POZOR - po mateřské se výše podpory počítá z mateřske!!!!

1Andrejka
14.4.10 09:22

POZOR-po materske se vyse podpory pocita s materske!!!!

Pred Materskou jsem pracovala jako sanitarka,jelikoz jsem se se zamestnavatelem nedomluvila po materske(Jelikoz mi nabidl jen 12hodinove smeny vc.vykendu a nocni nebo uklizecku)skoncila jsem na urade prace a dnes jsem si prinesla vypocet. prvni dva mesice 3435kc,po te dva mesice 2748kc a po te 1 mesic 2519kc.Jelikoz dostal manzel zrovna tez vypoved ,tak dohromady mame sotva na najem.Zatim nevime jak to dame dohromady a proto pred koncem matersky si uz najdete zamestnani!!!!s pozdravem andrejka ps.poradte jestli je nejake reseni(jsme s oblasti kde vas driv prejede auto nez narazite na nejakou praci)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1853
14.4.10 09:28

to se musíš zeptat na sociálce :( jinak soucítím s tebou taky tak dopadnu . :-? jsem tomu v první chvíli nemohla uvěřit ,ale bohužel .....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70621
14.4.10 10:14

Zkuste sociální příplatek a příspěvek na bydlení, u těhle dvou dávek se dokládá příjem za minulé kalendářní čtvrtletí, tak by mohli dost rychle vyjít. Jinak pro příspěvek na bydlení je potřeba mít trvalé bydliště v tom bytě/domě kde žádáš a buď být majitel nebo mít nájemní smlouvu. Jinak je škoda, že si alespoň na chvilku nenastoupila do práce a teprve pak jste se nedohodli na ukončení, pak by se ti podpora počítala ze zaměstnání, ale to už je teď jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.10 10:27

ahoj, já se tam přihlásila (po rodičáku)na dva měsíce s tím, že dostanu smlouvu v naší firmě a nakonec jsem využila půlroční rekvalifikaci na zdrav. maséra a chtěla dělat na sebe… otěhotněla jsem a tím jsem se připravila o mateřskou, dostanu až zas rodičák. Ta rekvalifikace ale není špatné řešení pokud tam ta možnost je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
14.4.10 12:39

Tak me končí rodičák 23.4. a jelikož sem byla zamestnána v Praze a bydlím na Královéhradecku tak se tam vrátit nemůžu a pobočka tady je plná, takže si příští týden jedu do PH podepsat výpověd a budu muset jít na pracák … takže 3400, pak 2700 a jeden měsíc 2400, … to se pujdeme pást .....
jinou práci sem jeste nenasla i když hledám tak min. pul roku. Mám výbornou angličtinu dobře ovládám PC a je mi to stejne k h…o. Malého mi nakonec nevzali do školky, je plná tak až od září. No nevím jak my tohle zvládneme. Je to vůbec normální … ??? Clovek chce pracovat a nemůže. I na směny do fabriky bych šla radši dělat, jenže manžel je neustále v tahu a malej ve školce jak už sem zmínila není. Tak budu doma dřepět za nějaký 3000,– to je docela drsný !!!!!!!!!!! :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JaSe
15.4.10 15:01

Ahoj holky,
co jsem tak četla, tak po rodičovské je potřeba alespoŇ na jeden den nastoupit do zaměstnání. Pak je vyměřovací základ z ÚP úplně jiný, než když se jde rovnou z rodičáku. Ale podrobnosti neznám.

• Nahlásit
  • Citovat
peeeetulka
28.5.10 17:17

Výpočet podpory po MD

Jani, prosím Vás, v mém případě nastoupím po skončení MD na dva dny (29. a 30. července) do práce (posl. dva prac. dny z dvouměsíční výp. lhůty).
Budou mi ty dva dny nějak platné při výpočtu podpory v nezam.? Nebo také spadnu do toho minima? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
JaSe
28.5.10 21:11

Peeeetulko,
mělo by Ti pomoci, ale proč to tak je, to netuším. Tak držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
70621
30.5.10 15:59

Přiznám se, že netuším, jestli 2 dny stačí, zas až tak přesně to neumím, ale myslím, že by měly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
peeeetulka
30.5.10 16:58

Díky i tak jsem na to zvědavá, pak sem kdyžak písnu, třeba se to bude někomu hodit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
70621
30.5.10 17:08

Určitě písni, taky by mě to zajímalo :-) a držím palečky, aby to stačilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
31.5.10 10:22

Podpora

Ahojky.V lednu mi skončila 3letá MD.Vzhledem k tomu,že jsem nemohla nastoupit zpět do zaměstnání(časově náročné a neměla jsem školku),které jsem měla před MD,dala jsem výpověď dohodou a šla se hlásit na ÚP.Tam mi paní dala papír,kde mi zaměstnavatel vyplnil výši mzdy,jakou bych pobírala,kdybych po MD dále u něj pracovala.A z toho se mi vypočítává podpora.1.měsíc 60%plat,další 2měsíce 50%,a další 2měsíce 40%
Nevím,jestli jste mě pochopily a nějak vám to pomohlo. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
peeeetulka
31.5.10 11:00

Ahoj,
díky za písnutí, u tříleté mateřské je to tak, jak píšeš:), ale nevím, jak po té čtyřleté, tam se totiž ten čtvrtý rok bere jako neplacené volno, tudíž mi zaměstnavatel nemůže dát papír s pravděpodobnou mzdou za toto období…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama