Pozitivni zak

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.10.21 18:52

Pozitivni zak

Kdyz je dite tyden doma pro nemoc a pak se zjisti, ze ma covid, musi do karanteny i cela trida? Dekuji.

Prosim anonym, nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27495
17.10.21 18:58
@Anonymní píše:
Kdyz je dite tyden doma pro nemoc a pak se zjisti, ze ma covid, musi do karanteny i cela trida? Dekuji.Prosim anonym, nebo smazat.

Ano. Uz tam mela byt davno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8604
17.10.21 19:03
@Anonymní píše:
Kdyz je dite tyden doma pro nemoc a pak se zjisti, ze ma covid, musi do karanteny i cela trida? Dekuji.Prosim anonym, nebo smazat.

zjistili jste, že je covid pozitivní v době kdy byl doma?
To asi do karantény nepůjdou.

U nás byla situace ve čt pozitivní rodič, stáhla jsem dítě, v pá nešla.
V po byl test, dítě bylo pozitivní a třídy se to ani nedotklo.

Co na to hygiena?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2084
17.10.21 19:03

Já myslím, že ne. Berou se jen kontakty 48 hod. před pozitivním testem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3788
17.10.21 19:04
@mroe píše:
Ano. Uz tam mela byt davno.

No to teoreticky ano, ale pokud už je týden doma, tak bych si nebyla úplně jistá a radši zavolala na hygienu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 19:17

Chci se zeptat- má k nám prijet holčička která je v karantene. PCR test po 5 dnech doma ma negativni, žádné priznaky nema. Lze se na to spolehnout?
Jeji sourozenec v jine tride chodi stale do skoly, kde je nekolik trid zavrenych.Je to rizikove?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 19:18
@bublinek píše:
zjistili jste, že je covid pozitivní v době kdy byl doma?
To asi do karantény nepůjdou.

U nás byla situace ve čt pozitivní rodič, stáhla jsem dítě, v pá nešla.
V po byl test, dítě bylo pozitivní a třídy se to ani nedotklo.

Co na to hygiena?

stejný případ, syna spolužák v pondělí pozitivní, ve škole byl naposledy ve čtvrtek, tak jsem cekala, že skončíme v karanténě a nic :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
151
17.10.21 19:23

Tak to je nemilé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35459
17.10.21 19:33
@Anonymní píše:
Chci se zeptat- má k nám prijet holčička která je v karantene. PCR test po 5 dnech doma ma negativni, žádné priznaky nema. Lze se na to spolehnout?
Jeji sourozenec v jine tride chodi stale do skoly, kde je nekolik trid zavrenych.Je to rizikove?

V karanténě nikam jezdit nemá, proto je to karanténa. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 19:38
@Bábrdl píše:
V karanténě nikam jezdit nemá, proto je to karanténa. :nevim:

To vim take, jenže rodiče očr nedostanou a holčička se doma boji, tak jsem jim chtela pomoci. Máme ale v rodine rizikove osoby.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 19:46

@mroe ale ta spoluzacka ma test pozitivni az dnes…

• Citovat
  • Nahlásit
25993
17.10.21 19:52
@Anonymní píše:

Kdyby se na to dalo spolehnout, tak není karanténa 10 dní. Takže za mě ne. Navíc ona nesmí nikam jezdit a může na ní přijít kontrola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8604
17.10.21 20:14
@Aspera píše:
Kdyby se na to dalo spolehnout, tak není karanténa 10 dní. Takže za mě ne. Navíc ona nesmí nikam jezdit a může na ní přijít kontrola.

Na dítě kontrola? Odkdy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79570
17.10.21 21:45
@Adelka951 píše:
Já myslím, že ne. Berou se jen kontakty 48 hod. před pozitivním testem.

Jak kde, u nás bylo dítko ve škole naposled v pátek, v úterý pozitivní test a přesto šla do karantény celá třída.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79570
17.10.21 21:50
@Aspera píše:

No, aktuálně je tedy 14 dnů, když chceme být přesní… na druhou stranu, reálně se uvažuje, že půjde udělat test 5-7 den po kontaktu a pokud bude negativní, tak bude karanténa jen 7 dnů, takže celkem chápu, že ji spousta lidí nedodrží, když se to furt mění a vlastně není žádn rozumné vysvětlení, proč to bylo nejdříve 14 s nutným druhým testem na konci, pak 14 bez testu, pak 10 bez testu, pak zase 14 bez testu, ale někdo na druhý test musel protože delka (a předposraná hygiena) a teď najednou bude stačit 7 dnů jen s jedním testem :nevim:
Plus pokud to nemá písemně od hygieny, tak si může courat kde chce, neb uvalit karanténu po telefonu je protizákonné a rozhodně to v případě kontroly neobhájí. Tím nechci říct, že podporuju nějaké úmyslné roznášení, ale zas bych z toho nedělala drama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat