Pozitivní screening 1:110

Anonymní
11.2.20 15:24

Pozitivní screening 1:110

Dobrý den, mám dotaz vyšel mi pozitivní screening 1:110 v druhem trimestru. Nikdo mi poradně nic neřekl a mám strach. Jediné co ze musím počkat na vyšetření. Mate někdo podobnou zkušenost? Jak to dopadlo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2389
11.2.20 15:38

A jak dopadl ten prvni? Mi uz druhy ani delat nebudou, pry vychazi casto falesne pozitivni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 15:44

Na co vyšel pozitivně? A co to je- tripple test? Ty už se snad ani nedělají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 15:49

A to zvysene riziko je na co? Prvni screening ti dopadl jak? Jinak u me to bylo tak ze ja prvni screening nemela, ne ptz bych ho nechtela, ale ptz v tu dobu to bylo u nas na gynde dost chaoticke a sestricka to pokonila a pozvala me pozde a ja blbena to tenkrat nevedela do kdy nejpozdeji mi ho muzou udelat. Takze mi delali az ten druhy a tam vyslo riziko na rozstep patere 1:180… nastesti toto je videt na utz. Na utz se to nepotvrdilo, takze jsem nemusela na zadnou amniocentezu a v postylce mi lezi zdrave mimco, tudiz falesne pozitivni screening.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3404
11.2.20 15:58

V druhém trimestru? Takže triple test? Mně vyšel pozitivní první screening 1:10 na DS, podstoupila jsem v obrovském stresu odběr choriových klků a ten dopadl dobře. Dcera je naprosto zdravá, bude mít 3 roky. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 16:07

První dělali a nic nikdo neříkal, takže to beru, ze dopadl dobře. A teď mi volala jen sestra, ze je to pozitivní nic mi nerekla, a ze si mám vyzvednout zadanku. Jak dlouho trvá než jsou pak výsledky z amniocentez?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 16:26

Zavolala bych si a zeptala se, na co vyšel pozitivní. Jinak pokud jste měla dobrý první screening, nechápu, proč Vám dělali tripple testy(předpokládám, že to je to, co jste podstoupila- běžně se neprovádí pro svou nepřesnost a vysokou falešnou pozitivitu). Já na amniu byla, ale protože mi vyšel první screening pozitivní na Downa. Výsledek rychlotestu byl za 24 hodin, kompletní výsledky všech chromozomů za tři týdny. Ale nevím, co budou zkoumat Vám, šetří se nejen chromozomální vady, ale i rozštěpy a jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12522
11.2.20 21:02

Výsledky z amniocentézy na Downa jsou druhý den, kompletní většinou do 14dnů. Já na tom byla podobně jako ty. 1screenenig negaitivní, druhý pozitivní a Down se potvrdil. Ale všichni z toho byli hodně překvapení, je to dost vzácné. Takže nevěš hlavu, na 99,99% je všechno v pořádku a mimčo je zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 21:38

Interpretace je: screening pozitivní
Důvod: zvýšené AFP, riziko M.Down nižší než 1 z 100 000 (v termínu), riziko NTD 1 z 110
Poznámky: PAPP-A a Free-hCG nebrány v úvahu, protože 1. odběr proveden před 10. týdnem (konkrétně 9+2)
Riziko M.Down očekáváme pouze vzhledem k věku matky je (1 z 990)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama