Pozor na Equa bank

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Verunecka289
Závislačka 3455 příspěvků 03.01.14 12:02
Pozor na Equa bank

Jdu Vás varovat, aby jste nedopadli jako já s manželem. Rozhodli jsem se refinancovat si naše dvě stavební spoření s překlenovákama - na co platit za 4 účty že. Naše poradkyně nám našla a vytiskla několik nabídek z nichž nejlepší byla právě od této banky. Projeli nás těma jejich systémama a řekli, že to půjde. Sepsali jsme tedy žádost, dodali potřebné dokumenty s tím, že je potřeba udělat odhad. Zajistili jsme si tedy odhadce, který má s nimi smlouvu.(odhad stál 6000,–) Odhad byl hotovej asi za 14 dní. Poslala se tedy žádost o vyčíslení. Přišlo vyčíslení. Hned druhý den jsme jim ho tam dodali. No ovšem že to nestihli :zed: toto ALE nebyla chyba banky 8) Říkali jsme si no dobrá, může se stát… Tak se posílala žádost o vyčíslení znovu, tentokrát už se to stihlo :roll: 8) Konečně byla teda žádost sepsaná, odeslaná tak jak měla být, v pátek odpoledne nám bylo řečeno, že pokud budou registry v pořádku, tak nejpozději ve středu podepisujeme smlouvu.

No nestalo se tak. Ve středu ráno nám volali, že to zamítli, protože to nebylo sepsaný u nich na pobočce, ale externistou 8o no tak že to teda zajedeme podepsat přímo na pobočku k nim. Nevím proč teda externistům dají možnost to dělat, když to potom stejně neuznají, myslím že tam byl problém spíš v tom, že jsme to s ním sepsali těsně předtím, než měnili úrokový sazby ale nevím to jistě :nevim: Asi za dvě hodiny další telefonát, že nám to smetli ze stolu úplně, že nám zamítli odhad 8o :zed: že se na něj podíval nějakej jejich internista a z 5ti fotek usoudil, že ten barák tu hodnotu nemá, že má hodnotu minimálně o 200 tis. menší :pocitac: upozorňuju že ten barák nikdy neviděl! Asi se špatně vyspal či co :pocitac: když naše poradkyně volala do banky jak je možný, že jimi vyžádaný odhad, který dělal jejich! odhadce takhle smetli ze stolu, proč to teda nejezdí odhadovat přímo ten člověk, kterej to zamítl, jí bylo řečeno, že na to on nemá čas :zed:

Takže shrnuto podtrženo jsme před Vánocema přišli o 18.000,– :zed: které teda údajně dostaneme zpět, protože se do toho vložil majitel pobočky, kterej je mírně řečeno naštvanej :mrgreen: naše poradkně se z toho trochu sesypala, jako by za to mohla…

Já nezpochybňuju jejich právo zamítnout to komukoli, navíc po takto neseriózním jednání od nich nechceme už ani propisku, natož úvěr! Ale proboha ty důvody nemohli myslet vážně! Kdyby řekli, že jsme tím jejich systémem neprošli, ale tohle??? :zed:

A ještě jedna věc, nehodlám se tu s nikým dohadovat, že se to tak nestalo, že to tak nebylo. Nechápu to doteď jak si to mohli dovolit, ale prostě dovolili.

Tak si dejte bacha, byla to celkem drahá zkušenost :P Pěkný den :kytka: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 24087 příspěvků 03.01.14 12:30

Hmm, tak to by vám ten odhadce měl vrátit prachy, ne? Odvedl špatnou práci. Pokud má smlouvu s bankou a banka řekla, že je jeho práce špatná…

Verunecka289
Závislačka 3455 příspěvků 03.01.14 12:35

@Bábrdl odhadce si za tím odhadem stojí, s ním jsme mluvili a taky to nechápe proč to udělali :think:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33967 příspěvků 03.01.14 12:37

My jsme nabídku banky také získali od poradce, ale s bankou dál jsme jednali osobně v jejich pobočce, platili jsme odhadce přímo z banky.
Přeji pevné nervy.

Bábrdl
Generální žvanilka 24087 příspěvků 03.01.14 12:38
@Verunecka289 píše:
@Bábrdl odhadce si za tím odhadem stojí, s ním jsme mluvili a taky to nechápe proč to udělali :think:

Stojí nestojí, on má udělat takový odhad, který banka přijme. Pokud on udělal správný odhad, tak musel udělat chybu ten „schvalovač“. Ale někdo chybu udělal a vy to nejste. :nevim: :pocitac:

Verunecka289
Závislačka 3455 příspěvků 03.01.14 12:49
@Bábrdl píše:
Stojí nestojí, on má udělat takový odhad, který banka přijme. Pokud on udělal správný odhad, tak musel udělat chybu ten „schvalovač“. Ale někdo chybu udělal a vy to nejste. :nevim: :pocitac:

no právě že to evidentně pokopal někdo v té bance, jako kdyby udělal odhad plácnu na 3 mil. a barák neměl evidentně hodnotu víc jak 1,5 mil. tak bych to chápala, ale sám říkal že se mu to ještě nestalo, asi sme někomu nepadli do oka :nevim: no každopádně se to pořád řeší, tak nám k tomu něco snad v blízké době řeknou… majitel té pobočky s náma chce osobně mluvit a řeší to už on osobně tak uvidíme :) snad se to někam pohne :) každopádně toto bylo myšleno hlavně jako varování, ať si lidi dají bacha, protože sem si nemyslela že si toto můžou dovolit a evidentně můžou no :?

Verunecka289
Závislačka 3455 příspěvků 03.01.14 12:54
@blecha72 píše:
My jsme nabídku banky také získali od poradce, ale s bankou dál jsme jednali osobně v jejich pobočce, platili jsme odhadce přímo z banky.
Přeji pevné nervy.

díky ty jsou potřeba :kytka: :mrgreen: jo to oni nám taky řekli že za odhad dostaneme peníze zpět, jakmile podepíšeme smlouvu, ale jelikož to zamítli :pocitac: ale jak říkám, nejde mi ani o to, že to zamítli, ale ty důvody boha jeho! to nepřišli na nic lepšího??? :roll:

Tunrida
Hvězda diskuse 49908 příspěvků 03.01.14 13:04

Nějak přece banky bez poplatků vydělávat musí :nevim:

BohunkaP
Neúnavná pisatelka 15015 příspěvků 03.01.14 13:08
@Bábrdl píše:
Stojí nestojí, on má udělat takový odhad, který banka přijme. Pokud on udělal správný odhad, tak musel udělat chybu ten „schvalovač“. Ale někdo chybu udělal a vy to nejste. :nevim: :pocitac:

To není pravda, takto to rozhodně nefunguje.

Banka (žádná) není povinna přijmout odhad nemovitosti - přestože jej dělal jejich odhadce. Bankovní odhadce dává jistotu, že odhad bude udělán podle metodiky, kterou banka vyžaduje - ale v žádném případě nezaručuje se stoprocentní jistotou, že bude přijat a na jeho základě úvěr poskytnut. „Úvěrář“, který poskytnutí finálně schvaluje, má vždycky možnost jej odmítnout.

Jak říká můj tchán (s dvacetiletou praxí na pozici ředitele jedné z poboček KB), tahle situace se stává jen výjimečně (pravděpodobně si někdo s někým vyřizuje účty), ale právo odmítnout odhad jejich vlastního odhadce rozhodně na straně banky je.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33967 příspěvků 03.01.14 13:09
@Verunecka289 píše:
díky ty jsou potřeba :kytka: :mrgreen: jo to oni nám taky řekli že za odhad dostaneme peníze zpět, jakmile podepíšeme smlouvu, ale jelikož to zamítli :pocitac: ale jak říkám, nejde mi ani o to, že to zamítli, ale ty důvody boha jeho! to nepřišli na nic lepšího??? :roll:

Snad vám to pořádně vysvětlí, moc mi to nesedí- že by to bylo jenom na odhadu od stolu.

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 03.01.14 13:09

@Verunecka289 moc tu banku neznam jen vim ze existuje. Preju at s e penize dostanete zpatky, situace je to nezavidenihodna. Nicmene si myslim, ze jde spiseo pochybeni jednotlivcu, ktere pujde nejak napravit, ktere se vam v jakekoliv jine bance mohlo stat uplne stejne ;)

Erwinka
Kecalka 296 příspěvků 03.01.14 13:13

Je mi líto, co se Vám stalo, ale obávám se, že se může lehce stát i u jiné banky. My měli dost zlou zkušenost u jiné velké banky. Poradce co nás měl na starosti, hypotékám vůbec nerozuměl. Stálo nás to také peníze na víc, ale my byly v situaci, že už jsme nemohli jinak, než vše zaplatit…Nakonec se nám omluvili a dali jiného poradce. Asi by jsme se domohli i vrácení peněz, ale nestálo nám to za ty nervy, byly jsme totálně znechucení. Dodnes si s manželem oba pamatujeme jméno toho poradce a je nám z něj stále zle…Oba s manželem máme teď osobní bankéře a vše už řešíme pouze přes ně, i když naše banky nepatří k nejlevnějším a nejvýhodnějším, lepší než narazit zase na nějaké pako…

Bábrdl
Generální žvanilka 24087 příspěvků 03.01.14 13:15
@BohunkaP píše:
To není pravda, takto to rozhodně nefunguje.

Banka (žádná) není povinna přijmout odhad nemovitosti - přestože jej dělal jejich odhadce. Bankovní odhadce dává jistotu, že odhad bude udělán podle metodiky, kterou banka vyžaduje - ale v žádném případě nezaručuje se stoprocentní jistotou, že bude přijat a na jeho základě úvěr poskytnut. „Úvěrář“, který poskytnutí finálně schvaluje, má vždycky možnost jej odmítnout.

Jak říká můj tchán (s dvacetiletou praxí na pozici ředitele jedné z poboček KB), tahle situace se stává jen výjimečně (pravděpodobně si někdo s někým vyřizuje účty), ale právo odmítnout odhad jejich vlastního odhadce rozhodně na straně banky je.

Odmítnout jo, ale nevrátit jim peníze?
Já ti věřím, jen to považuju za stejně neseriózní jako ty „rychlé půjčky“ s drahými linkami. Chápala bych, kdyby nesplnili nějaké kritérium, ale prodat službu s chybou a postavit to na ní, to je fakt :,(

BohunkaP
Neúnavná pisatelka 15015 příspěvků 03.01.14 13:25
@Bábrdl píše:
Odmítnout jo, ale nevrátit jim peníze?
Já ti věřím, jen to považuju za stejně neseriózní jako ty „rychlé půjčky“ s drahými linkami. Chápala bych, kdyby nesplnili nějaké kritérium, ale prodat službu s chybou a postavit to na ní, to je fakt :,(

Banka neprodala žádnou službu s chybou.

Banka využila svého práva neschválit úvěr - tím, že odmítla odhad třetí osoby. Nezávislého odhadce, kterého mají ve svém seznamu coby jimi uznávaného.

To, že si nechám udělat odhad domu odhadcem z bankovního seznamu, není záruka, že dostanu úvěr. Je to podmínka, kterou musím splnit, abych vůbec o úvěr mohla žádat. A peníze, které za odhad zaplatím, jsem zaplatila odhadci za jeho službu - ne bance.

Postup, který by teď byl na místě, je řešit kvalitu provedeného odhadu - tj. požádat o oficiální vyjádření banku (z jakého důvodu odhad nepřijímá), o oficiální vyjádření dotyčného odhadce (zda si za svým odhadem skutečně stojí)… a v případě pochybností se obrátit na komoru odhadců, aby posoudila, zda je odhad v pořádku nebo ne. Pokud nezávislý odhadce odvedl špatnou práci, měl by následně peníze vrátit on. Pokud bude jeho práce zjištěna jako v pořádku, pravděpodobně peníze nevrátí nikdo - to je bohužel jedno z rizik žádostí o úvěr.

Bábrdl
Generální žvanilka 24087 příspěvků 03.01.14 13:36

@BohunkaP Ale to jsem psala na počátku, že odhadce udělal asi chybu :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama