Pozornost dítěti v nemoci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jana.49
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 06.02.18 21:54
pozornost dítěti v nemoci

Ahoj dáváte někdo dítěti když je nemocné nějakou drobnost(např. hračku)? Je mi dcerky líto dnes má čtiřicítky a na pohotovosti nám řekli ze má náběh na zápal plic. Ráda bych jí udělala radost, ale nevím zda je to uplně výchovné dávat dítěti dáreček za nemoc. Co myslíte?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31592 příspěvků 06.02.18 21:58

Běžně to nedělám, max nějakou malou mlsku, ale proč ne, jestli chceč, tak jí neco kup, není na tom nic špatnýho, nevýchovnýho, podle mě

-Sára
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 06.02.18 21:58

Ano já jsem dávala. dcerka 4 roky byla na operaci slepaku. Koupila jsem ji barbinu. udelala ji velikou radost a měla ji pořád u sebe.

niki V
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 06.02.18 22:00

Dala bych proč ne…já take dostavala od svých rodičů, chceš udělat radost nemocnému prckovi na tom nic špatného ve výchově přece není.

peta81
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 06.02.18 22:02

@Jana.49 jeste jsem v takove situaci nastesti nebyla, ale proc ne :nevim: ne jako „odmena“ za nemoc, ale jako drobnost, ktera ji pomuze se udravit. malickost, co ji treba zabavi v posteli, knizka, omalovanky, panenka, plysak na pomazleni…nevidim v tom nic spatneho. urco ji to udela radost kdyz ji neni dobre. preji brzke uzdraveni.

Paaajka
Ukecaná baba ;) 2203 příspěvků 06.02.18 22:03

@Jana.49 ja to nebrala tak jestli je to vychovne nebo ne (a ani me to nenapadlo), proste jsem synkovi chtela udelat aspon malou radost za vsechnobto trapeni, kterym si musel projit :nevim: zrovna vcera musel absolvovat bolestivy zakrok pod narkozou a taky dostal „bolestne“

Limi123
Závislačka 2641 příspěvků 06.02.18 22:03

Mamka nám vždycky kupovala časopisy (Méďa pusík, Kačeři). Bylo to super a následky to na nás nezanechalo, věděli jsme, že je to vždy jen v nemoci a bylo to moc hezké!

Petruna21
Echt Kelišová 9789 příspěvků 06.02.18 22:03

Určitě bych dala nevidím na tom nic špatného :) já vždy takhle kupovala ségře když byla menší :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 22:07

Nedávám, ale on je nemocný i 10× za zimu (6× atb). Pravidelne jsme 1× za zimu v nemocnici. V nemocnici něco dostává, aby se potěšil a nenudil.
Doma mame schované hračky a ty mu při nemoci vytahuju.

ugluk
Hvězda diskuse 41841 příspěvků 06.02.18 22:07

Dcera je nemocná málokdy, ale kupovala jsem knížku, koneckonců u nové knihy jsem ji nejlíp udržela v posteli, takže to byl dvojnásobný bonus.

Michalka80
Závislačka 4544 příspěvků 06.02.18 22:12

@Jana.49 Ahoj, dala jsem dcerce barbinu, kdyz byla v nemocnici. Za to, ze tam byla moc statecna a pekne spolupracovala. Byt tebou, tak tvoji male taky udelam necim malym radost :srdce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26150 příspěvků 06.02.18 22:13

Knizka, casopis, hra, omalovanky…Ale není to žádné bolestné, spíš az se dítěti uleví, aby se zabavilo a abychom vyuzili nejak ten čas, kterého jinak tolik není. Rozhodně nekupuju další krám, přes který tu budu za týden zakopavat :mrgreen:

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 06.02.18 22:14

My jsme dcerce nakoupili spoustu novych hracek, kdyz byla v nemocnici. Byli neokoukane a tim padem s nima vydrzela v posteli.
Nevidim nic nevychovneho na tom, udelat ditku obcas radost.

blumen
Hvězda diskuse 43159 příspěvků 06.02.18 22:16

No tak to bude nevychovne a co, potesi ji to. Rid se sama sebou, jak to citis Ty :nevim:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 06.02.18 22:17

@Jana.49
Nedávám nic. V případě plánovaného vyšetření, které není příjemné, slíbím odměnu „za hladký průběh“. Nemusí to být jen hračka (dinopark, oblíbené jídlo,…). Když byl syn v nemocnici, babička mu koupila hračku, aby hezky papal léky a byl brzo zdraví, aby si tu hračku mohl vyzkoušet u nich doma (odrážecí autíčko). Ale za prodělanou horečku dávat hračky mi přijde nevýchovné (od určitého věku se může dítě snažit horečku si přivodit). Radši bych dítěti uvařila oblíbené jídlo, abych ho povzbudila v uzdravování. ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama