Pozitivní rodiče,dítě PCR negativní a škola

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
26355
28.11.21 19:42

@Pears206 mě paní na hygieně dovolila jít ven i se synem v izolaci. Celou dobu byl bez příznaků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36441
28.11.21 19:45
@Aspera píše:
Tak to u nás neplatí. Ve třídě teď byly 2 děti z 18, vedle 10 z 26. Učitelky obě doma, tak je hlídali družinářky a učili se z PC.

Dcery třídu teď právě taky učí AP(ne jejich, onomi AP nemají), nevím, proč bych ji tam měla posílat, pokud jí tedy ta karantena skončí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26355
28.11.21 19:49
@Pears206 píše:
Dcery třídu teď právě taky učí AP(ne jejich, onomi AP nemají), nevím, proč bych ji tam měla posílat, pokud jí tedy ta karantena skončí.

U nás syn má po covidu, tak do karanteny nepadl a měl volbu, zůstat se mnou a s dcerou doma nebo jít do školy a chtěl do školy. Tak šel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35893
28.11.21 20:17
@Pears206 píše:
No, takto jsem nechala doma očkovanou dceru v sedmé třídě. Učitelka mě prosila, že jde neocko část do karantény, jestli si ji můžu nechat doma taky, aby mohli učit distancne ne hybridne. Třída se zavira při absenci vyšší než 50 procent. Důvod se neřeší. Chápu, i pro ty učitele to musí být náročné.

jak kde. U nás karanténa teda jen dva dny, ale necelá třetina dětí ve škole a něco jako učení probíhalo, zbytku se úkoly poslaly domů-

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5500
28.11.21 20:54
@Pudloslava píše:
já v karanténě normálně chodím s dětmi ven, jen ne mezi lidi - riskuji, sázím na to, že tohle teď nikdo neřeší. Blbý je, když se musíš přepravit třeba MHD, to já nemusím.
Ta škola je tristní, já bych třeba klíďo svoje děti posílala za podmínky, že by je testovali denně a že by tam seděli v respirátoru nebo v plynové masce - hlavně ať tam jsou.

já se přiznám, že taky. Ale nechodíme mezi lidi, před barák v respirátoru, nasedneme do auta před barákem a vyjedeme mimo civilizaci nebo dojedeme na vlastní zahradu. Nevidím důvod držet zdravé dítě zavřené v bytě.
Denní testování ve škole klidně, ale aby tam seděli celý den v respirátoru, to bych nechtěla, to pro ty děti zdravé není. Navíc já mám děti 1. a 2. třída a tam by to epidemiologicky význam nemělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5500
28.11.21 21:05
@Aspera píše:
@Pears206 mě paní na hygieně dovolila jít ven i se synem v izolaci. Celou dobu byl bez příznaků.

no blbé je, že kdyby přišla kontrola tak je to o průšvih. Na té infolince podávají mizerné informace. Já pacientům říkám, že nikam nesmí, když mi řeknou že se naloží do auta a odjedou mimo civilizaci, tak dělám že to neslyším a vždy jim řeknu aby alespoň přes barák nosili respirátor a že o tom vůbec nevím. Ale já taky chodila ven s dítětem v izolaci, ne mezi lidi a vždy jsme odjeli někam autem. Pro imunitu těch dětí není dobré aby byly zavřené doma když jim nic není. Navíc s velkou pravděpodobností ani nejsou infekční když jim vůbec nic není. Při průchodu barákem tedy musela mít respirátor a nechodily jsme ani přes město, autem jsem přijela před barák a odjeli jsme pryč. Dělala jsem jí i antigen a ten měla negativní.
Já osobně bych izolaci a karanténu udělala volnější u všech co jsou bez příznaků, prostě zákaz stýkat se s lidmi mimo společnou domácnost, ale nezakazovat procházku na čerstvém vzduchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26355
28.11.21 21:33
@Lucka1111 píše:
no blbé je, že kdyby přišla kontrola tak je to o průšvih. Na té infolince podávají mizerné informace. Já pacientům říkám, že nikam nesmí, když mi řeknou že se naloží do auta a odjedou mimo civilizaci, tak dělám že to neslyším a vždy jim řeknu aby alespoň přes barák nosili respirátor a že o tom vůbec nevím. Ale já taky chodila ven s dítětem v izolaci, ne mezi lidi a vždy jsme odjeli někam autem. Pro imunitu těch dětí není dobré aby byly zavřené doma když jim nic není. Navíc s velkou pravděpodobností ani nejsou infekční když jim vůbec nic není. Při průchodu barákem tedy musela mít respirátor a nechodily jsme ani přes město, autem jsem přijela před barák a odjeli jsme pryč. Dělala jsem jí i antigen a ten měla negativní.
Já osobně bych izolaci a karanténu udělala volnější u všech co jsou bez příznaků, prostě zákaz stýkat se s lidmi mimo společnou domácnost, ale nezakazovat procházku na čerstvém vzduchu.

Já jsem s ním stejně nikam nešla. V té době byla nachrmlaná dcera, tak syn chodil max. na dvůr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5500
28.11.21 22:08
@Aspera píše:
Já jsem s ním stejně nikam nešla. V té době byla nachrmlaná dcera, tak syn chodil max. na dvůr.

no jo tak máš alespoň ten dvůr. Já v bytovce nemám ani balkon. A kdybych to dodržovala tak jak se má, tak by se mé dítě nedostalo na vzduch 3 týdny - karanténa ze školy a pak k mému překvapení pozitivní test. Po celou dobu jí nic nebylo. Takže kdoví kdy to měla. Já si totiž myslím, že kdyby otestovali jakoukoliv třídu, tak najdou nějaké pozitivní. U nás u jedné dcery 6 dětí z 16, u druhé 4 děti z 19 plus učitelka. Takže celkem slušný záchyt. Je tedy fakt, že minulý týden lehla polovina učitelů a ředitel vyhlásil ředitelské volno. Hygienu to nějak nenapadlo aby to zavřeli, přestože záchyt ve škole vysoký a neměl kdo učit. Myslím že ani příští týden nebude dost učitelů. Ta naše se tedy už vrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26355
28.11.21 22:19
@Lucka1111 píše:
no jo tak máš alespoň ten dvůr. Já v bytovce nemám ani balkon. A kdybych to dodržovala tak jak se má, tak by se mé dítě nedostalo na vzduch 3 týdny - karanténa ze školy a pak k mému překvapení pozitivní test. Po celou dobu jí nic nebylo. Takže kdoví kdy to měla. Já si totiž myslím, že kdyby otestovali jakoukoliv třídu, tak najdou nějaké pozitivní. U nás u jedné dcery 6 dětí z 16, u druhé 4 děti z 19 plus učitelka. Takže celkem slušný záchyt. Je tedy fakt, že minulý týden lehla polovina učitelů a ředitel vyhlásil ředitelské volno. Hygienu to nějak nenapadlo aby to zavřeli, přestože záchyt ve škole vysoký a neměl kdo učit. Myslím že ani příští týden nebude dost učitelů. Ta naše se tedy už vrací.

U nás byla jedna třída testovaná už dvakrát. Vždy se našlo pár pozitivních. Taky jsme si mysleli, že v první vlně si tím prošlí už dřív. V druhé už to měli i s příznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5500
29.11.21 13:52
@Aspera píše:
U nás byla jedna třída testovaná už dvakrát. Vždy se našlo pár pozitivních. Taky jsme si mysleli, že v první vlně si tím prošlí už dřív. V druhé už to měli i s příznaky.

a byly pozitivní ty samé děti co prvně, nebo jiné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26355
29.11.21 15:34
@Lucka1111 píše:
a byly pozitivní ty samé děti co prvně, nebo jiné?

jiné. Ty minulé už se netestují. Mají hájení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 15:48

Čtyři členovi domácnosti. Ve stejný den dělaný PCR. Tři členové negativní a jeden pozitivní. Negativním testem končí karanténa? Můžou do práce /školy? Pozitivní zůstává 5 dní doma? Hledám na internetu a není mi jasné jaká jsou pravidla.

• Citovat
  • Nahlásit
7703
včera v 15:54

Řekla bych, že zůstanou doma všichni čtyři. Nakaženej v izolaci a kontakty v karanténě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35893
včera v 15:59
@Anonymní píše: Čtyři členovi domácnosti. Ve stejný den dělaný PCR. Tři členové negativní a jeden pozitivní. Negativním testem končí karanténa? Můžou do práce /školy? Pozitivní zůstává 5 dní doma? Hledám na internetu a není mi jasné jaká jsou pravidla.

ne, z karantény po kontaktu se nemůžeš „vykoupit“. Všichni musí zůstat pět dní doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
včera v 15:59
@Anonymní píše: Čtyři členovi domácnosti. Ve stejný den dělaný PCR. Tři členové negativní a jeden pozitivní. Negativním testem končí karanténa? Můžou do práce /školy? Pozitivní zůstává 5 dní doma? Hledám na internetu a není mi jasné jaká jsou pravidla.

Ne v pripade, ze sdili domacnost s pozitivnimi. Zistava normalne v krantene. Muze to kdykoliv chytnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat