Pozvání dívky na taneční

24.9.19 19:58

Pozvání dívky na taneční

Zdravím, už jsem se tady ptal na oblečení do tanečních, ale věřím, že tady s tím měl někdo z vás zkušenost. Měl bych otázku, snažil jsem se zeptat rodičů a přátel, ale nikdo mi nedokázal odpovědět, abych si byl vlastně jistý. Zajímá mě, jestli na konci tanečních při závěrečném plese(zvonečku) si kluk sebou ‚bere‘ partnerku, stejně jako na maturitní ples? Kamarádka mi říkala, že u ní to tak bylo a prý ať si partnerku „zamluvím“ co nejdříve, ale nevím. Chtěl bych jednu dívku z tanečních na věneček pozvat, jelikož je to i má spolužačka a jsme přátelé, a tento víkend budeme mít 2. taneční, tak pokud se to tak dělá, tak aby mě někdo nepředběhl. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
10231
24.9.19 20:21

Ano, na taneční akci je jednodušší přijít s partnerkou, než čekat, kdo tam bude plonkovej.

Nijak to nehroť, není potřeba z toho dělat velkou vědu, prostě se holky, se kterou bys rád šel na prodlouženou zeptej, jestli tam půjdete spolu.

Čím víc o tom budeš špekulovat, čím víc se budeš bát odmítnutí, čím tragičtěji to budeš brát, tím zoufaleji budeš působit a tím méně holek bude chtít zjišťovat, že za tou vší úzkostí jsi prima kluk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.9.19 21:09

Já teda měla taneční před skoro patnácti lety, ale s nikým jsem nešla. Každé dítě sedělo s rodiči nebo přáteli, dívky měly květinky do šerpy, hoši taneční kartičky s poděkováním, a prostě si chodili na každý tanec pro jiného tanečního partnera a vyměňovali si tyto drobnosti. Obvykle platilo, že by se měli prostřídat hlavně ti, co spolu v kurzu tančili. To není americký maturák, abys přišel k rodičům vybrané dívky a připevnil jí na zápěstí kvítek, přičemž byste tančili jen spolu. No ale pravidla má jistě každý kurz jiná a vše se včas dozvíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3580
24.9.19 21:18

Je to teda už let, co jsem chodila do tanečních, ale u nás byli stabilní páry, které spolu odtančili celé taneční i věneček. Takže nebylo potřeba nikoho zamlouvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2823
25.9.19 09:02

U nás (a i všech ostatních, co znam) to bylo tak, že během kurzů se střídali všichni, vždy byla panská nebo damska volenka a byli jsme pobizeni k tomu, abychom si nevybrali pořád ty stejné, ať se stridame. Na prodlouženou jsme pak trenovali úvodní tanec, to mohl jít kdo chtěl s kým chtel a nemenilo se to, ale nijak dopredu se to nedomlouvalo. Proste na jedne hodine pani rekla, at si vybereme partnera, se kterým to chceme tančit a hned jsme se to sli učit. Ani jsme nic dopředu nevěděli, takže žádná domluva nehrozila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
25.9.19 09:11

Na závěrečný věneček jsme se domlouvali s partnery předem, i proto, že se první tanec nacvičoval dopředu, takže muselo být dopředu jasné, kdo s kým bude tancovat. Jednotlivé lekce pak byly stálejší páry (třeba i takové, které se hlásily společně, pak chodily celé taneční víceméně hlavně spolu) anebo jednotlivci a pak se při jednotlivých tancích partneři střídali. Osobně bych dlouho neváhala a prostě se zeptala, jestli můžete jít spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama