky praktikovi stacil jen ten a nabizel ji neschopenku, ale ona mela home office, tak ji nevyuzila.
jinak taky byla po trech vakcinach, prubeh docela mirny, jen silene silna ryma, ztratila na tri dny chut a cich, teplotu nemela. Akorat jako nasledek ma teda brutalni bolesti kloubu, ktere pred tim nemela :(
Drzim palce, at jsi brzy fit! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat