Pozitivní ve školce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13
17.11.21 21:21

pozitivní ve školce

Prosím chtěla bych poradit, co nás čeká, když se ve třídě od syna potvrdil u jednoho dítěte covid. Dnes veče nám volali ze školky, že je ve třídě pozitivní chlapeček a máme čekat na info z hygieny. Musím nutně jít se synem na testy nebo můžu s ním pouze zůstat 14 dní v karanténě bez nutnosti testování? A je nutné kontaktovat pediatra i v případě, že syn nemá žádné příznaky a na testy nepůjde? Zatím s tím nemám žádnou zkušenost, tak bych chtěla vědět, co nás čeká, než se ozvou z hygieny. Moc děkuji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1396
17.11.21 21:29

Budete muset na testy. Počkej až zavolá hygiena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
17.11.21 21:33

@petulad85 Možnost 1 - PCR test od 5. dne + neg. výsledek, ukončení karantény nejdříve po 7 dnech, možnost 2 - dodržení celé karantény (14 dnů) bez nutnosti testu. Pokud nemá příznaky, pediatra řešit nemusíš. Kontaktováni budete sms zprávou, pokud nevyplníte zaslaný dotazník, tak vám zavolají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12063
17.11.21 21:34

My jsme byli teď s manželem pozitivní a paní z hygieny nám řekla, že buď musí být 14 dní v karanténě a nebo jít mezi 5-7 dnem na test a když budou negativní tak jim karanténa konci. Takže sme děti nechali 14 dní doma když jsme museli být taky a na testy je netahali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
17.11.21 21:36

Také jsme měli teďka stejný problém, dcera ve školce kontakt s pozitivním, hned jsme šli na testy, protože jsme se to dozvěděli až 6.den po tom kontaktu, všichni jsme byli negativní, řekla jsem si super, ale asi za další 3 dny dcera trošku začla posmrkávat, sem tam zakuckala, nic velkýho, pak já jsem dostala jeden den teplotu a ucpal se mi nos, tak jsme šli spolu na další testy (bylo to 6. den od těch předešlých) obě pozitivní a pak už to dostala celá rodina. Má to i druhá dcera 19 měsíců, ale tu jsme si otestovali pouze doma. Tím chci říct, že pokud bych nevěděla o tom kontaktu, tak bych řekla, že jsme POUZE nachlazení, páč nám skoro nic není… Takže tak… :palec: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
17.11.21 21:38

@petulad85
Jak už píše někdo píe víš. Pokud nechceš zkrátit karanténu na 7 dnů, tak na test nemusíte. Přijde ti sms s trasováním, kde budeš mít informace do kdy trvá karanténa. Pár dnů na to ti bude volat hygiena, aby se zeptal zda jsi byla na testu a dal ti další informace.
Pokud se přece jen rozhodneš jít na PCR, tak se chodí 5. - 7. den od kontaktu, dříve to nemá smysl a hygiena by ti tento test neuznala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20298
17.11.21 21:45

Vem ho na testy, mají i plivaci, skolkove dítě ti to po tréninku naplive. Je škoda být o týden déle doma. Zvlášť když nevíš, zda za 14 dní se to nebude opakovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25253
17.11.21 21:45

@Sam17 no tak to je asi dobře, že jsi o tom kontaktu věděla :palec:
Zakladatelko, ty testy nejsou pro srandu králíkům, protože jinak byste mohli nakazit dalších 5O lidí, a ti mohli za týden nakazit dalších 1OO lidí a těm mohla umřít třeba babička, nebo otec, živitel, skončit na kyslíku…nebo máte v plánu se na ty dva týdny, plus ještě další dva týdny, kdybyste to nic od dítěte chytili vy rodiče, doma zavřít celá rodina do karantény? Fakt se tak moc bojíte jednoho testu, který už se dá udělat i z krku nebo slin?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25253
17.11.21 21:51

Jinak, test je, při rizikovém kontaktu, při vystavené zadance, povinný. Můžeš nejít, ale vystavuje s se riziku postihu.
Už to není jen tak, že si to doma odsedíš a pohodinda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54891
17.11.21 22:02

No, pokud budete čekat na zavolání hygieny, dost dobře možná se tomu testu opravdu vyhnete :mrgreen: Jinak za mě je lepší na test jít. Když bude pozitivní, tak budete mít na půl roku klid od všech karantén, ono je možné, že teď bude někdo pozitivní co měsíc. A když bude negativní, zkrátí se vám jenom na týden. Pokud byses rozhodla na test jít, zabukuj si termín a cinkni pediatrovi, ten žádanku taky může vypsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
17.11.21 22:34

Kdyby to bylo jen na mě, tak já na test bez problémů půjdu.. ale syn má panickou hrůzu z doktorů :(, takže je pro mě lepší dodržet karanténu tak, aby nikoho nemohl nakazit. Už jsem si i našla informaci, kde je uvedeno, že nemusí na testy pokud dodrží karanténu. Do práce nemusím, takže zůstaneme doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2377
17.11.21 23:13

Akorát jsem vyplňovala za syna formulář po kontaktu s nakaženým ve škole a píšou tam, že kontaktovat pediatra máš, i když nemá dítě příznaky, že má vědět, že je dítě v karanténě.
Napíšou ti tam, do kdy karanténa je a končí buď tím datem 14 dní od kontaktu nebo po negativním PCR testu a zároveň 7 dní od kontaktu a další podmínka je, že nesmí mít příznaky covidu aspoň 3 dny (kašel, teplota, bolest hlavy atd.). Pokud je dítě nastydlý a covid nemá, taky smolík, protože příznaky jsou stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10687
18.11.21 05:54
@Mar__tanka1983 píše:
Jinak, test je, při rizikovém kontaktu, při vystavené zadance, povinný. Můžeš nejít, ale vystavuje s se riziku postihu.
Už to není jen tak, že si to doma odsedíš a pohodinda…

Zajímavé, že většina píše, že stačí 14 denní karanténa bez testu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20298
18.11.21 06:35

@petulad85 jako fakt nezvládne vzít nádobku a plivnout do ní? Nikdo na něj sahat nebude. Vždyť to takto může byt a bude až do jara, to není o jedněch 14 dnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54891
18.11.21 08:29

@Cuddy taky záleží, kolik mu je a na dané laborce, třeba Aeskulab tady odmítá provádět jiné než „šťourací“ testy pro děti do pěti let :-( Jinak teda s plivnutím bojuje i mé devítileté dítě, normálně mu ukazuju obrázky nějakých dobrot, aby mělo nějaké sliny, jinak je to na povel zcela marný :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat