Pozná lékař z hormonálního profilu a utz anovulaci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 09:57
Pozná lékař z hormonálního profilu a utz anovulaci?

Ahoj, ráda bych Vás poprosila o radu, byla jsem na utz v CARu, byl to první utz, který mi tam dělali a předtím mi brali i hormonální profil. Léčíme se tam z důvodu špatného spermiogramu přítele a ve zprávě z utz mi pan doktor napsal diagnózu: ženská neplodnost spojená s anovulací, přitom podle ovulačních testů i mé gynekoložky bych ovulaci měla mít a hormonální profil je podle něj taky v pořádku a taky tam napsal největší folikul 11 mm, nemůže být třeba moc malý a proto to tam napsal? Četla jsem tu zprávu až doma, takže jsem se ho na to nezeptala a je mi blbé mu zas volat, když se ho můžu zeptat příště, tak jsem si říkala, že se prozatím zeptám aspoň tady jestli tomu třeba více nerozumíte, nejde mi do hlavy, proč mi tam takovou diagnózu napsal a přitom mi řekl, že jsou odběry v pořádku a o anovulaci neřekl ani slovo. Děkuji a prosím o anonymitu, většina mých blízkých neví, že do CARu jezdíme a povíme jim to až pokud se nám povede miminko :hug: :kytka: :srdce:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 10:08

Jinak na tom utz jsem byla 10. den cyklu a ovulaci si myslím, že mívám až tak 17. den cyklu, tak jsem si říkala, jestli si doktor neříkal, že na ten 10. den je ten folikul malý, endometrium mám 8 mm.

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 21.04.19 10:49

Já jsem měla od doktora opakovaně dělaný utz právě pro zjištění ovulace, ale dělali jsme ho v době předpokládané ovoluce a taky po, zda folikl prasknul a bude v pánvi volná tekutina. U mě tedy anovulace a to několikrát po sobě. Pomohla mi čínská medicína.
Nevím teda zda se to dá takhle říct jen z velikosti filuklu 11den. Já měla před porodem dlouhý cyklus a ovulaci až 22-25den.
Já bych si typla že v CAR asi píšou diagnozu anovulace běžné :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 46206 příspěvků 21.04.19 12:08

Poznal by, pokud by těch utz dělal víc v průběhu cyklu a součástí hormonálního profilu by byla i kontrola progesteronu v druhé půli cyklu. Jinak se toho z jednoho utz moc soudit nedá, při 11mm folikulu týden před ovulací k ovulaci ještě v pohodě dojít může, i když samozřejmě nikdo nezaručí, že folikul doroste a praskne, ani pozitivní ovulační test není zárukou. Příště bych trvala ještě na pozdějším utz, ono spousta doktorů nějak odmítá akceptovat, že ženská nejede podle tabulek. Já naopak ovuluju dřív a kolik doktorů jsem musela přesvědčovat, že když 12.DC nevidí na utz nic, nejedná se o anovulační cyklus, ale mám už po ovulaci. Pak na mě koukli 9.DC a koukali.

Dou
Kecalka 119 příspěvků 22.04.19 10:12

Ahoj, v genetu mi dělali hormonální profil a z toho zjistili že mám anovulacni cykly :roll:. Ale to už vím i z gyndy z ultrazvuku. Kdyby jsi chtěla víc pokecat můžeš pisnout zprávu pokud si založis profil ;).

Váš příspěvek
Reklama