Pozitivní streptokok v těhotenství - důvod k císaři?

Anonymní
24.1.20 19:54

Pozitivní streptokok v těhotenství - důvod k císaři?

Hezký večer, je mi jasné, že mě některé nejspíš ukamenujete… Ale zajímá mě, jestli máte někdo osobní zkušenost.. Dnes 37+0 potvrzen streptokok z vyteru. Čekám již druhé dítě - první porod před 4mi lety zakončen sekcí pro nepostupujici porod.. Dnešní výsledky mě tak rozhodli, ze nedokážu myslet na nic jiného než na to, aby bylo dítě v pořádku a u pirodu se nenakazilo.. Vin, podává se pri porodu ATB, ale sance na nakazeni tam i přesto je, navíc nikdy nikdo neví, jak dlouhý porod bude, atd.. Kdyz by se meli antibiotika podat alespon minimálně 4 hodiny před samotnym porodem… Za týden mám poslední kontrolu u svého doktora, od února bych snad měla docházet do nemocnice, kde mám v plánu se na to samozřejmě i zeptat.. Ale nic mi nedá, zeptat se i tady jestli má nekdo podobnli zkušenost.. Raději bych rodila znovu cisarem a mela ‚jistotu‘. Hrozně se bojim.. Termín mám 14.2.

Moc dekuji ???? :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1063
24.1.20 20:07

Já měla pozitivního streptokoka a jsem si jistá že mne ATB dávali až když byl porod už rozjetej a to podotýkám že mi praskla 24 h předtím plodovka. ATB zaberou ikdyz se dají až v porodu, toho bych se fakt nebála. :wink: O i vědí co dělají. Jediný co musíš hlídat ty, je že když bys měla jakýkoliv pocit na kontrakce prostě jet raději dřív než dýl ne čekat, toť alespoň můj názor. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
24.1.20 20:08

Nebála bych se. Ví to, budou to hlídat, podají atb. Taky jsem z toho byla špatná. Navíc mi přijde, že ty vytery taky nejsou 100%. Jeden týden tam streptokok je, další není. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 20:11

Měla jsem také pozitivního streptokoka, když jsem rodila tak jsem byla úplně v tranzu tak jsem ani nevnímala co mě dávají…dítě mě držel srust a doktor mě mordoval aby to roztrhl…antibiotika mě nedal, vůbec nevím proč, porod mám v mlze :(,strašně jsem se o malého bála ale naštěstí byl ok. pritom si myslím že jsem tam byla včas, dnes děkuji bohu že vše dobře dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
1152
24.1.20 20:13

Streptokoka má údajně asi 30 % těhotných, takže neboj, doktoři s tím umí zacházet. A kdyžtak si holt budeš hlídat, kdyby mělo dítko zhruba týden po porodu teplotu, tak raději hned řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27586
24.1.20 20:18

Duvod k cisari to neni. Taky jsem to mela, a davali mi atb behem porodu, ktery stejne nsklnec skoncil cisarem tedy, ale z jineho duvodu. Zkus se ale na cisare domluvit, ze byl uz prvni porod takto. Nekde davaji vybrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
24.1.20 20:28

Měla jsem taky pozitivního streptokoka. Při druhém porodu, jsem přijela hned zkraje kontrakcí do nemocnice, přijatá v 7hodin ráno. Otevřená na šest. O antibiotika jsem vyloženě prosila na kolenou, že už je prý zbytecné je dávat, ale nakonec mi je dala sestra. V devět syn na světě. Z pupečníkové krve potvrzen streptokok. Měl pak po dva dny zvýšený lékařský dohled. Vím, že nám pak říkali, že na něj máme dávat zvýšený dozor do třech měsíců věku. Ale vše dobré dopadlo a syn je zdravý. :* ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
24.1.20 20:28

U syna jsem měla pozitivního streptokoka a vyfasovala jsem ATB dvě hodiny před porodem - syn je v pořádku. Teď jsem potřetí těhotná (39 tt) a výtěr byl negativní… Spíše by mě zajímalo, když mi ho dělali cca ve 35 tt, tak jestli je nějaká šance, že do porodu by byl ještě pozitivní (kdyby se dělal ještě jeden výtěr). Úplně jsem se na to zapomněla doktora zeptat…
V tvém případě bych byla v klidu, prostě raději jeď do porodnice se sebemenším podezřením na rozjíždějící se porod, vyfasuješ ATB a bude to v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
24.1.20 20:33

To chce klid. Doktor říkal, že ho můžeš ve výtěru klidně mít a za týden zas nemít. :nevim: to za prvé. Za druhé, kámoška ho měla, porod překotný, tu kapacku ji ani nestihli dát, byla ráda, že neporodila v autě ale až patnáct minut po příjezdu do porodnice. Dítě to nechytlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6737
24.1.20 20:43

Není čeho se obávat.
Při druhém porodu jsem měla pozitivního streptokoka.
Při příjmu mi dali antb a až do kapali za 15 minut porodila jsem.
Byl to překotný porod, takže ty léky ani vlastně nestačili působit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 21:10

Streptokoka jsem mela, stihli mi dat 2× ATB a porodila jsem uplne v pohode. Pokud jsi mela první porod nepostupujici, jsi ideální adept - co se streptokoka týče - na přirozený porod- druhy porod byva taky delší, tak ti ATB stihnou vykapat a působit jak maji. Žádný strach!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6737
24.1.20 21:20

@martina bl tak hle bych zase netvrdila.
Každý porod je fakt jiný a navíc druhé porody bývají kratší.
Viz. Můj 1 porod 17 h.
Druhý porod 2 h.
Třetí porod 1h

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 21:26

Ach jo.. Snad jo. Dekuji moc, holky.

• Nahlásit
  • Citovat
20153
24.1.20 21:30

Já jsem měla zlatého streptokoka u druhého těhotenství a ani jsem o tom nevěděla.
Nikdo mi to neřekl, a až když mě propouštěli z Kladenské nemocnice domů, v 28 týdnu, tak mi nečekaně řekli, že streptokok je pryč.
Ale důvod kvůli tomu k císaři není.
Ani já jsem ho potom neměla.
Ale také záleží, jak se cítíš, a co budou říkat doktoři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.20 06:50
@Jannys píše:
@martina bl tak hle bych zase netvrdila.
Každý porod je fakt jiný a navíc druhé porody bývají kratší.
Viz. Můj 1 porod 17 h.
Druhý porod 2 h.
Třetí porod 1h

Ale 17 hodin není nepostupujici porod. Ten je dvacet a víc hodin a je ukončen sekcí. Lékaři říkají, že pokud byl jeden porod nepostupujici, zpravidla byva i ten další. Já měla nepostupujici 29 hodin, druhy přirozený 23 hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama