Pozná gynekolog zdravé miminko

Anonymní
24.5.20 19:37

Pozná gynekolog zdravé miminko

Ahojky děvčata,
Potřebovala bych trochu uklidnit a zajímají mě Vaše názory a zkušenosti.
Je mi 26 let a čekám první dítě. Dlouhodobě se léčím s úzkostnou poruchou a strašně moc se bojím abych mela zdravý miminko a aby jsme oba přežili. V prvnim trimestru jsem byla na screeningu a vyšel negativní ale doktor mě upozornil že mám vysoké free beta HCG a to něco mezi 3 až 4 mmol a taky hraniční AFP něco kolem 0,5. Genetička mě vyděsila že je to moc a tak jsem souhlasila s odběrem plodovky a to vyšlo v poradku. Na ultrazvuku ve 20. Týdnu doktor říkal že vše vypadá naprosto v pořádku a mimco je zdravý. Já mám ale každý večer úzkosti že třeba jen na něco nepřišli a že je něco špatně a že bude miminko nemocný nebo mi umře. Bojím se že se může nějak zkomplikovat porod a že umřu já nebo miminko. Myslíte že když plodová voda dopadla v pořádku a na utz není vidět žádná odchylka že se mi narodí zdravé miminko?
Děkuju moc za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3550
24.5.20 19:41

Řekla bych, že nikdy ti to nikdo neřekne na 100%, ze bude zdravé, ale s největší pravděpodobností to tak bude.. to nejlepší, co teď pro svoje miminko můžeš udělat, ke zachovat chladnou hlavu, hodit se do klidu, protože ono ten stres taky cítí.. vím, že je to těžký a nejde to úplně vytěsnit, i já jsem měla strach, aby bylo vše OK, ale to asi každá, dokola si opakuj, že to bude určitě v pořádku, mluv na miminko, že se na něj těšíš, užívej si těhotenství a kopance a snaž se na ty špatný věci nemyslet :kytka:

Příspěvek upraven 24.05.20 v 19:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
24.5.20 19:42

Asi to bude ok, ale nikdo ti to nezaručí, samozřejmě. Tobě taky nikdo nezaručí, že tě zítra nepřejede auto, ne?

Jestli se lecis, prober to se svým terapeutem, ne na emiminu. Jestli jenom bereš prášky, sezen si psychoterapeuta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3473
24.5.20 19:42

To ti nikdo nerekne, vysetreni absolvujeme, aby se snížila pravdepodobnost, aby se prislo na veci, které se daji resit hned po porodu… kazde zdrave dite je zazrak… ale neni důvod abys ho nemela i ty, spise mu ublížis tim stresem…
Bat se budes uz cely zivot, tohle je slaby odvar. Musíš se snazit nebyt ve stresu, myslet na hezke veci. Planovat si hezke veci a tesit se na ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2548
24.5.20 19:47

Nikdy není jistota. Na všech vyšetřeních ti můžou rict že je dítě v pořádku, a narodí se s postižením.. Pro mě je každé zdravé dítě jeden velký zázrak. Nemysli na špatné věci, neprivolavej si to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3550
24.5.20 19:48
@Kaileee píše:
To ti nikdo nerekne, vysetreni absolvujeme, aby se snížila pravdepodobnost, aby se prislo na veci, které se daji resit hned po porodu… kazde zdrave dite je zazrak… ale neni důvod abys ho nemela i ty, spise mu ublížis tim stresem…
Bat se budes uz cely zivot, tohle je slaby odvar. Musíš se snazit nebyt ve stresu, myslet na hezke veci. Planovat si hezke veci a tesit se na ne…

Tím, že je to slabý odvar, bych ji neděsila, já za sebe můžu říct, že nejvíc jsem se bála v těhotenství a pár měsíců po narození, teď je ten strach mnohem menší, protože mám dceru pod dozorem, může mi říct, že jí něco bolí, změřím teplotu, prostě si ji můžu do jisté míry ohlídat.. což v těhotenství nejde… jako ještě je malá, takže ten strach taky bude ještě narůstat časem, ale je to zase jiný..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 19:52
@Anonymní píše:
Ahojky děvčata,
Je mi 26 let a čekám první dítě. Dlouhodobě se léčím s úzkostnou poruchou a strašně moc se bojím abych mela zdravý miminko a aby jsme oba přežili. V prvnim trimestru jsem byla na screeningu a vyšel negativní ale doktor mě upozornil že mám vysoké free beta HCG a to něco mezi 3 až 4 mmol a taky hraniční AFP něco kolem 0,5. Genetička mě vyděsila že je to moc a tak jsem souhlasila s odběrem plodovky a to vyšlo v poradku. Na ultrazvuku ve 20. Týdnu doktor říkal že vše vypadá naprosto v pořádku a mimco je zdravý. Já mám ale každý večer úzkosti že třeba jen na něco nepřišli a že je něco špatně a že bude miminko nemocný nebo mi umře. Bojím se že se může nějak zkomplikovat porod a že umřu já nebo miminko. Myslíte že když plodová voda dopadla v pořádku a na utz není vidět žádná odchylka že se mi narodí zdravé miminko?
Děkuju moc za odpovědi

Na sto procent ti jistotu nikdo nedá, ale z vlastní špatné zkušenosti ti můžu říct, že když je něco špatně tak to poznají a plodovka to pak ještě potvrdí. Vše ti vyšlo dobře, tak zkus být trošku v pohodě, už kvůli miminku.

• Nahlásit
  • Citovat
453
24.5.20 19:55

Ve stresu budeš pořád, až se to narodí, budeš se bát ještě víc. Spousta vrozených poruch se projeví až v pozdějším věku dítěte(to třeba děsí mě, poruchy autismu až kolem tří let). Časem jsem ten strach naučila překonávat. Nejlepším lékem bylo se těšit na každý nový den, co bude nového. Dokud byl v břiše tak až se začne hýbat, až bude škytat. Teď se těším z každého pokroku a dovednosti, co se naučí.
Poraď se s psychologem, nebo o tom mluv s partnerem ideálně oboje. Neboj se nadchni se. Zábav se přípravami a pripust si že s tebou lomcujou hormony. Pravděpodobnost, že něco bude špatně je strašně malá, obzvlášť když ti testy vychází dobře. Nejdůležitější je se sprajnout a těšit se. Tady ti víc neporadím :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2548
24.5.20 20:00
@darekp píše:
Tím, že je to slabý odvar, bych ji neděsila, já za sebe můžu říct, že nejvíc jsem se bála v těhotenství a pár měsíců po narození, teď je ten strach mnohem menší, protože mám dceru pod dozorem, může mi říct, že jí něco bolí, změřím teplotu, prostě si ji můžu do jisté míry ohlídat.. což v těhotenství nejde… jako ještě je malá, takže ten strach taky bude ještě narůstat časem, ale je to zase jiný..

Taky stím trochu souhlasim. Mám sice 6ti měsíční mimino, ale i přesto že už měla týden vysoký horečky, který nešli srazit, jsem se o ni bála daleko min než když byla v břiše.. Přece jen to dítě máme pod dozorem.. Vidíme kdyby přestalo dýchat, mělo horečky, dusilo se.. Do břicha mimo utz nevidíme :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 20:07

První těhotenství jsem měla šílené úzkosti a strach o fazolku. Nakonec to bylo špatné už od 6tt a odkrvácela jsem to.
Následně, co jsem zjistila, že se to nezachrání, jsem se ozvala psychiatričce (mám dlouhodobé problémy s úzkostí, ale teď jsem to rok kvůli vlastní blbosti nebrala). Poradila jsem se s ní, že chci otěhotnět a upravili jsme podle toho léky + psychoterapie. Za dva měsíce jsem o dost klidnější, vyrovnanější. Po potratu jsem hned znovu otěhotněla. Ani jsem nečekala na menstruaci. A zatím to prospívá. Jsme v 11tt, čeká nás screening a strach mám stejný jako každá matka, ale není to takové, jako bez prášků.

Potřebuješ se, stejně jako to potřebovala já, hodit do klidu. 100% zdravé miminko ti nikdo nezaručí a tak jediné, co zbývá, je věřit vlastnímu tělu, že ví, co dělá.

• Nahlásit
  • Citovat
3473
24.5.20 20:08
@mackA159 píše:
Taky stím trochu souhlasim. Mám sice 6ti měsíční mimino, ale i přesto že už měla týden vysoký horečky, který nešli srazit, jsem se o ni bála daleko min než když byla v břiše.. Přece jen to dítě máme pod dozorem.. Vidíme kdyby přestalo dýchat, mělo horečky, dusilo se.. Do břicha mimo utz nevidíme :think:

V brise je ve vetsim bezpeci nez venku, horecky jsou nic. Ale treba vas nikdy nic nepotka. Fakt ti to preju, neni vetsi bezmoc nez videt sve dite odjizdet na operační sal apod… musim se hodne snazit abych nebyla uzkostliva, je to fakt na hlavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.20 20:09
@Anonymní píše:
Ahojky děvčata,
Děkuju moc za odpovědi

Pokud amniocenteza dopadla dobře a UZ screening následně také, máš vysokou naději porodit zdravé miminko. Zda se, že však nemáš svoji uzkostnou poruchu pod kontrolou, radila bych zkontaktovat svého psychologa-psychoterapeuta a probrat s ním své starosti a obavy, které mohou ovlivnit zbytek těhotenství, porod i období po něm, sživani s miminkem. Dále zkus chodit třeba na gravidjogu, nebo naplánovat porod s dobrou dulou, či porodní asistentkou, která tě také může podpořit v těhotenství, při porodu a v poporodním období a snížit úzkost.
Hodně štěstí přeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
24.5.20 21:24
@Anonymní píše:
Ahojky děvčata,
Děkuju moc za odpovědi

Tohle ti nikdo neřekne.. U mladocha mi vvv našli ve 34 tt.. Vada ledvin.. Dřív odhalit nešla.. Dřív 4 ať postižení, ve skoro 6 letech bran jako zdravé dítě.. Nesil.. Díky vyšetření z Plodovky víš, že základní postižení nemá.. Víc mu škodí tohle plaseni.. Stát se může moře věci.. Spíš bych, byt tebou, kontaktovala psychologa :think: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama