Pozitivní GBS - co to znamená?

665
2.7.13 10:10

Pozitivní GBS - co to znamená?

Ahoj holky,
mám hrozné nervy. Dnes jsem byla na vyšetření v porodnici a doktorka mi řekla, že mi GBS vyšlo pozitivně. Řekla mi, že mi musí dát 4 hodiny před porodem antibiotika a pak to bude v pořádku. Když se to ale nestihne začala vyhrožovat tím, že malá může mít zápal plic až sepsi. Mám teď hrozný strach, aby byla malá v pořádku. Měl jste to také někdo? Co to tedy může znamenat? Stalo se Vám někomu, že se antibiotika nestihli dát? Prosím uklidněte mě… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29440
2.7.13 10:14

Je to pozitivní streptokok, při porodu se dávají antibiotika, protože by se jím mimino mohlo nakazit při průchodu porodními cestami. Nicméně nechápu, proč Tě doktorka tak straší. GBS má pozitivního hodně mamin a rozhodně to není až taková tragédie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24620
2.7.13 10:14

Je to běžné, streptokok v porodních cestách, ta atb to zachrání, když ne, mimčo může mít problémy, ale nevím, proč tě hned straší sepsí :roll:, spíš to bývají infekce v očičkách třeba, myslím :oops: :think: - musí se kapat.
Raděj jet do porodnice dřív, ale fakt se kvůli toho nenervuj ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
2.7.13 10:20

@AnnaP Ahoj :) Bud v klidu… je fakt, že GBS pozitivní má hodně těhulek, já teda taky…Ale říkal mi doktor, že existuje mnoho zemí, kde se na to atb vůbec nepodávají.. V porodnici si to určitě pohlídají :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2363
2.7.13 10:23

@AnnaP buď v klidu. Já to měla taky. Přijela jsem do porodnice, Dali mi kapačku, pak ještě jednu a malá je naprosto v pořádku. Nevím proč tě doktorka tak straší, má to každá třetí těhotná. O nic nejde. Kdyby antibiotika nestihli dát, že bys rodila fakt rychle, tak mimčo budou víc sledovat. Neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
2.7.13 10:36

U obou porodů jsem byla pozitivní na streptokoka a jediný v čem je technický rozdíl od negativních matek je ten, že pokud praskne voda, nemáš dvě hodiny do odjezdu do porodnice, ale musíš vyrazit hned. Právě proto, aby podali antibiotika. Většinou se dává do kapačky penicilin, já třeba na něj mám alergii, ale ani to nebyl problém, dali mi jiná širokospektrální ATB. Doktorka je kráva, že tě děsí, ale prd vysvětlí. :roll:

edit. a dělá se to proto, že existuje riziko nákazy dítěte při průchodu porodními cestami a v takovém případě infekce např. očí, kůže až třeba mozku nebo mozkových blan. Při zaléčení ATB je to naprosto ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51935
2.7.13 10:47
@TýnkaK píše:

Doktorka je kráva, že tě děsí, ale prd vysvětlí. :roll:

edit. a dělá se to proto, že existuje riziko nákazy dítěte při průchodu porodními cestami a v takovém případě infekce např. očí, kůže až třeba mozku nebo mozkových blan. Při zaléčení ATB je to naprosto ok.

Uniká mi rozdíl mezi vysvětlením krávy doktorky a tímhle odstavcem.
Když to napíše někdo na emimino, tak je to v cajku, když to samé řekne doktor, tak je to vyhrožování a strašení :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
2.7.13 10:59
@Baba píše:
Uniká mi rozdíl mezi vysvětlením krávy doktorky a tímhle odstavcem.
Když to napíše někdo na emimino, tak je to v cajku, když to samé řekne doktor, tak je to vyhrožování a strašení :roll:

Rozdíl je v tom, že doktorka to asi nevysvětlila dostatečně pečlivě. Pokud by se tak stalo a ona se o tom přesvědčila, nepsala by zakladatelka vyděšenej dotaz, protože by jí to bylo jasný, že ATB = cajk a tedy = žádnej stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
2.7.13 11:01

Holky děkuju za uklidnění…chápu, že je důležité dát antibiotika, ale co když se to nestihne? Jak to potom bude probíhat, budeme s malou déle v nemocnici? Mám doma ročního prcka tak bych chtěla být co nejdříve doma. a také co když to vážně malá chytne - může to být tak hodně rizikové nebo jde spíše o nějaké menší infekce? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
2.7.13 11:09
@AnnaP píše:
Holky děkuju za uklidnění…chápu, že je důležité dát antibiotika, ale co když se to nestihne? Jak to potom bude probíhat, budeme s malou déle v nemocnici? Mám doma ročního prcka tak bych chtěla být co nejdříve doma. a také co když to vážně malá chytne - může to být tak hodně rizikové nebo jde spíše o nějaké menší infekce? :,(

No holt musíš vyrazit do porodnice zavčasu :D. Ale pokud bys neměla vysloveně překotný porod, tak se to stíhá. První dávka ATB by měla být podána 3 hodiny před vyloděním mimina a na to přijede většina rodiček včas. Jo a pokud si dobře vzpomínám, co jsem se ještě dočetla, tak pokud je matka pozitivní na GBS a nestihne se dát ATB, dostane ho po porodu dítě. Ale to už je 4 roky, co jsem to četla. Nevím, jak dneska a možná ještě jak v které porodnici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
2.7.13 11:11

@AnnaP ta skala co můžete pak mít je siroka. Záleží na mnoha vecech. Nenervujse dopředu. Dyl v porodce můžeš zůstat třeba kvůli žloutence…dopředu se neda nic říct. Takže zádný stres je velka pravdepodobnost ze zádný problém nebude :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
2.7.13 11:13

@TýnkaK nevím odkud mas informace ale potřebné jsou dávky dvě a minimalni odstup od te druhé je 1 lepe 2 hodiny aby se to bralo jako prelecene. Pokud se to nestihne nabírají dite ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
2.7.13 11:24
@quinny píše:
@TýnkaK nevím odkud mas informace ale potřebné jsou dávky dvě a minimalni odstup od te druhé je 1 lepe 2 hodiny aby se to bralo jako prelecene. Pokud se to nestihne nabírají dite ;)

Tak mi řekli v porodnici… :nevim: Že to je absolutní minimum, které by ale mělo stačit. To, co píšeš ty (2 dávky v průběhu alespoň 4 hodin před porozením), by mělo být považováno za jistojisté, tedy nabeton :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5802
2.7.13 11:24

Já jsem měla pozitivního streptokoka u druhé dcery. První porod byl docela dlouhý (32h), u druhého jsem si myslela, že to bude taky delší, no trval celkem 6 hodin a do porodnice jsem dorazila hodinu a půl před porodem, takže mi nedali nic. Po porodu jsem prudila, jak se to řeší, bylo mi řečeno, že malou budou víc sledovat (teplotu atd.), nic se neobjevilo, byla úplně zdravá. Očička sice zakysaná měla, ale z toho pak vylezla neprůchodnost slzných kanálků, takže žádná souvislost se streptokokem. Rodila jsem ve čtvrtek ráno a v neděli jsme byly doma.
U první dcery mi pozitivní nevyšel, přesto se malá údajně v porodních cestách něčím nakazila, měla infekci se žloutenkou dohromady, kvůli infekci nemohla na modré světlo, tak byla tři dny na kapačkách, aby rychleji vyloučila ten bilirubin, rovnou jí do toho dali i ta atb. V porodnici jsme byly osm dní.
Takže klid, myslím, že si nevybereš, i když tě straší, nakonec může být všechno úplně v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
2.7.13 14:03

@TýnkaK jasny tak zvyklosti pracoviště budou. Na beton neni nic. Jsou děti které mají problémy i kdyz se dávek stihnu třeba pět a jsou děti které jsou ok i kdyz se prelecit nestihne.
Tohle je zrovna myslím zbytečný humbuk. Občas mi přijde ze se testuje kde co :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat