Pozná psycholog, kde je skutečně problém?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 08:30
pozna psycholog kde je skutecne problem?

Dobre rano maminky, trapi me citlivy téma - proto anonym.Mam partnera se kterym neustalame valcime, at je to ohledne naseho vztahu, tak ohledne traveni volneho casu, nebo vychovy ditete, (16m) ci obycejnych navstev pribuznych. Kdykyoliv s eozvu, jsem hadava a negativni nebo lepe hysterka a pak prichazi na radu dalsi vulgarity, kdyz je tak nejak po jeho da se rict, ze je klid - coz neustale vyzdvihuje slovy: vidis, ze ti to jde byt normalni, ted jeste aby ti to vydrzelo.Pri hadkach krom nadavek a vycitani vseho mozneho co se kdy komu stalo nebo kdo co kdy rekl (ze jeho strany) dochazi obcas k fyzickemu napadani, facka, nebo aspon aspon naprezi se slovy mam ti ji natahnout a pak odchazi vetsinou pryc, prichazi pozde v noci. Casto rika, ze za vse muzu ja, ze nejsem normalni, potrebuju lecby a leky. Ja si myslim, ze je u me vse ok, myslim si, ze vidim veci spravne, spravedliive, nerekla bych, ze neco zbytecne vyprovokovavam, ale pokud mam jiny nazor ci se citim ukrivdena, odstrcena apod, tak se ozvu.
Kdyz s timto pujdu nekam na kliniku, kde me vyslehnout, co s tim udelaji? poradi mi, kde je zakopany pes, nebo budou chtit i partnera vyslyset - ja bych to ocenila kdybychom sli spolecne - on o tom nechce slyset, kdyz uz neco takoveho mam jit sama.Jsem asi naivka, ale porad stojim o to, aby dite melo nas dva spolu, ale na druhou stranu vim co v zivote nechci, ale tezko se to prostejsku vysvetluje, ale hlavne kdyz nam neda ani spolecny cas, nebo velmi malo…a travi si dovolene po svem a ja jsem sama s ditetem me nanaplnuje a to je jen jedna z mala veci. Dokonce byla uvaha jit od sebe, cemuz se pri vzteku nebrani, kdy rika nez ja hystericka a dalsi vycet nadavek, tak radeji nic, ale je mi vyhrozovano stridavou peci, na co pristoupit proste nechci, uz jen z duvodu, ze je casto pryc a dite by pak nejspis putovalo k rodicum ve vzdalenem meste.
Budu rada za podnety a rady, pripadne jestli ma nekdo zkusenost s terapii a seznamil by me s vysledekem.
Dekuji a preji krasny volny den:)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20866 příspěvků 19.04.19 08:44

Prosimtě jaký máš důvod aby jsi s takovým chlapem zůstala? On tj dá „občas facku“ a ty máš jít k psychologovi? A víš co? Bez, možná tě naučí jak si začít vážit sama sebe a nedělat ze sebe hadr na podlahu a konečně od něj odejdeš

MP Krista
Kecalka 226 příspěvků 19.04.19 08:45

Dobrý den, hlavu vzhůru, venku je krásně! Co poradit? Označit nespokojenou ženu za hysterku je velmi oblíbené zvláště u nezralých a emočně otupelych mužů. Terapie by vám určitě prospěla, jen se obavám, ze pak vezmete rychle nohy na ramena!

Sany80s
Kelišová 7320 příspěvků 19.04.19 08:45

No jasně, že tam nechce jít, vždyť je to psychicky narušený člověk a manipulátor.
Na to nepotřebuješ psychologa.
A ano, psycholog to pozná, problém je, že ti většinou nemůže říct, ať se spakuješ a jdeš.

Russet
Neúnavná pisatelka 15887 příspěvků 19.04.19 08:45
@Anonymní píše:
Dobre rano maminky, trapi me citlivy téma - proto anonym.Mam partnera se kterym neustalame valcime, at je to ohledne naseho vztahu, tak ohledne traveni volneho casu, nebo vychovy ditete, (16m) ci obycejnych navstev pribuznych. Kdykyoliv s eozvu, jsem hadava a negativni nebo lepe hysterka a pak prichazi na radu dalsi vulgarity, kdyz je tak nejak po jeho da se rict, ze je klid - coz neustale vyzdvihuje slovy: vidis, ze ti to jde byt normalni, ted jeste aby ti to vydrzelo.Pri hadkach krom nadavek a vycitani vseho mozneho co se kdy komu stalo nebo kdo co kdy rekl (ze jeho strany) dochazi obcas k fyzickemu napadani, facka, nebo aspon aspon naprezi se slovy mam ti ji natahnout a pak odchazi vetsinou pryc, prichazi pozde v noci. Casto rika, ze za vse muzu ja, ze nejsem normalni, potrebuju lecby a leky. Ja si myslim, ze je u me vse ok, myslim si, ze vidim veci spravne, spravedliive, nerekla bych, ze neco zbytecne vyprovokovavam, ale pokud mam jiny nazor ci se citim ukrivdena, odstrcena apod, tak se ozvu.
Kdyz s timto pujdu nekam na kliniku, kde me vyslehnout, co s tim udelaji? poradi mi, kde je zakopany pes, nebo budou chtit i partnera vyslyset - ja bych to ocenila kdybychom sli spolecne - on o tom nechce slyset, kdyz uz neco takoveho mam jit sama.Jsem asi naivka, ale porad stojim o to, aby dite melo nas dva spolu, ale na druhou stranu vim co v zivote nechci, ale tezko se to prostejsku vysvetluje, ale hlavne kdyz nam neda ani spolecny cas, nebo velmi malo…a travi si dovolene po svem a ja jsem sama s ditetem me nanaplnuje a to je jen jedna z mala veci. Dokonce byla uvaha jit od sebe, cemuz se pri vzteku nebrani, kdy rika nez ja hystericka a dalsi vycet nadavek, tak radeji nic, ale je mi vyhrozovano stridavou peci, na co pristoupit proste nechci, uz jen z duvodu, ze je casto pryc a dite by pak nejspis putovalo k rodicum ve vzdalenem meste.
Budu rada za podnety a rady, pripadne jestli ma nekdo zkusenost s terapii a seznamil by me s vysledekem.
Dekuji a preji krasny volny den:)

Léčit ano. Ale ten tvůj chlap. Osobně bych radila rozchod.

MP Krista
Kecalka 226 příspěvků 19.04.19 08:51

@pikola Koukám, ze jsme se trefily…

Afrikana
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 19.04.19 09:00

Chlap te fyzicky a psychicky napada a ty premyslis, kde je chyba u tebe? A domaci nasili ti nic nerika? :zed: Jestli ne, tak si o tom neco najdi, pak si po sobe jeste jednou precti svuj prispevek, vem rozum do hrsti a dite do naruce a zdrhej.

Nenapravitelný
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 19.04.19 09:05

Toho psychologa ti důrazně doporučuji. Hlavně s ním neotalej. Psycholog určitě rozpozná, kde je zakopaný pes. Klidně tam jdi i bez přítele. Pomoc každopádně potřebuješ o tom podle popisu není pochyb. Nemusíš se bát, budete si jen povídat.

Výsledek tě možná překvapí ;)

Kazimíra Olejovka
Kecalka 477 příspěvků 19.04.19 09:15

Jdi za psychologem…spis psychoterapeutem sama. Po nejake dobe uvidis veci tak, jak skutecne jsou a seberes odvahu a opustis partnera. Podle toho, co pises, uz se v pohode da oznacit za domaci nasili.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 09:17

Autorka
Holky, je to tezke, samozrejme asi vim co je spatne, jenze kdyz se hadate uz delsi dobu a tak, tak proste premyslite jestli teda vazne nereagujete prehnane, nemate prehnane naroky, urcite jsou veci, ktere lze prejit a ja to treba neumim.Co se tyka nasili, tak neni caste nejsou modriny, ale ruka se uz na me vztahla-to ano.
dokazete pochopit, ze mam i strach jak to bude s ditetem - pochopitelne ani ted to pro nej neni prijatelne, ale ja skutecne stridavou peci nechci. Pomoc od me rodiny neprijde a druha strana je na chlapovo strane a casto se i do me opiraji.Jsem na to defacto sama, na cele reseni, proto pisu sem.Kdyz odejdu nebudu mit klid, kdyz zustanu nebudu zit zivot jaky si chci a dost mozna ho zkazim i diteti. Neumim se nad to povznest, prosim nekritizovat, mozna kdybych byla spokojena matka co ma chlapa ktery pomaha, tak pisu jak vy - vykasli se na nej a tak, ale jelikoz jsem v tom v cem jsem, asi stale hledam reseni a mam taky strach.

Maiandra
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 19.04.19 09:34

Domácí násilí jak z učebnice, no. Domácí násilí nejsou jen modřiny, ostatně těmi to málokdy začne, k nim to dojde časem… ale i psychické týrání, ponižování, případně omezování přístupu k financím nebo nějaké omezování svobody druhého (zákazy kontaktu s přáteli či rodinou, zákaz práce, koníčku…).
Na to je jediná rozumná rada - nohy na ramena a pryč, než bude ještě hůř. Mimochodem když tě napadne, máš právo to nahlásit na policii.
Psycholog by ti prospěl. Pokud on je typický agresor, a podle jeho vyjadřování k tobě to tak vypadá, pak na terapii prostě nepůjde (blázen jsi podle něj zcela jistě přece ty), případně se pokusí manipulovat i před terapeutem a hrát před ním divadlo, a cokoli negativního o sobě, jakoukoli výtku k sobě otočí tím, že psycholog je neschopný, že problém je u tebe, že jste se domluvili, že tys ho zmanipulovala/podplatila apod.

Příspěvek upraven 19.04.19 v 09:38

mroe
Neúnavná pisatelka 15485 příspěvků 19.04.19 09:36

Myslim, ze k psychologovi bys jit mela. Pomuze ti utridit myslenky, poradi jak komunikovat a sama najit spravne reseni. Kde je problem, jiste pozna, na to neni ani psycholog potreba.

Sany80s
Kelišová 7320 příspěvků 19.04.19 10:11
pocestny
Kecalka 227 příspěvků 19.04.19 10:44

Podívej, psychologa klidně, nemůžeš tím nic zkazit. Ale zapracuj na svém sebevědomí. Potřebuješ vůbec takového kořena? To je poslední chlap na světě?

JáDante
Kecalka 290 příspěvků 19.04.19 12:31
@Anonymní píše:
Dekuji a preji krasny volny den:)

To píšeš o mně před 3 roky? (Resp. tu občas facku a to že já furt jen vyčítám apod. to bylo i předtím :zed: ) Jsem už přes dva roky sama, po jedné agresivní akci jsem odjela s malou k rodičům a to už jsem si prý dovolila dost. „Byt se prodá a nashledanou“. Tak asi tak. PS: a od tý doby jsem ten rozchod chtěla já :roll: :lol: :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama