Maminkám holčiček - pozor na srůst

4460
12.1.12 22:43

Pozor důležité!!!Maminkám holčiček

ahoj všem maminkám,
je mi 26let a mám první dítě a to dcerku.Chci se s váma podělit o velmi důležitou informaci.Nedávno jsem díky své kamarádce zjistila,že má moje skoro 9měsíční dcerka synechii vulvu-čili laicky řečeno zarostlou dírku na pipince.Není to moc známé,naše maminky a babičky o tom třeba vůbec neslyšely a strašně se tomu diví,že něco takového je.V porodnici většinou říkají,že se holčičkám nemá ten mázek ze vnitř pipinky vytírat,tudíž jsem to nějak do podrobna nezkoumala,ale to byla chyba!!!Už mě nikdo ale neřekl,že mám malé každý den rozevírat pysky,aby ji nezarostly.A bacha pro ty maminky co jim třeba i doktoři řeknou,že je to špatnou hygienou,že málo své holčičky myjí nebo je myjí špatně…omyl není to tak!Spíše bych to nazvala nesprávnou hygienou,ale jen díky tomu,že ne všechny sestřičky v porodnici a nebo doktorky na toto upozorní.
Díky této nevědomosti jsme s malou byly na chirurgickém zákroku a není to nic příjemného!Ne,že by to byl asi bůhví jaký zákrok,ale slyšet to drobátko plakat je hrozné.Samotné mě bylo do pláče,ale musela jsem být silná a nedat na sobě nic znát.Proto doufám,že tento náš příspěvek pomůže spoustě maminek,které o tomto taky nic nevědí a dají si na to pozor.Maminky,rozevírejte holčičkám poctivě aspon jednou za den pysky,at nemusejí podstupovat ten hrozný zákrok!!! A ještě na závěr musím podotknout,že asi jen o kousíček jsme se vyhnuly zákroku pod narkózou.
Moc děkuji všem,co si tento příšpěvek přečetly a k něčemu jim pomůže :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6128
12.1.12 22:47

to je strašné 8o 8o 8o fakt sem o tom neslyšela a jak řikáš ani sem nebyla upozorněna..a jak jste na to přišli?? kolik je malé??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
12.1.12 22:47

V porodnici jsme měly před propuštěním sezení s dětskou lékařkou a ta to maminkám holčiček velmi pečlivě, podrobně a názorně vysvětlila s dostečným upozorněním, o jak důležitý úkon se jedná. Nikdy jsem neslyšela o tom, že by se to nemělo vytírat… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3249
12.1.12 22:48
KecinkaJ píše:
ahoj všem maminkám,
je mi 26let a mám první dítě a to dcerku.Chci se s váma podělit o velmi důležitou informaci.Nedávno jsem díky své kamarádce zjistila,že má moje skoro 9měsíční dcerka synechii vulvu-čili laicky řečeno zarostlou dírku na pipince.Není to moc známé,naše maminky a babičky o tom třeba vůbec neslyšely a strašně se tomu diví,že něco takového je.V porodnici většinou říkají,že se holčičkám nemá ten mázek ze vnitř pipinky vytírat,tudíž jsem to nějak do podrobna nezkoumala,ale to byla chyba!!!Už mě nikdo ale neřekl,že mám malé každý den rozevírat pysky,aby ji nezarostly.A bacha pro ty maminky co jim třeba i doktoři řeknou,že je to špatnou hygienou,že málo své holčičky myjí nebo je myjí špatně…omyl není to tak!Spíše bych to nazvala nesprávnou hygienou,ale jen díky tomu,že ne všechny sestřičky v porodnici a nebo doktorky na toto upozorní.
Díky této nevědomosti jsme s malou byly na chirurgickém zákroku a není to nic příjemného!Ne,že by to byl asi bůhví jaký zákrok,ale slyšet to drobátko plakat je hrozné.Samotné mě bylo do pláče,ale musela jsem být silná a nedat na sobě nic znát.Proto doufám,že tento náš příspěvek pomůže spoustě maminek,které o tomto taky nic nevědí a dají si na to pozor.Maminky,rozevírejte holčičkám poctivě aspon jednou za den pysky,at nemusejí podstupovat ten hrozný zákrok!!! A ještě na závěr musím podotknout,že asi jen o kousíček jsme se vyhnuly zákroku pod narkózou.
Moc děkuji všem,co si tento příšpěvek přečetly a k něčemu jim pomůže :hug:

Nám to naštěstí v porodce sestry řekly,ale je divné, že i tak ještě není tahle informace dost rozšířená…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6378
12.1.12 22:50

Mě na to upozornila dr jak k nám přišla na kontrolu 3den po propuštění z porodnice.Taky jsem neslyšela o tom,že by se to vytírat nemělo 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1288
12.1.12 22:52

nám třeba opravdu v porodnici říkali že se to vytírat nemá! Noještě že jsme takhle nedopadli! Chudák malá! :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1126
12.1.12 22:53

Taky znam pripad, kdy to zarostlo, ale je fakt, ze me to v porodnici ani u dr nerikali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2154

mě doktorka ukázala, že si mám vzít jeden vatový čtvereček, na něj dětský olejík, přeložit na půl, rozevřít pysky a jako by jí to tam dvěma tahy vytřít, tou hranou, která vznikde přeložením

a pak kdysi mi ukazovala ještě i jakoby „roztahování“ vyloženě dírky - tyčinku do uší taky namočit do olejíku a tlačit jakoby na z mého pohledu dolní okraj dírky, aby se zamezilo srůstu a jak jsme to hned ten den udělali doma, byla na tyčince i malinko krev, tak už to mělo snahu srůstat

teďka už je to problém, musíme na to být dva, a to jí jen rozděláme pysky a mrknu honem, strašně jí to vadí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
jjelena

Tak já o tomhle vím a naše pediatrička mi vysvětlila i ukázala vše. Při každé prohlídce sama pečlivě kontrolovala. Držím palce, at už má malá klid :D

• Citovat
  • Nahlásit
1139
12.1.12 22:54

zrovna dneska jsem to zkoumala, ale nevim jak to vypadá když je to špatné. Popište mi to někdo. To nejde buchtička vůbec otevřít, nebo já nevim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7479
12.1.12 22:55

my na radu sestřičky z porodnice po každém koupání vytíráme mezi pysky olejíčkem.

Kamarádce se stalo to samé u obou holčiček. U 1. v roce a půl a u 2. jako miminku cca 5 měsíců, ale zvládla to vyřešit v obou případech dětská gynekoložka - měly to jen „slepené“. A to kamarádka poctivě maže infadolanem.

Jsi ale moc hodná, že jsi upozornila ostatní. Děkujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1192
12.1.12 22:55

Tak nám to řekl pediatr při propouštění z porodnice i naše dr. .....a mám dost kamarádek,ale nevím o žádné,že by to nevěděla :think:
A že by se to němělo vytírat :?: ,co to je za kravinu,to snad ani nikomu nemůže nikdo říct…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
12.1.12 22:57

Tak já jsem z těch, kterým říkali nevytírat - doktorka i v porodnici. Tady na emiminu o tom jsem se ale od maminek dočetla přesný opak, už tu podobný problém někdy někdo zmiňoval, tak jsem od narození vytírala - jak tak čtu, naštěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
12.1.12 22:58

Ahoj holky,mě to dr řekla při první návštěvě,že vytírat dětským olejíčkem,třeba weledou. Jde to super,na kousek vatičky a malou tak neporaníte. Mohu doporučit,dělám to obden,nebo dle potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4109
12.1.12 22:58

Taky o tom vím..kamarádky holčička to měla, přestože jí poctivě myla jen gázou ve vodě a promazávala olejem tak jak jí poradili v porodce (já klasicky ubrouskama a nic) řekli jí, že někdo k tomu prostě má sklony, takže ovlivnit se to moc nedá :roll: :roll: teď musí hlídat a roztahovat. Naštěstí to zvládly za pomocí mastičky , takže na zákrok nemusely. I tak to bylo hrozný a malá má do teď problém i s přebalováním. :,( držím palce ať se to týká co nejméně holčiček :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat