Reklama

Poznáte karetní hru? :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Melpel
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 24.08.18 07:04
Poznáte karetní hru? :)

Viděla jsem skupinku lidí hrát karetní hru, kterou neznám. Hra mě zaujala, tak se jdu zeptat, jestli někdo netuší, jak se ta hra jmenuje a hraje. :)
Hráči klasicky lízali karty z balíčku. Pokud si lízli červenou trojku, vyložili ji vedle sebe na stůl tak, aby ji všichni hráči viděli, a lízli si další kartu.
Odhozenou kartu si mohl hráč, který byl na řadě, vzít. Rovnou ji použil a vyložil. Vykládal vždy stejné karty (na jednu hromádku osmičky, na druhou dámy,…). Poté, co vyložil, vzal všechny odhozené karty, probral je, jestli ještě nemůže něco vyložit, co mohl, to vyložil, a zbytek si nechal v ruce. Pokaždé, když si někdo vzal odhozenou kartu, bral i celý balíček odhozených karet (takže pak měl v ruce klidně třicet karet).
Netušíte, co je to za karetní hru? Díky. :)

Reklama

Reakce:

VeHE
Závislačka 4087 příspěvků 24.08.18 07:09

Canasta

Aspera
Generální žvanilka 20515 příspěvků 1 inzerát 24.08.18 08:27

Je to Canasta a je to super hra.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 24.08.18 08:50

Teda z popisu bych canastu nepoznala a to jsme ji hrávali furt :lol:

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 24.08.18 09:17

Jasná CANASTA

Přeju hodně štěstí - hrávali jsme ji dost často. Super hra!

A díky za připomenutí… asi seženu zase partu a zahrajeme si :pankac:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 24.08.18 10:02

Canasta je super, hrajete ji ve dvojících? Bývala jsem fakt dobrá, ale těžko se hledají parťáci.

Clarity
Kecalka 230 příspěvků 24.08.18 22:52

Jak holky říkaly, jasná CANASTA. To když si při rodiné příležitosti zahrajeme canastu, tak si připadám, jak v kasínu, jen bez těch peněz. Stejně by je dostala všechny mamka, takže jsem ráda, že si s ní mužů zahrát jen tak, jinak bych byla už dávno bankrot :lol: .

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >