Pozitivní novorozenecký screening

28.4.21 16:23

Pozitivní novorozenecký screening

Zdravím,
před 10 dny nás pustili z porodnice s tím, že je malá prospívající novorozenec. Před dvěma dny mi volali z novorozeneckého odd., jestli bych jim mohla znovu říct jméno pediatra, že ho ztratili. Když jsem se ptala, jestli je všechno v pořádku, sestřička mě uklidnila, že to potřebují pouze z organizačních důvodů a že se nic neděje.
Dneska mi volala dětská doktorka před plánovanou kontrolou s tím, že budeme muset s malou na nějaké krevní testy. Ty jsme tedy absolvovali, a ve finále mi pak řekla, že malé u novor. screeningu z patičky vyšel hraničně snížený enzym biotinidázy (nebo tak nějak).
Jsme z toho s manželem totálně vyděšení, paní doktorka však dodala, že často bývají podobné testy falešně pozitivní.
Máte s tím někdo nějakou zkušenost?
Předem díky za reakce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63701
28.4.21 16:32

@Sofia_Sofia dr ti řekla, že bývají falešně pozitivní.. Nesil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
28.4.21 16:51

@Sofia_Sofia :hug: neboj, dělají se pak ještě větší testy než je odběr z patičky. Tam se často ukáže, že test byl falešně pozitivní. Užívej si miminka. :hug: držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2737
28.4.21 17:08

Doktorka má pravdu. Opravdu se pak často žádná porucha nezjistí :hug: Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6070
28.4.21 18:12

Hlavně se uklidni, nestresuj se. Všechny tyhle poruchy se zjišťují právě hned po porodu, aby se kdyžtak mohla ihned zahájit léčba, a nedošlo k trvalému poškozeni/postižení, člověk pak může mít téměř naprosto normální život ( někdo drží dietu, někdo má zase přísun určitého vitamínu- jako je to u téhle poruchy). Je to trochu složitější, nicméně to není rozsudek smrti, ani to neznamená že budeš mít postizene dítě. Držím pěsti že to byl falešný výsledek. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4393
28.4.21 21:26

My sne mali zase nieco so stitnou zlazou. Nakoniec sa to nepotvrdilo. Mbe dosiel este oficialny dopis, ze mame ist ba vysetrenie k pediatrovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat