Pozná člověk vši okem sám na sobě? Či jiní paraziti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 15:41
Pozná člověk vši okem sám na sobě ? Či jiní paraziti ?

Ahoj,

mám nového přítele a koupil starou chajdu a tedka to rekonstruuje. Bylo to dost zanedbaný, nepodseklý stěny, takže všude plísen v rohách, v jedné místnosti, kde se má spát dokonce po celých stěnách dole nad podlahou taky plísen…

no postupně to renovuje, plně obyvatelný není nic, ale v jedniném pokoji kde se dá jakžtakž spát a není tam zima ani jsou potemníci obecní či co to je, není to nějak hodně, ale když sme tam týden nebyli tak jich na zdi bylo cca 10, tedka už tam on spí, já byla na návštěvě a když sme to ráno vystříkali biolitem a večer vyvětrali tak ráno tam byl jeden max dva, prý se toho zbavit nedá, prý přes zimu zmrznout, když se v té istnosti topit nebude, prý nic nedělají…nicméně mě v noci jeden lezl po ruce, od té doby jsem hysterická… odjela jsem dneska ráno rovnou do práce a od té doby jak kdyby mě vše kousalo a svědilo, dokonce mám ve hlavě kousanec a našla jsem si ve vlasech asi 3 černé tečky na kůži, které šli ale snadno sundat…

no zkrátka, ta chalupa byla v nic moc stavu a navíc tam předtím bydlela jakási babka kořenářka co tam skladovala kde co, takže tam byli kvatna vypsaných prospisek, starého koření, 20 kyblu a konví atd…a bordel. Mám strach že mám vši.

Projela sem internet a prý se to z bordelu chytit nedá, prý to musí být jen od někoho a ty 3 černé tečky neodpovídají obrázkům vší ani hnid co jsou na internetu…navíc prý se vši drží kolem uší a vžadu, v zrcadle jsem nic nenašla…

chci se zeptat Vás co vši měli nebo je fakt poznáte : když bych měla vši - poznám to sama na sobě běžnou prohlídkou v zrcadle? Odpovídá to obrázkům na internetu?

Máme ve městě jedinou kožní a to na poliklinice a ta mě objednala až za měsíc… možná panikařím zbytečně, ale to že jsem tedka spala " v bordelu" a že mě svědí nějak hlava…už prostě fantazie pracuje na plné obrátky…:(

prosím anonym

Reakce:
Agáta 84
Kecalka 496 příspěvků 05.08.19 15:50
někde

Hlava dělá hodně, když jsme se o vších učili (kadeřnice),tak jsme se drbali celá třída :lol:
Vši nejsou černé a určitě bys je poznala, kdybys je v hlavě našla. Jestli si nejsi jistá, tak řekni někomu ať se ti podívá do vlasů za ušima, tam se jim nejvíc líbí. Jen tak někde na chalupě bys k nim ale těžko přišla, to bys musela přijít do kontaktu s někým, kdo je má. Myslím, že je určitě nemáš ;)

Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 05.08.19 15:54
@Anonymní píše:
Ahoj,

mám nového přítele a koupil starou chajdu a tedka to rekonstruuje. Bylo to dost zanedbaný, nepodseklý stěny, takže všude plísen v rohách, v jedné místnosti, kde se má spát dokonce po celých stěnách dole nad podlahou taky plísen…

no postupně to renovuje, plně obyvatelný není nic, ale v jedniném pokoji kde se dá jakžtakž spát a není tam zima ani jsou potemníci obecní či co to je, není to nějak hodně, ale když sme tam týden nebyli tak jich na zdi bylo cca 10, tedka už tam on spí, já byla na návštěvě a když sme to ráno vystříkali biolitem a večer vyvětrali tak ráno tam byl jeden max dva, prý se toho zbavit nedá, prý přes zimu zmrznout, když se v té istnosti topit nebude, prý nic nedělají…nicméně mě v noci jeden lezl po ruce, od té doby jsem hysterická… odjela jsem dneska ráno rovnou do práce a od té doby jak kdyby mě vše kousalo a svědilo, dokonce mám ve hlavě kousanec a našla jsem si ve vlasech asi 3 černé tečky na kůži, které šli ale snadno sundat…

no zkrátka, ta chalupa byla v nic moc stavu a navíc tam předtím bydlela jakási babka kořenářka co tam skladovala kde co, takže tam byli kvatna vypsaných prospisek, starého koření, 20 kyblu a konví atd…a bordel. Mám strach že mám vši.

Projela sem internet a prý se to z bordelu chytit nedá, prý to musí být jen od někoho a ty 3 černé tečky neodpovídají obrázkům vší ani hnid co jsou na internetu…navíc prý se vši drží kolem uší a vžadu, v zrcadle jsem nic nenašla…

chci se zeptat Vás co vši měli nebo je fakt poznáte : když bych měla vši - poznám to sama na sobě běžnou prohlídkou v zrcadle? Odpovídá to obrázkům na internetu?

Máme ve městě jedinou kožní a to na poliklinice a ta mě objednala až za měsíc… možná panikařím zbytečně, ale to že jsem tedka spala " v bordelu" a že mě svědí nějak hlava…už prostě fantazie pracuje na plné obrátky…:(

prosím anonym

Vši se hýbou a vyčesala bys je. Vši nepřežijí bez hostitele. Pokud v tomto týdnu někdo zavšivený v té samé posteli spal, mohla bys je od něj chytit.
To samé štěnice. Pokud tam dlouho nikdo nebydlel, nemohly se tam ničím živit. Pro klid duše bych to po vyklizení nechala deratizovat.

Příspěvek upraven 05.08.19 v 16:06

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 05.08.19 15:57

Hele veš na tebe musí přeléz z někoho zavšiveného a nebo z čepice, kterou měl před chviličkou na hlavě - v bordelu nepřežije.

normálně tě poštípali třeba komáři a zbytek je tvoje příliš živá fantazie. Udělej si na hlavě olejový zábal s teatree - případné vši to připoudusí a při smývání by vyplavaly a vlasům to udělá jedině dobře.

smíchej deci oleje s 20 kapkami teatree, napatlej si to na hlavu, zabal folií, dej přes to šátek nebo čepici a nech si to na hlavě alespoň 30 minut, pak to umyj šaponem a vlasy dále ošetři jak si zvyklá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 16:16

@Agáta 84 @Russet @Ou

já bych to neřešila, ale ty brouci za postelí, bordel v baráku, vedle v pokoji plýsen, my tam ve spacáku atd… svědění hlavy… jestli to třeba nemužou být hnidy…tedy larvy vší…

no jsem paranoidní noi

Agáta 84
Kecalka 496 příspěvků 05.08.19 18:09

Abys měla hnidy, musíš mít nejdřív vši přece..
Pokousat tě v bordelu můžou spíš stěnice..toho bych se bála mnohem víc 8o

zuzan
Závislačka 2523 příspěvků 05.08.19 19:10

Vsi sama poznáš když si vezmeš plochý hustý hřeben a vyceses si hlavu nad bílým papírem budou na něj padat

Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 05.08.19 19:16
@Anonymní píše:
@Agáta 84 @Russet @Ou

já bych to neřešila, ale ty brouci za postelí, bordel v baráku, vedle v pokoji plýsen, my tam ve spacáku atd… svědění hlavy… jestli to třeba nemužou být hnidy…tedy larvy vší…

no jsem paranoidní noi

Hnidy nevzniknou sami od sebe. Musí být dospělec, který na tebe přeleze z jiné hlavy (buď spaním vedle nakaženého nebo když se vezmeš jeho čepici). Ten naklade vajíčka. To jsou hnidy. Z těch se líhnou mladé vši, jsou skoro průsvitné. Ty starší jsou světle hnědé. A vyčesala bys je nad bílým ručníkem hustým hřebenem. S hnidami je to horší, ty jdou vyčesat hůř. Kažopádně, pokud v domě nikdo nebyl pár dní před vámi, vši chcípnou nedostatkem potravy. Stačí cca 3 dny.

Váš příspěvek
Reklama