Pozitivní s malým miminkem - kdy se průběh zlepší?

Anonymní
14.3.21 16:10

Pozitivní s malým miminkem

Příteli v pondělí nebylo dobře, PCR test večera potvrdil covid +. Já jsem se ve čtvrtek večer necítila úplně ve své kůži. V pátek ráno až dosud bolest zádových svalů, škrábání v krku, trochu zahleneni. Dokonce mě občas bolí i zebra a mám trošku zhoršené dýchání, ale to může být i s psychiky. Když třeba říkám delší vetu, tak se musím oddechnout. Možná se ale až moc soustředím na dech.
Otec nám nabídnul, že by pohlidali malou, ale patří do rizikové skupiny, tak říkal, že jedině, když bude negativní. Dnes jsme byly s malou (4mes) na antigennich testech, ona hned pozitivní, já po chvíli slabší čárka. Ale říkala jsem, že i kdyby mě netestovali, tak vím přesně, že to mám. Zajímalo by mě, vy, kteří, jste to měli - kolikátý den to zhruba kulminovalo a posléze se začalo zlepšovat? Neříkám, že je mi nějak zle, ale bojím se, aby se mi třeba to dýchání nezhorsilo. Tak by mě zajímaly vaše zkušenosti, kdy už je to takzvaně z nejhoršího venku. Malá naštěstí příznaky nemá. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.3.21 16:13

Oprava : i z psychiky; dodechnout
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
14237
14.3.21 16:18

Kazdy to ma jinak :nevim:
A partnerovi je jak? Aby se postaral o dite a ty jsi mohla vice odpocivat :think: Mate nejaky zalozni plan, kdyby se vam obema pritizilo, co s ditetem? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10894
14.3.21 16:22

U mě to začalo taky škrábáním v krku únavou a bolesti svalů. Pak se přidala teplota a únava. Jsem astmatik, zhoršilo se mi dýchání a začala kaslat. Dostala jsem atb. Teď po 14 dnech konečně bez horších příznaků ale strašná únava. Ještě mám teda atb. Týden jsem fakt prospala. A díky atb jsem zvládla i kašel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 16:31

Partner měl jen v úterý 1× 38st. Jinak má ještě trochu rýmu, což je asi tak vše. Já bych si taky nestěžovala, nebýt toho že někdy fakt dodychavam. To mě trošku vystrasilo. O malou se stará hlavně on. Do 29.3. Nemůžu vylézt z bytu, takže ocekavam ponorku, ale hlavně, ať to zvládneme doma bez nemocnice. Takže tobě, Evi, zabrala atb? Jde mi o to, jestli tedy při dušnosti není ihned třeba nemocnice.

• Citovat
  • Nahlásit
742
14.3.21 17:11

Mame to 14dni porad to neni dobre prodluzujeme si doprovolně karantenu. Neschopenku nemáme ja jsem doma s detmi muz dela HO. Nejhorší únava bolest hlavy kord ted jak se mění počasí. Doma jsme od ledna skoro pořád ponorku nemáme ani na ni neni čas. Od pondělí zase zacinaji online vyuky úkoly…jinak teplotu jsme neměli nikdo muž měl kašel ja strašně bolesti svalu únavu bolest hrudniku bez kašle. Děti oba pozitivni mimo červených tváří bez příznaků. Brali jsme jen paralen muz acc na hlavu beru ibalgin plus bereme vitaminy ty máme celoročně. Nemáme čich chuť. Večer cca od 18h se to začne zhoršovat jak bolest hlavy pocit kamene na hrudniku horkost neklidné nohy bušení srdce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10894
14.3.21 17:37

Zabraly atb. Taky jsem se toho bála s manželem jsme měli horší průběh. On na tom byl ještě hůř než já. Měl teploty, kašel. Vyjít schody tak to bez zadychani nešlo a ani po 14 dnech nejde. Ale bez atb bysme to nedali. Hlavně hodně odpočívej. Já mám sice velký deti ale někdo jim uvařit musel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 17:47

@EvaG Takže to, že občas si musím pridechnout, když mluvím, je jakoby normální, chápu to dobře? Dnes to mám 4 den, strašně si přeji, aby se to nezhorsovalo a aby to bylo na ústupu. Ještě jsem si všimla, že mě svědí kůže. Říkám si, jak to malá zvládne 14 dní zavřená doma, když by měla podle lékařky chodit ven každý den.
Taky by mě zajímalo, jak to budeme dělat s odpadem. I díky malé máme velkou produkci odpadu a pracující tatínek mi tu nemůže jezdit každý den vynášet smetí. Tak by mě zajímalo, jak se to dělá, když žijeme v bytě…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 17:49

@venulka1 To je zajímavé, jak píšeš, že kolem šesté se to zhoršuje. Já mám zase pocit, že po ránu je to nejlepší v tom smyslu, že mě tak neboli ty svaly na zádech. Ale jak vstanu a chodím tak to zase začne.

• Citovat
  • Nahlásit
10894
14.3.21 17:51

No měla by jsi se nadechnout a mluvit 10 vteřin, pokud to nezvládnes měla by jsi volat. Minimálně zítra zavolej obvodní. S odpadem můžeš, ale dodržet hygienická minima. Miminku 14 dní doma neuškodí, pak to doženete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14237
14.3.21 17:53

To dychani normalni neni. Zitra to zavolej Dr. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 17:54

@EvaG Tak to s tím mluvením zvládám. Budu to hlídat, ale nesmím se na to zas přehnane soustředit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 17:56

@cecetka Četla jsem nejaky leták o covidu z magistrátu Prahy a tam bylo napsáno, že dušnost je jakoby obvyklým normálním příznakem. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
742
14.3.21 17:56
@Anonymní píše:
@venulka1 To je zajímavé, jak píšeš, že kolem šesté se to zhoršuje. Já mám zase pocit, že po ránu je to nejlepší v tom smyslu, že mě tak neboli ty svaly na zádech. Ale jak vstanu a chodím tak to zase začne.

Me přijde že je to po dni i únavou prece jen jeden nemuze prolezet cely den. Kdyz to vezmu rano vstanu sedám si k obedu a pak az vecer kolem te 18h po večeři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10894
14.3.21 17:57

Zavolej si zítra minimálně obvodní. :hug: drž se odpočívej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat