Pozitivní streptokok a koupání miminka

Anonymní
8.2.21 18:17

Pozitivní streptokok a koupání miminka

Ahoj holky, prosím vás, víte některá, jak je to s pozitivním streptokokem u ženy a umýváním miminka? Četla jsem, že je pro miminko dobré ho alespoň 24 hodin po porodu nekoupat a nechat vstřebat mázek, ale u toho streptokoka bych se teda bála a ohrozit miminko vážně nechci. ☹️ A případně když je lepší v tomto případě miminko vykoupat, je možné nějak podchytit, aby to bylo pro miminko co nejpříjemnější? Bylo by třeba možné, aby byl u koupání přítomen jeden z rodičů? Viděla jsem totiž jedno video, kde koupali miminko tak, že ho strčili pod kohoutek a zacházeli s ním jak s hadrovou panenkou a to se mi vážně sevřel srdce. Nevím, jestli je totiž běžná praxe nebo to bylo ojedinělé, ale tohle bych tedy pro miminko vážně nechtěla. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4343
8.2.21 18:22

No tak já bych si teda mimino od toho všeho keklu nechtěla nechat :nevim:

A pod kohoutek jsem syna dávala běžně, když se ti zvlášť v začátku pokadi až na zada, tak jít k umyvadlu pod kohoutek je nejjednodušší cesta… a ty sestry s dětmi manipulovat umí. To spis prvorodky se boji a je to normální.

Každopádně děti mám dvě a u koupele jsem neasistovala, vypadají normálně a jsem rada, ze jsem je nechala umýt… protože pak večer ta inhalace hlavičky byla proste báječná :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 18:25

Jako matka, jejiž dite se takto nakazilo, bych rekla, ze omyt setrne je vhodne. I kdyz je otazka, jak moc to skutecne prenosu zabrani :think:. Ty u koupani byt muzes, muzes si dokonce dite vykoupat i sama a sestra bude asistovat. Jsi zakonny zadtupce, takze zadnou argumentaci typu : „ale maminko, my to takto vzdycky delame!“, se nenech odradit a trvej di na svem. Mas plne pravo si sve dite vykoupat.

• Citovat
  • Nahlásit
26352
8.2.21 18:38

Jako že ty jsi měla test pozitivní před porodem? Já u obou dětí :nevim:
Jinak koupání, druhé mi jen otřeli, koupání bylo až po týdnu doma ve vaničce když upadl pupík. Jinak jsme mýli jen zadek.
Jinak že ho chytají jak panenku, za chvíli budeš taky, nejsou ze skla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10729
8.2.21 18:47

Já si osobně myslím, že koupel po několika hodinách co druhý den to už stejně neovlivní. Co se manipulace s mimčem týká, věř, že to, jak s nimi zachází, je o dost vhodnější, než kolikrát mámy doma. Sama to poznáš jsou jako z gumy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6539
8.2.21 18:52

Testy na streptokoka mít nebudu a mimčo koupat taky nebudu, max. ho otřu plínou, kdyby bylo hodně špinavé. Pokud bych z nějakého nenadálého důvodu chtěla koupat, tak jedině čistou vodou, bez kosmetiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 19:29

@Verurizeckova Děkuji za odpověď. :) Teď čekám druhé miminko, takže si troufám říct, že už snad nejsem vyplašená jako prvorodička a první děťátko také umývám pod kohoutkem, ale citlivě. To byste musela to video vidět, ta sestra s miminkem zacházela podle mě opravdu nepěkně. :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 19:32
@Anonymní píše:
Jako matka, jejiž dite se takto nakazilo, bych rekla, ze omyt setrne je vhodne. I kdyz je otazka, jak moc to skutecne prenosu zabrani :think:. Ty u koupani byt muzes, muzes si dokonce dite vykoupat i sama a sestra bude asistovat. Jsi zakonny zadtupce, takze zadnou argumentaci typu : „ale maminko, my to takto vzdycky delame!“, se nenech odradit a trvej di na svem. Mas plne pravo si sve dite vykoupat.

Moc děkuji za odpověď. :kytka: To mě mrzí, že se ti miminko nakazilo, tak moc doufám, že to potom dobře dopadlo.
A moc děkuji za informaci, že u koupání by mi měli dovolit být. Otázka teda bude, jak to bude vypadat v praxi. :think: Ale myslím, že prostě bude opravdu jistější miminko umýt.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 19:35

@pikola @Aduš8 Děkuji za odpověď. Ano, já jsem pozitivní na streptokoka. :? A teď budeme mít druhé dítě, takže se miminko určitě chytnout nebojím, ale na tom videu sestřička s tím miminkem zacházela opravdu nehezky a to si myslím i teď jako druhorodička. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
982
8.2.21 20:27

Na zaklade jednoho shlednuteho videa bych nedelala zavery jak sestry koupou miminka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
9.2.21 06:25
@Anonymní píše:
@pikola @Aduš8 Děkuji za odpověď. Ano, já jsem pozitivní na streptokoka. :? A teď budeme mít druhé dítě, takže se miminko určitě chytnout nebojím, ale na tom videu sestřička s tím miminkem zacházela opravdu nehezky a to si myslím i teď jako druhorodička. :zed:

Taky jsem byla pozitivní,, koupání mi přesto nabízeli jen jako možnost- nevím, z toho soudím, že to riziko přenosu už pak není tak velké? Koneckonců oni to dítě nedezinfikují, ošplouchnou ho…

Jinak jak jsem zažila koupající sestry, bylo to většinou svižné, ale v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat