Pozor na jedy v kosmetice

212
4.8.15 16:05

Pozor na jedy v kosmetice

Ahoj,
asi spousta z vás tyhle věci ví…Nicméně v minulém čísle časopisu Téma byl rozhovor s prof. toxikologie (spoluautor Doby jedové) a uváděl tam to nejhorší co může kosmetika obsahovat (až 60% toho co na sebe napatláme se dostane do krevního oběhu). Takže silikony (narušují endokrinní a poškozují imunitní systém), ve složení je najdete pod jménem dimethicon(e), nebo mají koncovky -siloxan. Další svinstvo je dioxan, ten je ve vlhčených ubrouscích, intimních gelech atd (karcinogen). Tonalid - bývá v parfémech, taky karcinogen. Jinak ještě zmiňoval nějaké látky, které fungují jako fixátory vůní (v parfémech) a rovněž jsou dost toxické. Umělé pižmo v parfémech je další problematická látka, která se ukládá v mateřském mléce! Jinak silikony jsou ve většině zemí zakázané a u nás je obsahuje i dražší kosmetika (Vichy apod). Tak si zkontrolujte etikety a složení vaší kosmetiky. Článek opravdu stojí za přečtení. Snad to někomu pomůže, hezký den :) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
4.8.15 16:08

Ja pouzivam jen rasenku od Miss SPorty, sprchac Nivea stejne tak sampon zubni pastu colgate kulicku antiperspirant od NIvey taky a jinou kosmetiku ci parfémy nepouzivam :jazyk: tak snad me to toxicke zlo mine :D

• Citovat
  • Upravit
13052
4.8.15 16:10

@Mari5 no, článek jsem četla a upřímně, velmi slušná demagogie… A takhle se vytváří davová hysterie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17351
4.8.15 16:12

Supr nemám co kontrolovat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
4.8.15 16:12
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
JayLee
4.8.15 16:17
@Krasavicaa píše: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

takze se ted nebudeme mejt vonět a kraslit jinak umreme :jazyk:

• Citovat
  • Upravit
56906
4.8.15 16:18

@Mari5 zbytečná hysterie.. když toho na sebe nenakydáš kilo denně :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
4.8.15 16:21

@Mari5
Amen!

Ne, já fakt souhlasím. Nevím, co je tak těžkého na tom vyřadit chemickou kosmetiku a začít s přírodní. :nevim: Jde o to, jak komu na sobě samém záleží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
4.8.15 16:22
@anairda píše:
@Mari5
Amen!Ne, já fakt souhlasím. Nevím, co je tak těžkého na tom vyřadit chemickou kosmetiku a začít s přírodní. :nevim: Jde o to, jak komu na sobě samém záleží.

a co to je prirodni kosmetika? :nevim: met se blatem 1× tydne nebo si utirat zadek lopuchama? nepoužívat deodoranty? :poblion: :think:

• Citovat
  • Upravit
11689
4.8.15 16:24
@JayLee píše:
a co to je prirodni kosmetika? :nevim: met se blatem 1× tydne nebo si utirat zadek lopuchama? nepoužívat deodoranty? :poblion: :think:

NE. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
4.8.15 16:31
@JayLee píše:
a co to je prirodni kosmetika? :nevim: met se blatem 1× tydne nebo si utirat zadek lopuchama? nepoužívat deodoranty? :poblion: :think:

http://www.biooo.cz/ :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
11689
4.8.15 16:33
@Krasavicaa píše:
http://www.biooo.cz/ :nevim: :nevim: :nevim:

BINGO!!! Tobě nic neunikne! :mrgreen: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
4.8.15 16:36
@anairda píše:
BINGO!!! Tobě nic neunikne! :mrgreen: :potlesk:

Ale, že by se mi z toho něco zamlouvalo… to zas ne, teda :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
11689
4.8.15 16:38

@Krasavicaa
To musíš vyzkoušet, až pak uvěříš… :mrgreen: A tvé tělo ti tiše poděkuje. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
4.8.15 16:39
@anairda píše:
@Krasavicaa
To musíš vyzkoušet, až pak uvěříš… :mrgreen: A tvé tělo ti tiše poděkuje. :mrgreen:

Tiše? Ne, já chci nahlas :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama