Pozitivní protilátky kolem 30.tt

14546
15.9.11 16:33

pozitivní protilátky kolem 30.tt

je tu někdo, kdo měl pozitivní protilátky? jak se postupuje?

asi samou nudou nevím co dělat a zjišťuju, co by kdyby… bohužel tady nikde není jasná opdpověď, co se děje dál. jen nějaké dohady atd.

jsem rh- manžel rh+ první dítě rh+ protilátky v prvním trimestru negativní, v druhém mě nikdo neposlal :cert: a ve třetím jsem byla dneska - týden budu čekat na výsledek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1433
15.9.11 16:46

Dřív se to řešilo výměnou krve u mimi… ale nevím, jak je to teď… jestli čekáš první, tak je mizivá šance, že bys měla protilátky proti Rh… Jinak tobě po porodu dají injekce (Rhega?), aby se ti ty protilátky nevytvořily… a aby nedělaly neplechu při dalším těhotenství s opačným Rh faktrorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1433
15.9.11 16:47

Pokud ti dali tu injekci u prvního, tak by to i u druhého mělo být OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14546
15.9.11 16:50

dali mi po porodu injekci a dokonce mi jí dali i po potratu, tak dofuám ,že je to ok, ale strach tu je, navíc, když jsou takový diskuze, kde se dá na všechno zeptat :zed: díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
15.9.11 16:54

já se na to ptala doktora a je to opravdu řešené tou injekcí dostatečně, nebála bych se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14546
15.9.11 17:13

tak doufám, že to tak je a že to bude dobrý - mě právě vyděsilo, že jsem byla na krvi kvůli protilátkám jen jednou :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1433
15.9.11 17:22

Ono by se to poznalo už z té první krve, protilátky bys měla už od vzniku placenty… tak asi proto, že to bylo OK. Jinak bys už byla riziková a řešili by to, to se neboj :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14546
15.9.11 17:25
:hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17046
15.9.11 18:01

ahojky,
tak já jsem ten případ, kdy jsem měla protilátky i u prvního těhotenství. Díky tomu, že jsem z dvojčat a při narození jsem dostala transfuzi krve.
Mám taky RH-, manžel +. No, ale bylo to v pohodě, jen jsem chodila každý měsíc na odběry a hlídal se průtok pupečníkem.. Po narození hrozí silnější žloutenka, ale ani ta se u syna neobjevila. Dali mi pak injekci..

U druhého těhotenství jsem měla taky protilátky, ale daleko vyšší. ale jiný typ, než na který mi dali tu injekci. Typů protilátek je cca 6 abych nekecala.. Stoupalo to a už byly i špatné průtoky krve v mozku dcerky ještě v bříšku. Nějak kolem 34.tt. ale na poslední chvíli těsně před tím, než zvažovali vyvolání porodu, se to uklidnilo a hodnoty nestoupaly. Takže jsem nakonec dva dny přenášela a dcerka taky neměla žádné problémy, ani žloutenku.

Jo a mění se krev, když je to vážné… Ale pokud tě hlídají, tak by ani k tomu nemělo dojít;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14546
15.9.11 18:13

takže ten humbuk kolem toho, že matka zabije své dítě jsou povídačky? já jsem pátrala a hledala a vesměs vše souhlasilo s tím, co píšeš - velká žloutenka, více hlídání atd. předtím jsem měla v ruce Betynku, kde o tom psali a uplně mi to nahnalo hrůzu… :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17046
15.9.11 18:17

Ono dříííííve na to miminka fakt umíraly.. Protože se to nehlídalo ;). Takže už jen to, žes tam byla, je dobré:). Opravdu žádné omezení jsem neměla. Protilátky jsou dneska docela častou záležitostí. Tak přeji, ať ani ta žloutenka se vás netýká:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14546
15.9.11 18:59

děkuju :hug: že to bylo dříve, tak nevím co s tím ta Betynka straší :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu