Pozitivní ovulační test 3 dny před ovulací

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Issabell28
Kecalka 427 příspěvků 13.11.14 09:28
Pozitivní ovulační test 3 dny před ovulací

Dobrý den,
testuji ovulačními testy již asi půl roku, do toho měřím BT, takže naprosto přesně vím, kdy ovulace nastane, jestli jsem tedy dobře pochopila, že ovulace nastává poslední den nízkých teplot v rozmezí 24h… :) Ale nějak nechápu, že pozitivní ovulační test, kdy jsou obě dvě čárky stejně silné mám 3dny před ovulací, někdy se mi i stalo, že to byly 4dny. Na testu píšou, že ovulace by měla nastat do 48h po pozitivním ovulačním testu, což u mě neodpovídá. Mám i monitor fertility clear blue a ten mi dělá to samé, pozitivní je 3dny před ovulací. Mohl by mi to někdo vysvětlit? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 13.11.14 09:33

No a nečteš špatně v grafech bazální teploty?

Issabell28
Kecalka 427 příspěvků 13.11.14 09:45

To nevím… Poslední nízká teplota minulý měsíc 15.den cyklu 36,4, 16.den cyklu je potom už teplota 36,8 a drží se takto nahoře nebo ještě stoupá až do MS. Takže ovulace zřejmě nastala 15.den?

viky23
Neúnavná pisatelka 16720 příspěvků 13.11.14 09:46

Spis bych se asi ridila temi testy :nevim:

Bajuli
Kelišová 5026 příspěvků 13.11.14 09:46

Ja byla minuly tyden u nove gynekologa a ten se me ptal, zda si delam ovu testy a kdyz jsem mu rekl, ze mi nikdy nevysel pozitivni, tak se zacal smat. Pry mu 50% pacientek rika, ze nikdy nemely pozitivni ovu test a ze je to damozrejme nesmysl, aby 50% zen nemelo ovulaci. Rekl mi, ze je to hodne nepresne a ze u nekterych zen ovu proste neukaze, takze mozna, ze proste jen patris do skupiny zen, na mtery je ovu test nepresny :) drzela bych se te bazalni teploty :)

Issabell28
Kecalka 427 příspěvků 13.11.14 09:58

Testy mi pozitivně vycházejí s tím problém nemám, ale spíš jsem zmatená, že mi vyjde pozitivní tak dlouho dopředu.3dny před ovulací stejně silné čárky, druhý den je čárka už hodně slabá, nedá se považovat za pozitivní…Takže se spíš řídit bazální teplotou než testy?

Solaris
Závislačka 4821 příspěvků 13.11.14 10:00

@Issabell28 Jestli měříš tak, jak se má, tak bych se řídila teplotou.
Ovulační testy jsou fajn věc, ale z vlastní zkušenosti je považuju za nepřesný ukazatel, na rozdíl od teploty, která je u mě 100% přesná a spolehlivá.

Bajuli
Kelišová 5026 příspěvků 13.11.14 10:11
@Solaris píše:
@Issabell28 Jestli měříš tak, jak se má, tak bych se řídila teplotou.
Ovulační testy jsou fajn věc, ale z vlastní zkušenosti je považuju za nepřesný ukazatel, na rozdíl od teploty, která je u mě 100% přesná a spolehlivá.

Souhlasim :pankac:

ugluk
Hvězda diskuse 45283 příspěvků 13.11.14 10:13

Ja se priznam, ze mit pravidelne pozitivni ovulacni test a tri dny pote pravidelne stouplou bazalni teplotu, ktera se pak drzi az do MS, nespekulovala bych, zda byla ovulace 14. nebo 15. den, proste bych konstatovala, ze tam nekde mezi je, a byla za to rada.
Obvykle je, ze je test jeden den pozitivni, den-dva pote nastane ovulace a dalsi den se zvysuje teplota (napr. pozitivni test v pondeli, ovulace ve stredu, vzestup teploty ve ctvrtek), ale kdo z nas jede vzorne dle tabulek?
Napada me, ze bud dojde ke zvyseni LH o neco driv a telu to nestandardne dlouho trva, nez na nej zareaguje, nebo naopak nestandardne zareaguje opozdenym stoupnutim BT. Ale proste ovulace tam je, sex bych mela radeji driv (v den testu nebo den, max. ty dva po nem a klidne vsecko, bude-li nalada) a neresila. Pokud bys nemohla otehotnet delsi dobu, nechala bych si to u doktora odsledovat ultrazvukem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 10:22

Ja mivam pozitivni ovu test i dva dny..ridim se tim poslednim

Issabell28
Kecalka 427 příspěvků 13.11.14 10:22

Tak teplotu měřím každý den v pět hodin ráno, než vstanu z postele…
Jinak tedy rozumím tomu dobře, že ovulace nastává poslední den nízkých teplot v rozmězí 24h? Děkuji moc za odpovědi holky, jsem o něco chytřejší :D :D

SlecnaSally
Kelišová 6356 příspěvků 13.11.14 10:27

Vždyť ti to vychází..po pozitivnim testu nasrava ovulace do 48 hodin..a pozitivni test můžeš mit ještě zítra

Issabell28
Kecalka 427 příspěvků 13.11.14 10:40

Nevychází, pozitivní test mám pouze jeden den a to 3dny před ovulací, kdy jsou čárky stejně silné, nikdy ne víc dnů po sobě…

Solaris
Závislačka 4821 příspěvků 13.11.14 12:44
@Issabell28 píše:
Tak teplotu měřím každý den v pět hodin ráno, než vstanu z postele…
Jinak tedy rozumím tomu dobře, že ovulace nastává poslední den nízkých teplot v rozmězí 24h? Děkuji moc za odpovědi holky, jsem o něco chytřejší :D :D

Poslední den nízkých teplot = ovulace. Chápeš to dobře. Jediná nevýhoda je, že podle teploty se dá pouze poznat, kdy ovulace proběhla, nikoli kdy proběhne.

Zas na druhou stranu - není to jedno? Tak holt nevíš přesně, který den je ovulace. Víš ale, kdy máš plodné dny, a podle toho se můžete řídit. :kytka:

elba11
Kecalka 189 příspěvků 13.11.14 19:09

Vůbec to není tak striktní, že poslední den nízkých teplot =ovulace! Pořád jsem na to spoléhala a byla zmatená, proč mám ovu tak pozdě a tím pádem krátkou luteální fázi. Pak jsem začala chodit na ultrazvuky a co jsem nezjistila! Teplota mi stoupá 3-4 dny po ovu!!! Takže ovutesty ti sedí, jen ti teplota může stopnout až trochu dýl…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >