Pozitivní screening 1.trimestr

Anonymní
23.7.21 15:31

Pozitivní screening 1.trimestr

Ahoj holky, prožívám teď hodně pekelné období, kdy mi vyšel screening v 1.trimestru hodně špatně.
Ultrazvuk se zdál kromě šíjového projasnění, které bylo 2,8 mm, v pořádku (nosní kost přítomna, vše ok).
Už tím mě dost vyděsili, ale říkala jsem si, že to ještě nemusí nic znamenat.
Bohužel krevní výsledky mi vyšly PAPP 0,59 MoM, takže nízká a HCG 3,29 MoM (dost vysoká), je mi 27 a výpočet screeningu 1:12 mě naprosto odrovnal.
Musím teď počkat do 16. týdne na odběr plodové vody a mám pocit, ze se zbláznim.
Máte některá zkusenost s takhle tragickym výpočtem screeningu?
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7672
23.7.21 15:36

Mne tedy nevysly hodnoty takto (mela jsem teda v 1. tehotenstvi jeste vyssi sijove projasneni), ale moc nerozumim, proc te nevezmou na odber choriovych klku? To jde hned. Taky jsem byla.

A pise se trimestr ne trisemestr ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19794
23.7.21 15:38

Ano taky nevím, proč ne CVS. Byla jsem na něm taky před měsícem. Je to prakticky to samé, akorát vše se zjistí dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
23.7.21 16:15

Nebo si zaplať test z krve, šla jsem na něj hned po horších výsledcích screeningu, navíc není tak invazivní jako plodovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 17:03

Mně vyšly výsledky podobně jako u tebe, UTZ byl v pořádku, šíjové projasnění 2,6 mm, přítomna nosní kost, bohužel krev byla špatná riziko 1:11 na downa, takže hned pár dní na to jsem byla na odběrů klků z placenty. Výsledek jsem měla do druhého dne, bohužel u nás se down potvrdil, ale jelikož to bylo do 14 tt mohla jsem podstoupit přerušení těhotenství ještě v narkóze, takže to bylo pro mně méně bolestivé po psychické stránce… být tebou nečekala bych až na tu plodovku, pokud můžeš, jdi na odběr klků z placenty, samotný zákrok nebolí je jen trochu nepříjemný a budeš mít jistotu na čem jsi, pro mě bylo nejhorší to čekání… jinak je mi 28 a bylo to mé druhé těhotenství, z prvního máme krásnou 2,5 letou, zdravou holčičku, takže by me to ani ve snu nenapadlo… ať ti ti dobre dopadne

• Citovat
  • Nahlásit
1558
24.7.21 10:58

Ahoj, u nás tedy šíjové projasnění v normě, ale hodnoty z krve špatné taky obě, bylo mi 28, riziko Down 1:8. Zaplatila jsem si test z krve, výsledky byly asi za týden a u nás bylo vše ok, máme zdravou 2,5letou holčičku. Držím pěsti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.21 16:38

Proč tě neposlali na odběr choriových klků?? Zeptala bych se na to… Nechci vůbec strašit, ale mám dost špatnou zkušenost, i když jsem měla tedy o dost horší výsledky sreeningu… 28.6. jsem byla na screeningu - vyšel pozitivně… Vše bylo špatně, šíjové projasnění 7mm, nepřítomna nosní kůstka, zrychlená srdeční akce, miminko celé oteklé, velmi nízké PAP a naopak zvýšené HCG - hodnoty si již úplně nepamatuji…riziko nám vyšlo úplně u všeho - nejvíc downův syndrom 1:4 s tím, že hned druhý den 29.6. mě objednali na genetiku, tam jsem podstoupila odběr choriových klků, kde mi hned následující den volali, že se potvrdil downův syndrom s tím, že mi řekli, že můžeme počkat další 2 týdny, ale že si myslí, že miminko stejně nepřežije déle než do 18tt kvůli tomu obrovskému otoku…Dne 1.7.2021 jsem byla na přerušení těhotenství a byla jsem 13+0, takže jsem mohla ještě pod narkózu, za což jsem byla nejvíc vděčná, ale už mi doktor na příjmu říkal, že to je na hraně, že je miminko poměrně velké… Vše se odehrálo tak rychle, že jsem se nestačila ani vzpamatovat. Nemůžu se pořád z toho dostat, ale vím, že kdybych šla na přerušení v pozdějším týdnu, tak bych se z toho nedostala snad nikdy… Otěhotněla jsem po 4 letech po druhém IVF, takže miminko bylo vymodlené…

Moc držím pěsti, aby bylo všechno v pořádku, nikomu nepřeji takovou zkušenost… :hug: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.21 20:45

,,

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat