Poznávací dovolená Paříž

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Adduše
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 27.10.14 15:14
poznávací dovolená Paříž

Ahoj,

Ráda bych dala přítelovi k Vánocům dovču v Paříži. S tím, že by letenky dostal na Vánoce, ale jeli bychom až třeba v květnu.
Chtěla bych koupit zvlášť letenky a ubytování bychom si pak vybrali společně. Jeli bychom teda jak se říká „na vlastní pěst“ :) - já, on a naše dcera (v té době bude mít necelé dva).
Chceme si tam projít památky, muzea, galerie atd. klasika, pohybovali bychom se MHD. Já už jsem v Paříži byla, ale autobusem a to znovu nechci.
Nemám představu na kolik by nás to vyšlo? Počítala jsem, že letenky pro oba seženu do 10 tisíc. Malá se ještě nebude platit ne? :think:
Byl někdo z Vás tímhle způsobem? Poradíte? Třeba i tipy na slušné a levné ubytování? Na kolik Vás to celé nakonec vyšlo? :think:

Příspěvek upraven 27.10.14 v 15:17

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Moise
Hvězda diskuse 38905 příspěvků 15 inzerátů 27.10.14 15:16

@Adduše záleží kdy jí ty dva budou, pokud až po návratu, tak letenku ještě nepotřebuje, ale nebude mít nárok na svoje sedadlo..
jinak rozpočet může být různý, může tě to vyjít na minimum i na pořádnou pálku :mrgreen:

Adduše
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 27.10.14 15:19

@Moise bude mít dva roky v červenci, chci to teda stihnout před tím :D…jo mě je to jasný. samozřejmě čím levnější, tím lepší. ale zase nechci bydlet pod mostem ve stanu :D, ale žádný luxus nepotřebujeme, normální ubytování prostě.

bebu
Kecalka 424 příspěvků 27.10.14 15:20

Taky jsme byly s kamarádkou autobusem a pak jsme se tam vraceli na vlastní pěst, je to lepší. Ale k tvému dotazu: Ta kamarádka se tam vracela teď v září, kupovala letenky taky dost dopředu a stály je asi jen 2000 Kč na osobu.

Adduše
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 27.10.14 15:21

@Moise já už si třeba nepamatuji, jestli se tam platí vstupy do galerií a tak. v Londýně jsem měli strašně moc věcí zadarmo. Nevím už jak ta Paříž. :nevim:

Ejmule
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 27.10.14 15:21

@Adduše Já jen podám info k letence…Naše dcera letěla „zdarma“ platila pouze jakýsi poplatek 400kč a seděla na klíně. Je to pro děti do tří let. Jinak zbytek neporadím. Byly jsme v Paříži teď v sobotu a už nikdy :mrgreen:

veria
Generální žvanilka 24684 příspěvků 1 inzerát 27.10.14 15:21

S dvouletou památky muzea galerie? No nevim, s mou dcerou si to predstavit neumím. Byla jsem tam za bezdetna a meli jsme toho plny brejle i tak, hodne se musi chodit a přejíždět metrem. A nemluvě o tom jak by ji to v tech muzeích asi bavilo. Ale treba mate hodnejsi dite. Jinak letenky zkus uz ted najit na nejakem letenkovem serveru, ja nejradši hledám na Studentagency. Na ubytovani je nejlepsi booking.com.

Příspěvek upraven 27.10.14 v 15:22

Adduše
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 27.10.14 15:22

@bebu 8o a nevíš, kde to kupovala?? já jsem se dívala dneska na letenky na březen na student agency a tam stály 4000 na jednoho…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.14 15:22

Já to samé už manželovi koupila k Vánocům (letošním). Letenky jsem koupila od wizzair. Kupovala jsem v říjnu na duben, dvě vyšli na necelé 3000 na 4 dny z Vroclavi. A ubytování mám zarezervované přes booking.com.
Musím anonymně, mám tu známé a má to být překvápko.

Moise
Hvězda diskuse 38905 příspěvků 15 inzerátů 27.10.14 15:22

@Adduše no tak veškeré info o vstupném najdeš na stránkách těch konkrétních památek, muzeí, já bych moc nespoléhala na to, že něco bude zadarmo, alespoń my tam platili všude :mrgreen: :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.14 15:24

Jo a letenky jsem kupovala na wizzair.com a hledala jsem nejlevnější. Taky můžu doporučit ryanair. Budeme si akorát připlácet kufr za nějakých 850 tam a zpět.

marfra
Generální žvanilka 23264 příspěvků 20 inzerátů 27.10.14 15:24

@Adduše do 2 let nema narok na sedadlo, ale muzete ji ho prikoupit, pokud byste chteli. My byli ted v zari s 20m synem v Turecku a litovali jsme, ze jsme neprikoupili sedadlo. Bylo to hodne na tesno a malemu se to samozrejmne nelibilo. V ulicce behat nechtel. Na zpatecni ceste jsme nastesti meli jedno sedadlo volne a hned to bylo lepsi. Maly ani nemusel mit detsky pas, pry je dost velky :mrgreen: Ale my leteli 3 hodiny. Jinak kdyz jedeme tahle na vlastni pest, shanime ubytovani pres booking.com. I do Parize pred 3 rokama jsme si tak sehnali. Letenky jsme meli za 2.200 na osobu.

Příspěvek upraven 27.10.14 v 15:26

Adduše
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 27.10.14 15:25

@veria naše je zvyklá. byla s námi k v zámku, galerie, obrazárny, výstavy atd., já strach nemám. tohle chození po památkách a přemísťování máme zmáknuté :) spíš bych chtěla ušetřit, když to půjde. tak hledám rady a tipy.

veria
Generální žvanilka 24684 příspěvků 1 inzerát 27.10.14 15:26

Taky jsme tam platili všude a nebylo to zrovna malo. Existuje i takova karta na 3 dny na památky ale ta je dosti draha, mozna se ani nevyplatí kdyz člověk neobejde tech muzei 10 ;)

veria
Generální žvanilka 24684 příspěvků 1 inzerát 27.10.14 15:27
@Adduše píše:
@veria naše je zvyklá. byla s námi k v zámku, galerie, obrazárny, výstavy atd., já strach nemám. tohle chození po památkách a přemísťování máme zmáknuté :) spíš bych chtěla ušetřit, když to půjde. tak hledám rady a tipy.

Fakt? Tak to mate dobre. A co tam dela? Kouka a je zticha? Tyjo. Zavist.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >

„Odvolání podám, až mi Tereza zaplatí,“ říká právník Terezy

Soudce Šahzád Raza ve středu poslal Terezu Hlůškovou (22) za pašování drog na... číst dále >