Poznám porod?

138
5.6.13 10:13

poznam porod

Ahoj vsem,

mam takovy asi blby dotaz..ale jsem prvorodicka a mam strach, ze nepoznam porod a neco zanedbam. V pondeli jsem byla na gynde a mudr me otevrel na 1prst. a opdoledne jsem mela asi poslicky - trvali par minut a vraceli se cca po 30min. doma jsem je rozehnala teplou vodou a byl klid. pak se to vratilo v noci a interval byl plusminus stejny. akorat jsem chodila casteji na wc (normalne jdu za noc 2×, ted jsem sla tak 4×) ale zkusila jsem to zaspat a byl po 2hod klid..a od te doby je mimi sice aktivni, ale prijjde mi ze mene. Mamca me hrozila, ze kdyby odtekla voda, a ja to nepoznala, tak se muze mimi udusit a umrit. Ale jak poznam, ze mi odtece voda treba ve vane nebo na wc? bojim se ze to nepoznam. od te doby jsem totiz tak silne poslicky jako tu noc nemela. a myslela jsem si, ze budou poslicci silit kazdy den. Vim, ze kazda zenska to ma jinak, ale i presto prosim o jakekoliv info. Dekuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9986
5.6.13 10:20

Poznáš. Voda neodteče najednou ale poteče i potom průběžně..

A bolesti poznáš taky. Já je měla od pátečního večera - slabé a nepravidelné. V sobotu večer jsme jeli radši na monitor - už jsem věděla, že to jsou TY bolesti ale nebyly tak silné. Poslali nás domů ale to jsme věděli a ty bolesti sílily a jeli jsme až v neděli před půlnocí, když byly po třech minutách.. Malý se narodil v pondělí ve 4 ráno. Takže já věděla, že mám ty pravé bolesti už tak od sobotního rána ale čekala jsem až to vygraduje.. Předtím jsem měla poslíčky několik týdnů ale tohle bylo prostě jiné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25233
5.6.13 10:20

Ano nejlepší je strašit prvorodičku takovýma kecama.
Porod poznáš až se ti prostě nebude něco zdát, pojedeš do porodnice a klidně 3× zbytečně, než jednou pozdě.
Já si dala horkou vanu, poslíčky to ani nezkrátilo, ani se nevytratili, bylo to pořád stejný, tak jsme prostě do tý porodnice pro jistotu jeli… a dobře jsme udělali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
5.6.13 10:23

Prasklou vodu poznáš, tolik jsi určitě nikdy nečůrala :lol:

neboj, poznáš, neznám nikoho kdo by porodil aniž by si toho všimnul ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2823
5.6.13 10:23

Neměj strach, já jsem se taky hrozně bála, jestli to poznám atd. Voda mi neodtekla a začali menší poslíčci, a začali se skracovat a bolest byla větší a větší. To určitě poznáš a jako prvorodičce, to může chvíli trvat něž porodíš. Já měla bolesti po 10 minutách, křížové a ještě jsem dělala kynuté knedlíky, abych nebyla při porodu hlady :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6791
5.6.13 10:26

Já bych porod nepoznala.Sice mě vyvolávali, ale mít stejný příznaky doma, tak si myslím, že mám střevní potíže. Jasně, že kdyby to trvalo dýl, tak do porodnice pro jistotu pojedu, ale..prostě pokud by mi nepraskla voda a byla bych prvorodička, tak za mně ne, já bych to nepoznala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13073
5.6.13 10:29

.

Příspěvek upraven 04.02.14 v 16:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6791
5.6.13 10:30
@Becky00 píše:
Prasklou vodu poznáš, tolik jsi určitě nikdy nečůrala :lol:neboj, poznáš, neznám nikoho kdo by porodil aniž by si toho všimnul ;)

Mně voda praskla v porodnici, čekala jsem na vyvolání. Noo, já nejdřív myslela, že jsem se počůrala, šla jsem na WC a až když to nešlo doutřít, tak mi došlo, že to čůrání nebude :lol: Omlouvá mě ale to, že mě to vzbudilo v půlnoci. :lol: Takže mimóza :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25233
5.6.13 10:30
@tamata tady to zakladatelka psala :)
@BritChicco píše:
Mamca me hrozila, ze kdyby odtekla voda, a ja to nepoznala, tak se muze mimi udusit a umrit.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
5.6.13 10:31

@Tereza1986 já jsem ležela (v nemocnici) a najednou lup, a pak záplavy na celém pokoji :mrgreen: to byla parádní potopa, celou postel museli předělat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6791
5.6.13 10:32

Jinak s tou odteklou vodou, já se hrozně divila, že mě neberou na sál a sestra mě posílá spát. Prý se voda doplňuje, takže mimčo na sucho nebude ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
5.6.13 10:33
@lleennttiillkkaa píše:
@tamata tady to zakladatelka psala :)

nechápu že jí něco takovýho mamka říká :roll: fakt uklidňující :nevim:

navíc po odtoku plodové vody je 24 hodin než se to začíná řešit - pokud porod nepostupuje. Takže to by to do té porodnice zvládla i pěšky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6791
5.6.13 10:33
@Becky00 píše:
@Tereza1986 já jsem ležela (v nemocnici) a najednou lup, a pak záplavy na celém pokoji :mrgreen: to byla parádní potopa, celou postel museli předělat :lol:

Mně taky :lol: A louže pod postelí, jak jsem dumala co se děje a pak cestička na záchod :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13073
5.6.13 10:34

.

Příspěvek upraven 04.02.14 v 16:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
5.6.13 10:35

@Tereza1986 já jsem tam stála, měla asi deset těch porodních vložek mezi nohama a oni utírali podlahu :lol: a teklo to dál a dál… :lol:

když si na to vzpomenu, byla to docela sranda :lol: asi jediný co fakt nebolelo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat