Pozitivní streptokok v těhotenství-příčina?

Anonymní
28.1.20 12:20

Pozitivní streptokok v těhotenství-příčina?

Zdravím maminky, jsem poprvé těhotná a chci se zeptat na příčinu výskytu streptokoka?
Dneska mi doktorka oznámila že jsem pozitivní a jsem z toho fakt špatná. Porodu jsem se nijak nebála a brala to jako přirozenou věc, teď mě ale bohužel přepadla obrovská panika a bojím se porodit přirozeně, aby se miminku něco nestalo. I když mi budou dávat antibiotika do žíly, tak i tam je nějaké procento nákazy.. co když přijedu pozdě nebo se prostě něco pokazí… jak se vlastně mohlo stát, že jsem pozitivní? (Byla jsem tak v šoku, že jsem se gyndařky na to nezeptala) :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2095
28.1.20 12:27

Mě to bylo vysvětleno tak, ze ta potvora prostě putuje po těle a pokud se nepremnozi, nevíš o ní, nic ti nedělá. Můžeš ji mít už x let někde v těle schovanou. Já byla pozitivní u obou těhotenství. U prvního porodu 5× kapačka s penicilinem a streptokok přežil, páč u druhého tehu zase. To jsem nestihla ani jednu kapacku a obě dcery jsou ok. Já jsem taky zdravá. Oni pak jen mimi prvních 24h víc sledují. Určitě se tím nestresuj, výsledek máš v tehu prukazce a oni si to v porodnici pohlidaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3127
28.1.20 12:36

Prej si stačí špatně vytrit zadek a preneses si to do pochvy. Jsem slyšela. Buď v klidu, tím že se budeš stresovat tak ničemu nepomůžes, spíš budeš mít porod ještě horší. Doktoři si to ohlidaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50107
28.1.20 12:46

U prvního nic, u druhého ano. Porod normální, přirozenej. Fakt jsem neslyšela o dítěti, kde by matka dostala atb a ono to stejně chytlo (no, ony to většinou nechytnou ani bez atb, což není návod je odmítnout). Porod sám přináší tolik rizik, že zrovna to z předem zjištěného streptokoka, kterého má s nadsázkou každá druhá, mi přijde zanedbatelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3265
28.1.20 12:49

Taky jsem měla pozitivní streptokok. Ani jsem se doktorky neptala. Před porodem jsem dostala kapačku, vše proběhlo v pohodě. Císaře ti kvůli streptokokovi dělat nebudou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14601
28.1.20 13:07

Měla jsem pozitivního streptokoka u druhýho těhotenství. Rodila jsem přirozeně i když šlo o nedonošence. Hlavně se uklidni, nejhorší smrt je z vyplašení… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1434
28.1.20 13:33

Taky jsem mela pozitivniho. Rodila jsem vyvolavane 42+1 a lezela 2 dny predem v porodnici, rodila od 9 do 17:40 a antibiotika mi nestihli dat?! :lol: vsechno bylo ok, jen jsme merili 2× denne teplotu. Hele, jsou zeme (zapadni), kde ani testy pred porodem nedelaji. Udajne by se ten test mel delat max par hodin pred porodem. U nas se dela nekdy v 37. tydnu a i kdyz vyjde negativni, do porodu muze byt zena pozitivni a nikdo to nezjisti… Nestresuj se tim, je to zbytecne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3274
28.1.20 13:39

Streptokok se bezne vyskytuje ve strevech. Pravděpodobně jsi se jednou po velke spatne utrela a zanesla sis ho do pochvy. Neni to zadna tragedie, ani konec sveta. Dostanes pred porodem antibiotika, to bude vse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama