Poznali by v porodnici vrozenou slepotu?

Anonymní
28.8.21 09:35

Poznali by v porodnici vrozenou slepotu?

Dobrý den, vím, že se v porodnici dělají miminku různá screeningová vyšetření. Poznali by i vrozenou slepotu? Pokud vím, dělá se vyšetření na šedý zákal…. Mně prostě pořád přijde, že to miminko nemá ty očička úplně “čisté” nebo jak to říct…. Jakoby tam mělo něco průhledného…
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10803
28.8.21 09:39

Tak se zeptej pediatra až pujdes do poradny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2245
28.8.21 09:41

Zeptej se doktora na vizite. Nebo pak dětské doktorky při první návštěvě. Ale na slepota se většinou u dětí přijde až později, s vývojem. Z toho usuzuju, že jen podle vzhledu oči se to poznat nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
28.8.21 09:47

Verim, ze by to poznali, nebo pak pediatr..nevim, jestli by poznal, o co jde, ale urcite by poznal, ze neco neni, jak ma byt..ti novorozenci maj ocicka divna…dcera si je zase porad hrozne trela a dlouho to trvalo, nez s tim prestala.., zkus to vyfotit..ja se ted divala na fotky, kdyz se dcera narodila a nic v ocich teda nemela no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35499
28.8.21 10:01

U novorozence vrozenou slepotu mohou přehlédnout a propustit domů. Měl by to ale poznat pediatr na prohlídkách během prvního roku života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
28.8.21 10:16

S něčím podobným mám bohužel zkušenost, objednej mimčo k očnímu doktorovi, je to otázka pár minut a budeš mít jistotu. :palec: V porodnici to mohou přehlédnout a pediatr zrovna tak, nemají tolik zkušeností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.21 10:24

@Lizzie001
Mohu se zeptat a u Vás to slepot znamenala?

• Citovat
  • Nahlásit
262
28.8.21 16:35
@Anonymní píše:
@Lizzie001
Mohu se zeptat a u Vás to slepot znamenala?

Slepota to nebyla. On se u nás objevil ve čtvrtém měsíci problém s očima. Konzultovala jsem to s očařem u nás ve městě a s doktorama v Motole. U nás jsou ve hře i jiné možnosti, některé za mě hodně dusivé, proč to vzniklo, ale bylo mi jasné řečeno, že v porodnici se nezachytí všechno, je to o štěstí. Tam je na to školený jeden člověk, který se koukne, ale třeba si nevšimne, nebo přehlédne, nebo je to něco, co nezná… Se zkušenostmi, co mám, bych to určitě řekla pediatrovi a poprosila ho o žádanku na oční. Existují očaři, co se specializují na děti. To první vyšetření vůbec nebolí, jen mimču zasvítí do oka a je to. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat