Pozitivní test v zahraničí

144
15.6.21 09:04

pozitivní test v zahraničí

Mám dotaz. Jak by jste řešili, kdyby vám vyšel pozitivní test v zahraničí před odjezdem domu. Autem se testovat nemusíme. Ale je hodně těch, kteří cestují busem či letadlem.
Co pak? Jak se toto řeší. Ck nebo pojištovna? To zůstanu s kufrem na pláži?
Setkal jste se s tím někdo.
Z tohoto důvodu do zahraničí letos nejedu.
O tom se nikde nemluví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26648
15.6.21 09:09

A proč by jsi měla mít pozitivní test? Teď je skoro všude skoro minimální výskyt, to je šance 00 to chytit.
Záleží taky co máš za pojištění na dovolené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
15.6.21 09:14
@pikola píše:
A proč by jsi měla mít pozitivní test? Teď je skoro všude skoro minimální výskyt, to je šance 00 to chytit.

testy nejsou spolehlivé. pojištění taky bych si zaplatila to nejlepší.
Ale jde o to, kdyby náhodou řekli, že jste pozitivní a co ted? To mě zajímá.
Kam mě ubytují, jak mě tam odvezou, zda musím si tohle zařídit, či delegát.
Nemůžu spoléhat, že test vyjde dobře, když to není spolehlivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2593
15.6.21 09:14

Informuj se u cestovky, u ktere kupujes zajezd a nezapomen na pojisteni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3496
15.6.21 09:15

@večernice40 pokud máš sjednané pojištění, tak ti pojištovna normálně proplatí pobyt navíc…jinak si to budeš muset zaplatit sama, ale všeobecně bych řekla, že co destinace, tak se ta pravidla mohou lišit…u nás platí taky něco a v Německu něco jiného…

Ale pozitivního samozřejmě do letadla nevezmou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8653
15.6.21 09:23

@pikola tak zrovna dva dny se tady řeší, něco podobného, že zakdlatelka neví, co s maminkou co zůstala v Egyptě, že ji nechce nikdo vystavit neschopenku nic a řeší to s čekými uřady..
Takže asi nějaké případy budou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
15.6.21 09:33
@Janasas píše:
@pikola tak zrovna dva dny se tady řeší, něco podobného, že zakdlatelka neví, co s maminkou co zůstala v Egyptě, že ji nechce nikdo vystavit neschopenku nic a řeší to s čekými uřady..
Takže asi nějaké případy budou

no to je hrozný, to není dovolená. cestovka žádné informace nepodá. jen, že se máme pojistit, což víme. v případě pozitivního testu, volat na asistenční linku do pojištovny.
tak nevím, zda ubytování a dopravu do izolace zajistí pojištovna??
už jsem se takhle schválně ptala ve více cestovkách a odpověd žádná!! :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30890
15.6.21 09:41
@pikola píše:

Proc by ho nemohla mit pozitivní? Zrovna tu bezi diskuse, jak matka zakladatelky je pozitivni v Egyptě a obvodni ji nechce napsat neschopenku. Zodpovědný člověk si zjistí i tuto moznost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17471
15.6.21 10:15
@večernice40 píše:
Mám dotaz. Jak by jste řešili, kdyby vám vyšel pozitivní test v zahraničí před odjezdem domu. Autem se testovat nemusíme. Ale je hodně těch, kteří cestují busem či letadlem.
Co pak? Jak se toto řeší. Ck nebo pojištovna? To zůstanu s kufrem na pláži?
Setkal jste se s tím někdo.
Z tohoto důvodu do zahraničí letos nejedu.
O tom se nikde nemluví.

Jestli jedeš s cestovkou, tak se na tohe ptej cestovky, ideálně předem než jim pošleš prachy. A pokud to nemají vyřešené, tak s nimi nejezdi.

Pokud jedeš samostatně, tak si musíš zajistit místo na karanténu a novou letenku.
Teoreticky by nějaká pojišťovna mohla nabízet že to uhradí, ale teda dost bych se divila, protože to je něco, co se reálně může stát spíš častěji, takže se jim to nebude chtít hradit - musíš projít nabídku pojištění.

Cílem opatření je aby cestovalo co nejméně lidí, že. A ano, letiště a letadla jsou obvyklé rizikové prostory pro přenos, ověřeno při minulých vlnách.

Jinak teda nasednou do vlaku či autobusu s pozitivním testem je vědomé šíření nakažlivé choroby. Tedy trestný čin.

A představa že je výskyt minimání je dost naivní, zejména v souvisosti s novými mutacemi.

Ano, ten psychopat co je premiérem se snaží šířit že epidemie skončila, protože už zase budou volby a doufá, že lidi jsou pitomci a už si nepamatujou k čemu to samé vedlo před rokem.

Ne není konec, a ne, v září nebude naočkovaný dostatečný počet lidí a delta mutace u nejohroženějších skupin s narušenou imunitou vede k reinfekcím i přes očkování. Yay.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat