Poznám, z kterého vaječníků ovuluju?

433
9.2.21 19:01

Poznám z kterého vaječníků ovuluju?

Ahoj holky, asi blbá otázka ale dá se poznat ještě před ovulací z kterého vaječníku budu ovulovat? Dojíždíme do centra umělého oplodnění a zatím jsem měla ovulaci na pravé straně kde nemám vejcovod. Začínám mít menstrační bolesti, ms mám mít za cca 7 dní a spíš mě bolí levá strana :think: tak já jen zda by to mohlo třeba znamenat, že z té strany budu nejen menstruovat ale i ovulovat :D předem děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
481
9.2.21 19:04
@JitkaS0 píše:
Ahoj holky, asi blbá otázka ale dá se poznat ještě před ovulací z kterého vaječníku budu ovulovat? Dojíždíme do centra umělého oplodnění a zatím jsem měla ovulaci na pravé straně kde nemám vejcovod. Začínám mít menstrační bolesti, ms mám mít za cca 7 dní a spíš mě bolí levá strana :think: tak já jen zda by to mohlo třeba znamenat, že z té strany budu nejen menstruovat ale i ovulovat :D předem děkuji

Ano, vetsinou se to kazdy mesic strida. Neni to pravidlem, ale byva to tak 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
9.2.21 19:19

@janikema90 no ja právě 2 měsíce za sebou měla ovulaci na pravé straně ale potřebuji ji na levé :D a ted mám 7 dní do ms a menstruační bolesti mam spíš na té levé strane :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1657
9.2.21 19:30

Mně přijde, že mám bolesti každý měsíc v levo, teda 1 za rok v pravo. Zrovna jsem nad tím přemýšlela, jestli to něčemu vadí, že ten 1 jede víc, než druhý ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
9.2.21 19:32

Ms bolesti bývají spíše uprostřed. Ovulaci já osobně poznám bolesti vaječníku. Většinou mě bolí pravý a jen asi 3× ročně nalevo.
Ale ovulace se mi zdá u tebe 7 dni před ms pozdě. V tomhle případě by vajíčko nemělo téměř žádnou šanci se kvalitně uhnízdit. Samozřejmě pokud máš cyklus nepravidelný, tak jestli momentálně ovuluješ tak ms by měla dorazit za 10-14 dni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
9.2.21 19:36
@podzim píše:
Mně přijde, že mám bolesti každý měsíc v levo, teda 1 za rok v pravo. Zrovna jsem nad tím přemýšlela, jestli to něčemu vadí, že ten 1 jede víc, než druhý ;)

Tak to, ze mate bolesti vlevo neznamena, ze ovulujete jen z leveho 🙂

Kdyby to tak opravdu bylo, tak by to znamenalo problem s tim pravym.

Ale jak uz jsem psala, neni to pravidlem, nekdy tri cykly po sobe probiha ovulace z leveho, protoze je dominantnejsi, ale pote ho vystrida zase pravy.
Pokud proste probiha ovulace jen z jednoho, tak je druhy pravdepodobne nepruchodny nebo je problem jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
9.2.21 19:36

@Markéta188 ja budu mít ovulaci až po ms. A mám jí brzo. Cca 12-13den cyklu. Mě jen napadlo když mám bolesti na levé straně zda tam po ms může být ovulace. Jakmile jí nebudu mít na levé straně tak nevím. Budu muset asi na umělé :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
9.2.21 19:38

@janikema90 na pravé straně jsem měla ovulaci teď 2× po sobě. Musím ovulovat z levého jinak neotehotnim přirozeně. Nemám vejcovod a dr v centru říkal, že jí potřebujeme mít na levo právě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
9.2.21 19:40

@janikema90 na levé straně mám průchodný vejcovod a na pravé straně mi byl před pár měsíci odebral vejcovod. Vaječníky mám oba v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
9.2.21 19:42
@JitkaS0 píše:
@Markéta188 ja budu mít ovulaci až po ms. A mám jí brzo. Cca 12-13den cyklu. Mě jen napadlo když mám bolesti na levé straně zda tam po ms může být ovulace. Jakmile jí nebudu mít na levé straně tak nevím. Budu muset asi na umělé :,(

Aha promiň, špatně jsem tě pochopila.
No mě před i při ms vaječníky nebolí, jen podbrišek uprostřed, vaječníky mě boli až v den ovulace, takže já ji poznám na 100%, dokonce to mám potvrzené doktorkou. Mírná bolest se mi pak do ms střídá nalevo i napravo.
Převážně právě ovuluji z pravého a z levého jen málokdy. Takže se neboj že pokud mas funkční jen levý, tak by si z něho nemohla ovulovat, jen pokud při ovulaci nemáš bolesti jako já, tak to asi nepoznáš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
9.2.21 19:43
@JitkaS0 píše:
@janikema90 na levé straně mám průchodný vejcovod a na pravé straně mi byl před pár měsíci odebral vejcovod. Vaječníky mám oba v pořádku.

Chapu 🙂 Tak uvidite… a to vam gynekolog nerozpozna, jestli uz se blizi ovulace na tom levem?
Jakoze nejste zatim nejak hlidana, ze by vam delal folikulometrii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
9.2.21 19:46

@Markéta188 já to většinou také poznám. Já jen zda by mohlo znamenat, že když mám bolesti zda by mohla být ovulace na té levé straně kde mě to víc bolí. Já totiž mívám ms bolesti od ovulace až do ms :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
9.2.21 19:47

@janikema90 ano dělá. Jezdíme tam každý měsíc a zatím 2× jsem měla folikul na pravé straně jenže mě se tam nic nechytne právě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
9.2.21 19:50
@JitkaS0 píše:
@Markéta188 já to většinou také poznám. Já jen zda by mohlo znamenat, že když mám bolesti zda by mohla být ovulace na té levé straně kde mě to víc bolí. Já totiž mívám ms bolesti od ovulace až do ms :lol:

Možné to je, ale každá to máme jinak, asi ti to nikdo nepotvrdí na 100%
Každopádně to ještě nevzdavej, jednou z toho levého určitě ovulovat musíš :oops:
A když ti to bude připadat dlouho tak je možná dobrý docházet na folikulometrii, doktor pozná z kterého budeš ovulovat. A když pořad nic, tak až pak řešit IVF. Jak dlouho se snažíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
9.2.21 19:51
@JitkaS0 píše:
@janikema90 ano dělá. Jezdíme tam každý měsíc a zatím 2× jsem měla folikul na pravé straně jenže mě se tam nic nechytne právě :lol:

Aha, ty už jezdíš, zkus ještě jednou, 2× po sobě je málo. Jak říkám, já taky z 12 měsíců ovuluji z pravého cca 9× a levého jen 3×, ono se zadaří :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat