Pozor! Fotky z UTZ časem blednou!

1368
25.10.09 15:07

Pozor! Fotky z UTZ časem blednou!!!

Zdravím. Už jsem to kdysi psala v Lednu 2007 :-) ale tam většina těhulek nenakoukne, tak to píšu i sem :wink:

Byla jsem svým doktorem upozorněna, ať si fotečky z UTZ naskenuju do PC, že fotografie časem bledne (cca 5-10 roků) tak kdo si to chce schovat na památku (asi každá, že?) u malého jsme naskenovala a nehcala vytisknout jako fotku :wink:

Jen upozorňuju, vím, jak by to pak mrzelo mě, kdybych to nevěděla :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2613
25.10.09 15:12

Ahoj,
já mám fotku už šest let a je pořád stejná. Je většinou tištěné na papíře jako některé parkovací lístky a ty blednou pod náporem světla a tepla.
Ale dík, dodatečně to asi stejně naskenuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
25.10.09 15:20

Je možné, že záleží i na tom, jakou má doktor tiskárnu :nevim: ale jistota je jistota :lol: a hlavně na té větší fotce to pak vypadá líp :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
25.10.09 15:38

Vida, to by me nenapadlo. Mam je vsechny 3 na lednici, tak to nejak poresim. dik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9048
25.10.09 17:09

Čiči- taky jsem je měla všechny na lednici a je fakt, že jsem si všimla, že začaly blednout… :? tak jsem je hned okopírovala a mám je na lednici, ale ty okopírované :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
25.10.09 17:12

My jsme je taky hned naskenovali a já originály nalepila Anežce do deníčku, zatím vypadají pořád stejně, a to už jsou 4 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12967
25.10.09 17:24

Tak to mě nenapadlo, ale je fakt že z UTZ ve 13.tt jsem si z Gennetu nechala fotku poslat v el. podobě - vyšlo to levněji a můžu si ji vytisknout kolikrát budu chtít. Ve 20. tt zase zvolím fotky na mail.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
IMI
2766
26.10.09 10:35

Holky, taky sem byla upozornena, ze se nemaj nechavat zatavit do folie. ten papir je citlivej na teplo, jako listky z pokladen a podobne, takze je jasny, ze vyblednou za nejakou dobu. kdyz jsou zalozeny v knizce tak pomalejc a kdyz jsou na okne tak rychle. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.11 14:14

Ahoj holky, me se tedy stalo to, ze jsem v lete nechala tehu prukazku i s foteckama z ultrazvuku v aute a jak byl hic, normalne mi fotecky uplne zcernaly, asi jsou citlive na teplo :-( nastesti jsem si je jeste pred tim naskenovala do PC :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
18.1.11 14:36

vyblednou i zalozene…ze me to teda nenapadlo :think: ,kdyz v praci kopirujem kazdy doklad,ktery je na tom lesklym papire(napr.za benzit apod)Diky za upozorneni,z prvnih tehu mamm totiz utz na tomhle spanem papire.Z druheho uz mi davali normalne fotografie..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8384
18.1.11 15:03

ahojky zrovna nedavno mi kamaradka ukazovala fotku z UTZ sve 4 lete dcerky a vypadalo to spis jako fotka 30 let stara..cely zazloutly a myslim ze za par let jak pises to bude jeste horsi..ja mam vsechny fotky vyfoceny v PC, ale chci malymu udelat denicek kam mu je chci nalepit tak nevim asi vytisknu z PC fotku aby mu to nevybledlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
18.1.11 15:44

Já si je všecky pro jistotu okopírovala a uchovávám ty kopie. Všechny jsem je poskládala na plochu kopírky a pak na papír, co vyjel, to ještě popsala - nadpis se jménem, 9.tt, 12tt., atd. :palec: Mám takhle dvě A4 obou kluků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1072
18.1.11 16:47

Já teda viděla fotku z UZ mých švagrových, která je stará 18 let a vypadá stejně jako moje :nevim:
Ale dneska je asi ta kvalita všeho fakt jinde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8781
18.1.11 22:18

Ahoj, asi se používá dnes horší papír. Ale mamka mi ukazovala ultrazvukové fotky mého bráchy (je mu 14 let) a jsou pořád stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama