Pozitivní test na Streptokok.

15.2.21 11:29

Pozitivní test na Streptokok.

Zdravím holky, mám dotaz.
Jsem dnes 36+2 a doktorka mi dnes oznámila, že mám pozitivní test na Streptokoka. Jelikož mi nic nikdy pořádně nevysvětlí a protože jsem prvorodička, tak se ptám vás už zkušenějších maminek, zda se mám něčeho obávat, nebo to není nic špatného. Děkuji za všechny odpovědi, přeji pěkný den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
274
15.2.21 11:39

Dobrý den, mně zjistili ve druhém těhotenství, že mám pozitivní test na streptokoka. Před porodem mi sestřička píchla antibiotika. Nic víc se nedělo. :-) Sice mi antibiotika kapala necelé tři hodiny, takže dcera skončila na světlech, ale nic hrozného. Přeji mnoho štěstí a hlavně zdraví. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
15.2.21 11:41

U porodu ti podají nitrožilně antibiotika, takže budeš chvilku napojená na kanylu. Je to nezbytné, aby se nenakazilo miminko. Buď v klidu, je to celkem běžné. Měla jsem to taky a mám zdravého 2leťaka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9321
15.2.21 12:01

Obávat se nemusíš, údajně to má až pětina žen. Jen bys neměla nechávat příjezd do porodnice na poslední chvíli, pokud si chceš nechat podat preventivně antibiotika. Můj doktor říkal, že se doporučují podat alespoň 4 hodiny před porozením. U obou dětí se to ty 4 hodiny před nestihlo. U prvního to byly necelé 3 hodiny, tam nic neřešili, druhé dítě 24 hodin více sledovali, jestli nejsou nějaké známky infekce (častěji chodily sestry měřit teplotu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 12:11

Měla jsem taky. Do porodnice jsem jela pozdě večer, kde mi řekli, že to porod není. Ale nabídli mi, že můžu zůstat přes noc kvůli streptokokovi. Zůstala jsem a ráno už jsem rodila, dostala jsem antibiotika a všechno bylo v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
3580
15.2.21 12:22

Mela jsem taky. Jenom to nahlas v porodinici a po prijmu k porodu dostanes kapacku s antibiotiky. To je cele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 12:32

Opravdu je v každé kapacce, kterou žena při porodu dostane ATB na streptokoka? Já jen že jsem ho neměla a kapacku mi dalie taky. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
15.2.21 12:38
@Anonymní píše:
Opravdu je v každé kapacce, kterou žena při porodu dostane ATB na streptokoka? Já jen že jsem ho neměla a kapacku mi dalie taky. :nevim:

V kapacce může být třeba oxytocin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat