Reklama

Pozitivní těhotenský test po spontánním potratu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evapraga
Kecalka 321 příspěvků 05.02.17 08:22
Pozitivní těhotenský test po spontánním potratu?

Milé ženy, maminky, těhulky, prosím o názor, zkušenost. Může těhotenský test vyjít pozitivní (během dvou minut dvě silné čárky), když má žena podezření na to, že během posledních 12 hodin prodělala spontánní potrat (6./7. tt.)? Jak moc by po odchodu plodu z těla bylo vysoké hcg? Měla jsem za to, že by hned klesalo, kamarádka tvrdí něco jiného… Díky za Vaše řádky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20336 příspěvků 1 inzerát 05.02.17 08:25

Až do další MS může být HCG v těle. Takže ano může test ještě ukázat těhotenství a plod už tam není.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 05.02.17 08:27

No já v 6 tt když to nebylo dobré jsem měla čárku slabou pak plod odešel a i hcg bylo na nule soudím dle testu druhý den

Lamátko

No já v 6 tt když to nebylo dobré jsem měla čárku slabou pak plod odešel a i hcg bylo na nule soudím dle testu druhý den

Lamátko

Tunrida
Hvězda diskuse 47167 příspěvků 05.02.17 08:33

HCG nespadne okamžitě s potratem na nulu, klesá postupně. Zkusila bych test zopakovat zítra. Taky to nemusel být vůbec potrat, ale jenom krvácení.

Aspera
Generální žvanilka 20336 příspěvků 1 inzerát 05.02.17 08:33
@Lamátko píše:
No já v 6 tt když to nebylo dobré jsem měla čárku slabou pak plod odešel a i hcg bylo na nule soudím dle testu druhý den

Já měla ZT v 9 tt, od 7 tt plod mrtvý a HCG v krvi bylo a na kontrolní odběr mě pozvali až za 14 dní, že už by mohla být nula, kdyby nebyla znova za 14 dní.

evapraga
Kecalka 321 příspěvků 05.02.17 08:39

Děkuji vám za názory. :kytka: Bohužel se jedná o mě. Mám 2 týdny od dne, kdy měla přijít MS. Hned v ten den vyšly 2 testy se slabou druhou čárkou. Za 2 dny na testu žádná druhá čárka nebyla. Další den odběr krve na hcg, naměřeno 42. Po 6 dnech se hodnota dobře znásobila, gynekolog řekl, že se zřejmě zadařilo a objednal mě na tento čtvrtek, kdy by měla být vidět i srdeční akce. Nutno dodat, že už tak týden špiním (slabý hnědý výtok), v pátek jsem měla silný výtok s příměsí krve, včera odpoledne už to byla červená krev… Bazální teplota večer hodně vysoká (37,7), teď ráno 37,01… Test pozitivní. Tak nevím, co se děje. Jsem z toho nervozní. Samozřejmě zítra (pondělí) chci zavolat svému gynekologovi, ráda bych věděla na čem jsem. Pokud by to včera byl potrat, je mi divné, že jsem krvácela jen tak krátce. Od rána totiž nekrvácím vůbec… :think:

Markéta80
Hvězda diskuse 39290 příspěvků 05.02.17 08:42

@evapraga no záleží kolik bylo hcg, ale neklesá okamžitě. pokud hcg bylo celkem vysoké pozitivní test může být dlouho. Já ho měla pozitivní dlouho. při druhém samovolném byla jen slabá čárka která postupně slábla a 2 dny po jasně negativním testu jsem začala krvácet.

Tunrida
Hvězda diskuse 47167 příspěvků 05.02.17 08:44

@evapraga Tak potrat by „měly“ doprovázet bolesti. Měla jsi nějaké bolesti? Jako pokud by ti to mělo nějak pomoct, tak se seber a jeď do nemocnice, tam ti řeknou, co se děje.

evapraga
Kecalka 321 příspěvků 05.02.17 08:47

@Tunrida Ano, podbřišek cítím v podstatě od začátku tohoto těhotenství, včera, když jsem začala krvácet, mě bolely záda v kříži a celý podbřišek… Přišlo mi to jako při MS. Ve sprše ze mě vyšel takový malý „cucek“… od té doby v podstatě krev žádná. V noci na vložce trošku byla, od rána nic. Měla jsem za to, že potrat (byť v 6.tt) by provázelo delší krvácení, než pár hodin… Nevíte? :nevim:

Markéta80
Hvězda diskuse 39290 příspěvků 05.02.17 08:48

@evapraga uvidíš, mohla jsi krvácet že praskla jen žilka nebo to bude známka zamlklého. já u dcery krvácela fakt šíleně, při potratu to bylo mnohem méně. jela jsme k lékaři že jsem potratila a malá se tam držela ale té krve bylo šílené množství, prostě se to ze mě valilo proudem :(. Jsi na začátku, s tím nikdo nic neudělá. Ráno zavolej lékaři :hug:

Kattynka000
Závislačka 3016 příspěvků 05.02.17 08:50

@evapraga nemusel to být potrat, já měla u obou ms ještě ve 12tt.. zkus si zítra udělat zase test, pokud si potratila, tak by čárka měla být slabší..

alenka84
Neúnavná pisatelka 19029 příspěvků 05.02.17 09:12

Mně po potratu (resp. po revizi ZT) klesalo HCG více než dva měsíce, takže rozhodně neklesne hned.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 09:32

@evapraga ja po samovolnem potratu (taky 6tt) krvacela hodne urcite vic jak tyden. Pokud to preslo, tak mohlo jit o cokoliv. Skoc si na gyndu pro nejake leky na udrzeni a odpocivej. Vic se delat neda. Mne rikala tenkrat doktorka, kdyz jsem zacala krvacet, ze je to 50:50. I pres vysoke davky leku jsem potratila. Dalsi dve tehotenstvi uz byla uplne bez komplikaci a mam dve zdrave deti. Tak preji hodne stesti :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama