Pozitivní stěr na streptokoka v těhotenství

85
15.9.21 11:43

Pozitivní stěr na streptokoka v těhotenství

Ahoj holky, jsem 38. Týden a dnes mi sestřička napsala do těhotenské průkazky velkým červeným písmem, že mám pozitivní stěr na streptokoka v pochvě. Mám už 3 děti a vždy jsem měla stěr negativní. Mám teď z toho hrozný strach, aby se mi nenakazilo mimčo ještě uvnitř, před porodem. Může se to stát? Sestřička mi k tomu nic neřekla, jen to mám ukázat v porodnici, kam jedu už zítra na 1. kontrolu. Měla jste některá ster pozitivní a bylo vše v pořádku? Měly jste taky strach? Teď čtu, že 4 hodiny před porodem je nutné podat antibiotika. Já se bojím, že vzhledem ke 4. Porodu už to ani do té porodnice tak rychle nestihnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4446
15.9.21 11:49

Taky jsem měla pozitivního streptokoka a žila jsem v domnění, že to má každá druhá. :think: Teď jsem si to googlila a není to každá druhá, ale 20 %. Takže je to fakt dost normální jev, u nás taky vše ok. :nevim: I pokud by se nestihla ta antibiotika, tak je riziko nakažení dost malé - a v porodnici by o tom věděli a jen by pak sledovali mimino následující dny o něco víc. Nestresovala bych se zbytečně předem, fakt to není nic neobvyklého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22981
15.9.21 11:50

Musíš do porodnice vyjet při prvním náznaku porodu, nečekat doma. Pokud dostaneš antibiotika, je riziko minimální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.9.21 11:58

Urcite jed hned-po prasknuti body anebo pri prvnich kontrakcich. Nizke riziko bych nebatelizovala. Kdyz zrovna ty budes mit smulu, tak to muze byt dost vazne. My o naprosto vitalniho v terminu narozeneho novorozence skrz extremne rychly prubeh infekce malem prisli. Neprala bych tento zazitek naprosto nikomu :?

• Citovat
  • Nahlásit
1859
15.9.21 12:02

Měla jsem. Dali mi antibiotika ale stejně se to nestihlo 4 hodiny před porodem. Malá je ok. Ani ji nějak extra nekontrolovali :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
15.9.21 12:06

Já jsem rodila s pozitivním streptokokem v 04/19 v Pardubicich.Jela jsem ihned po prasklé plodové vodě a v nemocnici jsem xkrat řekla, že jsem pozitivní, abych měla jistotu, že atb dostanu. O dva, tři měsíce později, se stala ve stejné nemocnici tragedie. Rodici pozitivní matku odmitali v přeplněnych porodnicich, až se dostala do Pardubic, kde atb nepodali nebo abych nekecala, dali ale az po porodu? A dítě je těžce mentálně postižené. Prakticky živé/mrtvé. Bylo to i v televizi a všech médiích.
Určitě teda doporučuju nepodceňovat a hlidat podani atb hned jak bude náznak porodu a bude to vpořádku!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1497
15.9.21 12:20

Neboj, to riziko, že by se streptokok přenesl na miminko je malé a to že by miminko onemocnělo ještě menší. V některých zemích se například na streptokoka vůbec netestuje. Zkus ještě teď nasadit kůru z tinktury z lichořeřišnice, je to přírodní antibiotikum a se streptokokem si umí poradit.
V porodnici bych pak odmítla veškerá vnitřní vyšetření, protože tím se riziko přenosu na plod zvyšuje.
Moc hezký článek, který se téhle problematice věnuje najdeš na webu jemného zrození (odkaz mi sem bohužel nejde vložit :roll: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
733
15.9.21 12:32

Druhé těhotenství jsem měla pozitivního streptokoka a 4 hodiny před porodem jsem byla ještě doma … S tím ze do porodnice jsem jela schválně brzo a pozitivní stěr okamžitě hlásila, ale i tak mě dr poslal domu, ze se to určitě stihne.

Mě vykapali atb možná 2 hod než se syn narodil a vše v naprostém pořádku. Jsou na to připraveni a dopředu bych se nebala, určitě jim to opakuj klidně 10×, nespolehej ze si to každý přečte v papírech i kdyz by měli …
Někde jsem četla ze se to týká možná 20% porodů (ted nevím jistě )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
15.9.21 12:59
@Anonymní píše:
Urcite jed hned-po prasknuti body anebo pri prvnich kontrakcich. Nizke riziko bych nebatelizovala. Kdyz zrovna ty budes mit smulu, tak to muze byt dost vazne. My o naprosto vitalniho v terminu narozeneho novorozence skrz extremne rychly prubeh infekce malem prisli. Neprala bych tento zazitek naprosto nikomu :?

To je hrozné, ještě že to dobře dopadlo. Jednalo se taktéž o streptokoka a kapačka byla podána včas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
15.9.21 13:17

Holky, dekuju, článek o streptokokovi z jemné zrození jsem si přečetla, moc dobře napsáno. Zítra jsem objednaná na 1. Kontrolu už do porodnice, tak jim to nahlásím a poptám se, co dál. Já mám právě i trombozu v lýtku, ředím krev injekcemi Clexanu, takže pravděpodobně budu mít i porod vyvolávaný, pokud neporodím do termínu. Snad mi mimčo ohlídají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat