Pozitivní m chat a vyloučený autismus

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
28.11.21 15:51

Pozitivní m chat a vyloučený autismus

Je tu nějaká maminka, která má zkušenost s pozitivním m chat dotazníkem a autismus se u jejího dítka neprokazal? Jak je na tom děťátko dnes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.11.21 16:12

Za syna se ještě nedělal. Dělala ho doktorka jako novinku v cca 2 letech. Syn měl snad 12 bodů. Doktorka předpovídala, že bude mít těžkou formu autismu. Nakonec se to začalo lepsit.
Syn má jiné problémy, ale autista není. Chodí do běžné školy. Nijak výrazně nevybočuje.

• Citovat
  • Nahlásit
301
28.11.21 16:25

Zakladatelko, a v čem z dotazníku máte problém? Já nad tím taky teď sedím a syn má 5 bodů. U pár otázek si nejsem jistá. Defakto dělá některé věci, které dělal v jeho věku i manžel (tchýně říkala), ale ten je OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24228
28.11.21 16:25

V roce a půl pozitivní, opakovali jsme ho znova ve dvou. Dítě je v cajku, jen mělo lehkou vývojovou disfázii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
28.11.21 17:15

Jeden syn v roce a půl dotazník pozitivní, ve dvou letech o mnoho lepší, nakonec se ukázalo, že nejspíš byly potíže způsobené celiakii, teď je syn na dietě a hodně se zlepšil, i když pořád nás čeká asi dost práce. Druhý syn dotazník negativní a teď v 6 letech podezření na AS… takže je to evidentně dotazník k ničemu, tedy aspon v našem případě. Dcera měla dotazník ukázkový, tak snad apson u ní bude ten výsledek mít nějaký smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
28.11.21 18:01

@kubmaja02 Měli jsme ve dvou letech pozitivní dotazník, ale psycholožkou byl autismus vyloučen, nakonec máme smíšenou vývojovou dysfázii a ADHD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
28.11.21 18:55

@malkina11
a můžu vědět, co jste měli v dotazníku špatně pro představu? pokud to pro tebe není moc osobní a ještě si to pamatuješ :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
28.11.21 18:57

@kubmaja02 špatně jsme měli téměř všechno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.21 20:02
@Midaku píše:
Jeden syn v roce a půl dotazník pozitivní, ve dvou letech o mnoho lepší, nakonec se ukázalo, že nejspíš byly potíže způsobené celiakii, teď je syn na dietě a hodně se zlepšil, i když pořád nás čeká asi dost práce. Druhý syn dotazník negativní a teď v 6 letech podezření na AS… takže je to evidentně dotazník k ničemu, tedy aspon v našem případě. Dcera měla dotazník ukázkový, tak snad apson u ní bude ten výsledek mít nějaký smysl.

Taky mi ten dotazník přijde takový zvláštní. Syn ho měl úplně ukázkový, u odpovědí jsem si byla naprosto jistá. Přesto občas působil poněkud autisticky. Ne že bych měla obavu, že by mohl mít nějakou těžší formu PAS, ale říkala jsem si, jestli tam něco málo nebude. Teď mu jsou krátce tři roky a pomalu ty jeho podivnosti mizí, i když je to s ním občas pořád dost těžké.
Před pár dny jsem vyplňovala dotazník pro dceru a se spoustou otázek jsem si nevěděla rady. U něčeho jsem si vzpomněla, že dělala, když byla menší. U něčeho jsem s velkým úsilím našla něco, co by šlo uznat. Přesto tam zbyly otázky, které by vyšly špatně. Nakonec jsem ho vyplnila tak, aby žádné body neměla, protože mi přijde naprosto v pořádku. Nevím, možná jen nejsem dostatečně vnímavá a ty věci dělá, jen třeba málo. Nevím, u syna mi ten dotazník přišel naprosto snadný. U dcery jsem se děsně rozčilovala, pročítala „pomocné“ otázky a stejně jsem si moc nevěděla rady. Přijde mi, že ten dotazník možná v něčem víc vypovídá o rodiči než o dítěti.
Na všech jiných kontrolách doktorka vždycky děti pozorovala, hrála si s nima, zkoušela je a dopodrobna se vyptávala, jak se chovají doma. To mi přijde mnohem lepší než ten dotazník.

• Citovat
  • Nahlásit
301
28.11.21 20:09

Náš prcek neukazuje, maximálně zvířátka v knížce nebo na pexesu, jinak ne. Když něco chce, tak mě vezme za ruku, odvede mě k tomu a mrčí, nebo se snaží po tom natahovat sám. Nedívá se, kam ukazuju já. Na jméno slyší, jen když se mu chce, ale spíš ne. Nemluví, řekne jenom mňam, máma a táta řekne jenom, když má vztek. Furt piští a mluví čínsky. Dneska řekl po dlouhé době biky (bublinky) a vyšlo z něho něco jako kočička, když se díval na kartičky se zvířátkama.😁 jednodušší pokyn většinou pochopí, max s nápovědou ukázáním (když se teda uráčí dívat tím směrem a neodejde někam do povzdálí). Oční kontakt, jak kdy. Když mu říkám nějakou zajímavou říkanku, tak se na mě kouká i několik desítek vteřin. Jinak na nás peče. A lítá (rozpíná ruce), když je z něčeho nadšenej. Taky bych uvítala přečíst si o zkušenostech ostatních :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5846
28.11.21 20:24

A dělal se jen ten základní, nebo i rozšířený?

Dítě se vyvíjí, ale nenulový počet bodů je vhodné s odstupem zkontrolovat, nebo při vyšším skóre rovnou odeslat dítě k psychologickému vyšetření.

Indikace k psychologickému vyšetření je i při vyslovení podezření na PAS ze strany rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.21 20:36

@kubmaja02 nám řekli, že pokud na jméno poslechne aspoň někdy, tak se počítá, že ano.
Ukazování na pexesu taky určitě stačilo. Řekne 3 slova, což je fajn. Řekne si, co chce, pokud vás tam odvede, tak sdílí a komunikuje.
Náš neslyšel na jméno a ani na nic, byl jak hluchý. Nemluvil, jen zvatlal, cíleně neřekl nic. Až po 2. narozeninách.
Nesdílel, nedíval se na nás. O nic si neřekl. Byl jak miminko. Pokud bych ho nekrmila, tak by nejedl.
Nepochopil žádné pokyny ani s nápovědou. Bál se zvuků.
Opět oční kontakt nemusí pry být pořád. Nejsou to cvičené opičky. Náš ho neměl. Jak se na něj někdo podíval, uhýbal pohledem.
Podle popisu mi přijde jako normální (možná trochu pomalejší) batole.
Při hodnocení nesmíš být tak přísná. Nemusí vše dělat na 100%, ale naopak to nesmí dělat nikdy.

• Citovat
  • Nahlásit
5
29.11.21 07:03
@Anonymní píše:
@kubmaja02 nám řekli, že pokud na jméno poslechne aspoň někdy, tak se počítá, že ano.
Ukazování na pexesu taky určitě stačilo. Řekne 3 slova, což je fajn. Řekne si, co chce, pokud vás tam odvede, tak sdílí a komunikuje.
Náš neslyšel na jméno a ani na nic, byl jak hluchý. Nemluvil, jen zvatlal, cíleně neřekl nic. Až po 2. narozeninách.
Nesdílel, nedíval se na nás. O nic si neřekl. Byl jak miminko. Pokud bych ho nekrmila, tak by nejedl.
Opět oční kontakt nemusí pry být pořád. Nejsou to cvičené opičky. Náš ho neměl. Jak se na něj někdo podíval, uhýbal pohledem.
Při hodnocení nesmíš být tak přísná. Nemusí vše dělat na 100%, ale naopak to nesmí dělat nikdy.
Docela ráda bych věděla, kde vám tohle řekli?
@Anonymní píše:
Při hodnocení nesmíš být tak přísná. Nemusí vše dělat na 100%, ale naopak to nesmí dělat nikdy.

A kde vám tohle řekli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.21 09:39
@malkina11 píše:
A kde vám tohle řekli?

Neuroložka a dětská psycholožka.

• Citovat
  • Nahlásit
301
1.12.21 23:00

Tak jsme byli u doktorky a asi dobrý. akorát ten dotazník prolítla, pak sledovala jak si hraje, pak si s ním hrála. Docela nás odzbrojil, jak se schovával sestřičce za židli a pak na ni dělal kuk. Asi jsem byla fakt moc přísná 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat