Pozitivní protilátky na toxoplasmu v těhotenství

53
22.11.19 12:51

Pozitivní protilátky na toxoplasmu v těhotenství

Ahoj holky, jsem ve 20+0tt a mám pozitivní protilátky na toxoplasmu, což znamená, že jsem ji prodělala už předtím a mám ji zřejmě i teď :nevim:. Krevní testy se dělaly zatím 2× a pokaždé pozitivní. 3.12. Jdeme do FNO na vyšetření a už tam budu chodit zřejmě do konce těhu, když jsem četla co všechno to může způsobit miminku, tak jsem se div málem nerozplakala, ale držím se a přemýšlím pozitivně a doufám, že všechno dopadne co nejlépe❤. Děkuji za každou odpověď předem :srdce:

Příspěvek upraven 22.11.19 v 20:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26932
22.11.19 12:59

Tak záleží jestli mas pozitivní ty akutní protilátky, nebo ty které značí zes ji prodělala v minulosti. Pokud to jsou jen ty z minulosti tak miminku nic nehrozí a podruhé ji dostat nemůžeš. Mne taky zjistili protilátky, i ty akutní v prvním těhotenství, ale při vyšetření podrobném v nemocnici se prokázaly jen ty z minulosti a to ničemu nevadilo. No ale taky jsrm si užila strachu. Ono to těm malým laborkam vychází nikdy falešne pozitivně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11209
22.11.19 13:00

Taky jsem mela protilatky, tzn. toxiplazmozu jsem prodelala a jeji akutni formu jiz v tehotenstvi nemohla chytit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10335
22.11.19 13:02

TO znamená, že jsi v bezpečí a už ji nechytneš, což je přesně to co potřebuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 13:07

Moje kamarádka měla toxoplasmózu (chytla ji od kočky), přišli jí na to na konci prvního trimestru, brala pak antibiotika a chodila na kontrole krve a malá je úplně v pořádku :kytka: Taky chodila do FNO.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
22.11.19 13:14

Taky jsem měla toxoplasmosu v těhotenství, nejdřív se myslelo že to je akutní, ale asi nebyla. Brala jsem 5 měsíců ATB, až do porodu. Chodila jsem na infekční na kontrolu každý měsíc. Pak i s miminkama( dvojčata) Brali jim krev, ultrazvuk mozku, na očním několikrát. Jsou v pořádku, je jim už 17 let a žádný problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
22.11.19 18:31

Moc všem děkuji za uklidnění a doufám, že budeme v pořádku :srdce: :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
22.11.19 20:01

@Mandragora13
Děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11006
22.11.19 20:49

@Satiaa Ja brala po 8.hodinach antibiotika, musela jsem jit i na odber plodove vody a z jednoho vpichu.
Bylo to sileny, po celou dobu byt v takove nejistotě zda miminko je zdravé.
Kazde 3.tydny, chodola do rizikove poradny, do porodnice, a měla jsem rodit i driv.Pak na konci, jeste zjistily, ze mam vysoky tlak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11006
22.11.19 20:53

A hned po porodu, mu delali, vysetreni oci.Rok chodili do detske nemocnice na kontroly, brali krev i me.Jen syn nemel, zadny ultrazvuk hlavy, je to zdravi klucina.
:dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
23.11.19 08:26

@Staninka30
Jeee tak to se mi fakt ulevilo, moc moc. dekuji a doufám, že budeme taky v pořádku :srdce: ono přece jenom i kdyby měl nosit brýlky, to je to nejmenší :blush: já mám obavy právě z těch vývojových vad mozku :( ale věřím, že bude v pořádku stejně jako tvůj chlapeček :heart: :srdce: Jinak taky budeme mít chlapečka včera jsem byla na UZ a vykřikla jsem na paní dr jeeee to jsou vajíčka, že? :D tak jsme se obě začaly smát a ano, že jsou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11006
23.11.19 09:47

@Satiaa Kamaradka ma holčičku a je postizena, vubec ji nedelali test na toxo, tak jsem rada ze klucina je zdravi. A je pravda, ze vetsinou orezivaji kluci, jak devcata, a ty se ridi potizene.
Hlavně to napada oci a mozek :(.

Dle me mela lékářku zalovat, uz kvuli tomu ze hi test nedelala, me to delala 5.a vzdy vysli pozitivne, tak me odeslali do porodnice, a oak na infekční, za lekarem, ktery me dal ty antibiotika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
23.11.19 10:15

@Staninka30
Bobisek… To mě hrozně moc mrzí :( tak hlavně aby se jim alespoň v tom životě vedlo dobře v rámci mezí. :heart: Tak na jednu stránku se mi teď zase o trochu více ulevilo. Já vím četla jsem to a tak ono kdyby měl prcek nosit brýle je to nejmenší, nebo když to přeženu být slepý, ale poškození mozku si nedovedu a ani nechci představovat. :confused: Mě je doktorka dělala dvakrát právě a už mě poslala do fakultky do rizikové poradny, takže tam budu vlastně až do porodu a zřejmě tam i porodím prcka :heart: A doufám, že se dají antibiotika, přeléčí se to a bude dobře. :relaxed: No ono se prý ty testy nedělají u všech na to, tak nevím :nevim: každopádně by to měly dělat všem maminkám, protože celou dobu je to zdravé v pořádku a pak přijde šok, že při porodu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26932
23.11.19 10:23

Tak jestli mas jen ty chronické protilátky tak ani nic prelecovat nebudou. To jen značí, zes to kdysi prodělala ale akutně infekci nemáš, takže není na co dávat antibiotika a nehrozí vůbec nic. Oni ti zřejmě udělají i přímý test na průkaz toxo v krvi a tím se to zjisti úplně přesně.
Testy na toxo se v těhotenství povinne nedelaji, dělají to jen někteří doktoři navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
23.11.19 10:45

@veria
Ty to já právě vůbec nemám tušení, mám pozitivní Anti-Le(a).+ Anti-Le(b). Můžu vyfotit a poslat :blush: já se v tom vůbec nevyznám. A paní dr mi taky moc neřekla, vice méně, mě uklidňovala, protože jsem se ptala na případné vývojové vady atd.. A nemám tušení jestli jsem ji už prodělala předtím, nebo teď. I když já myslím, že zhruba před rokem, má obvodní lékařka měla podezření na mononukléozu, brala jsem ATB asi 4 týdny byla na nemocenské… A pak bylo dobře. Já jsem pracovala ve školce a přeci jen tam se to nemocemi jen hemží, že jo… Těžko říct, zase cca v září jsem měla uzlinu za uchem bolela, ale za 3 dny to přešlo a neměla jsem to poprvé. Tak jsem tomu nepřikládala velkou váhu.. Jinak já si ani nějak nepřipouštím, že by mělo být něco jinak, než má a věřím, že bobek bude v pořádku. :blush: Každopádně moc děkuji za doplnění informací! :heart: Uklidňuje mě to, protože i když se snažím nemyslet na všechno, nejde to :heart:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama