Poznáte karetní hru? :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Melpel
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 24.08.18 07:04
Poznáte karetní hru? :)

Viděla jsem skupinku lidí hrát karetní hru, kterou neznám. Hra mě zaujala, tak se jdu zeptat, jestli někdo netuší, jak se ta hra jmenuje a hraje. :)
Hráči klasicky lízali karty z balíčku. Pokud si lízli červenou trojku, vyložili ji vedle sebe na stůl tak, aby ji všichni hráči viděli, a lízli si další kartu.
Odhozenou kartu si mohl hráč, který byl na řadě, vzít. Rovnou ji použil a vyložil. Vykládal vždy stejné karty (na jednu hromádku osmičky, na druhou dámy,…). Poté, co vyložil, vzal všechny odhozené karty, probral je, jestli ještě nemůže něco vyložit, co mohl, to vyložil, a zbytek si nechal v ruce. Pokaždé, když si někdo vzal odhozenou kartu, bral i celý balíček odhozených karet (takže pak měl v ruce klidně třicet karet).
Netušíte, co je to za karetní hru? Díky. :)

Reakce:
VeHE
Závislačka 4142 příspěvků 24.08.18 07:09

Canasta

Aspera
Generální žvanilka 21117 příspěvků 1 inzerát 24.08.18 08:27

Je to Canasta a je to super hra.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 24.08.18 08:50

Teda z popisu bych canastu nepoznala a to jsme ji hrávali furt :lol:

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26467 příspěvků 24.08.18 09:17

Jasná CANASTA

Přeju hodně štěstí - hrávali jsme ji dost často. Super hra!

A díky za připomenutí… asi seženu zase partu a zahrajeme si :pankac:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34283 příspěvků 24.08.18 10:02

Canasta je super, hrajete ji ve dvojících? Bývala jsem fakt dobrá, ale těžko se hledají parťáci.

Clarity
Kecalka 230 příspěvků 24.08.18 22:52

Jak holky říkaly, jasná CANASTA. To když si při rodiné příležitosti zahrajeme canastu, tak si připadám, jak v kasínu, jen bez těch peněz. Stejně by je dostala všechny mamka, takže jsem ráda, že si s ní mužů zahrát jen tak, jinak bych byla už dávno bankrot :lol: .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >