Pozitivní test na krev ve stolici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  27.02.18 20:32
Pozitivní test na krev ve stolici

Dobrý den. Prosím vás, mému taťkovi dnes zjistili pozitivní test na krev ve stolici (takový ten domácí, dělal jen jeden). Moc se bojíme, že to bude špatné, zítra se má objednat na kolonoskopii. Před 2 lety při tomto vyšetření měl všechno OK. Jinak v červnu absolvoval celkem náročnou operaci nohy. Myslíte, že by v nemocnici tenkrát na nic nepřišli před tou operací, kdyby měl nějaký velký problém v tlustém střevě? A stalo se vám nebo někomu z okolí, že měl pozitivní test na krev ve stolici a nakonec to nebyl velký problém? Moc děkuju za odpovědi. Jsem z toho vyřízená. Prosím o anonym kvůli informacím o zdr. stavu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

jannina1
Závislačka 3896 příspěvků 27.02.18 20:46

Prosím tě to má kde kdo.Na kolonoskopii at se klidně objedná a uvidíte. Na operaci nohy fakt nic nepoznají :)

Nell2
Zasloužilá kecalka 845 příspěvků 27.02.18 20:46

Před operací by na to určitě nepřišli. Můžou to být vnitřní hemeroidy. I když se to snadno říká, zkuste se hodit do klidu, na případný stres bude času dost.

vokishka
Extra třída :D 11537 příspěvků 27.02.18 20:46

Řekla bych, že to budou spíše hemeroidy. Četla jsem, že trvá tak 10 let, než se vytvoří nádor ve střevě. Takže pokud byl před 2 lety v pořádku, zbytečně bych se nestresovala.

Anonymní  27.02.18 20:47

Moje tchýně měla krev ve stolici (jí nezdravě, pije hojně alkohol, je obézní) šla na vyšetření a zjitili ji nádor v konečníku. Odstranili a po roce je úplně v pořádku. Bez nějakého léčení, bez omezení tučného a alkoholu (v tomto směru je nezodpovědná, ale brečet, že má nádor bude) Pozizivní test neznamená, že má automaticky rakovinu. I kdyby to vyšlo špatně, určitě to podchytil včas a bude to v pořádku. Držím palce :hug:
Anonym-soukromé údaje

blumen
Hvězda diskuse 42197 příspěvků 27.02.18 20:48

Hemeroidy, polyp, nador :nevim: ale ze tam ma krev hned neznamena tu posledni moznost, klid :hug:

Anonymní  27.02.18 20:50

Holky děkuju, pomohlo mi to, snad máte pravdu. S tou operací jsem to myslela tak, že další příznak toho problému (já to slovo nechci ani napsat) je chudokrevnost, o tom se píše hodně, tak aspoň na tu by snad přišli, pak bral i dost dlouho léky na ředění krve. To vím, že mu těžko budou kontrolovat střeva před operací kyčle, ale tu krev by mohli. Zakl.

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 27.02.18 20:55

Klidně mohla prasknout i nějaká zilka a mohla to být náhoda že jste to zrovna chytili na test.. :) klid :)

Anonymní  27.02.18 20:56
@Zara.Ray píše:
Klidně mohla prasknout i nějaká zilka a mohla to být náhoda že jste to zrovna chytili na test.. :) klid :)

No měl v neděli průjem z jídla, ale test dělal až dnes, tak nevím, jestli to může být ještě i z toho :nevim:

Tajanka
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 27.02.18 20:57

Pozitivní test může být i u hemeroidů.

Myslíte před operací nohy? To myslím že na střevo rozhodně nekoukali. určitě dělali nějaké předoperační vyšetření, ale to se zaměřuje spíše na srdíčko a celkový stav aby zvládl narkózu. Dělají se u toho i odběry, ale nespecifické a určitě se nedělají onkologické markery (speciální odběry k některým onkologickym nemocem). Jediné co by něco mohlo naznačovat by byl krevní obraz a v něm anémie ( chudokrevnost), ale zase ta se projeví až při velkých ztrátách krve, kterou by i tatínek pozoroval ve stolici.

Chápu že se bojíte. Za mne ( jako onkologickou sestru) rozhodně vyšetření neodkladejte. Můžou se najít jen hemeroidy nebo polypy ( výrůstky) a i kdyby byl nález horší, tak čím dřív to začněte řešit tým je lepší výsledek. Dnešní doba nabízí velké možnosti jak operačního řešení s co nejmenším dopadem na další život tak následnou onkologickou léčbu ( u střeva dokonce v tabletách v domácí péči). Jen je důležité přijít včas.

Máte mojí velkou pochvalu :potlesk: ( tedy tatínek a asi jeho praktický lékař) že tohle vyšetření které není náročné podstupuje. Je to to nejmenší co může pro sebe udělat. :palec:

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 27.02.18 20:58
@Anonymní píše:
No měl v neděli průjem z jídla, ale test dělal až dnes, tak nevím, jestli to může být ještě i z toho :nevim:

Tak to se může stát kdykoliv, to že praskne žilka. Určitě si hned neříkej že je to ta nejhorší varianta. Pesimismus ti teď nepomůže. Určitě to bude v pořádku :)

Anonymní  27.02.18 21:24

@Tajanka Dekuji za informace. No on rika ze si nikdy krve nevsiml a i podle toho jak rikal jak probihalo vyhodnoceni toho testu to vypada, ze tam tu krev ma minimalne. Ted si nejsem jista jestli minule na tom byl pred rokem nebo pred dvema, ale dele to určitě neni. Na tu kolonoskopii se objedna hned zitra, snad nebude cekat dlouho. Jsem z toho na nervy, mamince vloni amputovali nohu, dvakrat jsem vloni potratila a ted mam rizikove tehotenstvi. Je toho nejak moc.

Anonymní  27.02.18 22:03
Tak teď jste mě vylekala..

Je mi 28.. a krev po stolici mám už 4-5 roku… Teď jsem se konečně odhodlala jít ke specializovanému lékaři ( dřív pořád jen k obvodní která mě vyšetřila a řekla co si mám koupit) podlee to bude nejspíše fisura.. nebolí prasklina.. doufám že je to tak.. já mám po stolici plnou mísu krve.. a na vyšetření jdu za měsíc.. tak doufám, že to bude ok :roll:

Anonymní  27.02.18 22:06
@Anonymní píše:
Moje tchýně měla krev ve stolici (jí nezdravě, pije hojně alkohol, je obézní) šla na vyšetření a zjitili ji nádor v konečníku. Odstranili a po roce je úplně v pořádku. Bez nějakého léčení, bez omezení tučného a alkoholu (v tomto směru je nezodpovědná, ale brečet, že má nádor bude) Pozizivní test neznamená, že má automaticky rakovinu. I kdyby to vyšlo špatně, určitě to podchytil včas a bude to v pořádku. Držím palce :hug:
Anonym-soukromé údaje

Mohu se zeptat zjistili to i po pohmatu nebo až ultrazvuku? Hned jí řekli že to může být něco takového nebo si mysleli že to bude jen nějaká „blbost“

Anonymní  27.02.18 22:07
@Anonymní píše:
Je mi 28.. a krev po stolici mám už 4-5 roku… Teď jsem se konečně odhodlala jít ke specializovanému lékaři ( dřív pořád jen k obvodní která mě vyšetřila a řekla co si mám koupit) podlee to bude nejspíše fisura.. nebolí prasklina.. doufám že je to tak.. já mám po stolici plnou mísu krve.. a na vyšetření jdu za měsíc.. tak doufám, že to bude ok :roll:

Ja tomu nerozumim, ale podle toho co jsem cetla si myslim, ze pokud mate plnou misu cerstve krve, tak bych verila ze to bude ta prasklina.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Švehlíkova oslava syn? S pivem a ve společnosti dvou žen

Jak jsme vás jako první informovali, David Švehlík se stal trojnásobným... číst dále >

Dítě přejel vláček na rodinném festivalu. Přes snahy záchranářů nehodu nepřežilo

Pětiletého chlapce přejel vláček, který vozí děti. Ačkoliv se ho záchranáři... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama