Pozvání k mámě na návštěvu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.18 13:06
Pozvání k mámě na návštěvu.

Přišla jsem se vypovídat a snad i pro radu, jak byste můj problém řešily vy. Vyrostla jsem v hrozném nepořádku. Táta občas něco alespoň utřel nebo poskládal do komínku, má mamča ale neuklízela snad nikdy. Osobně si nevzpomínám, že by někdy vzala do ruky hadr, smeták či vysavač. Na to jsme byly my děti. Ale my to zachránit nemohly, stejně když jsme v nějakém koutu poklidily, byl tam do večera snad ještě větší binec než před naším úklidem. Moje mamča má dnes jiného muže. Ten je však na tom s pořádkumilovností snad ještě hůř než moji oba rodiče dohromady. Mamča tudíž dnes žije ještě ve větším binci než v mém dětství. Byla bych ochotná jí uklidit, ale nenechá si na nic sáhnout, je hned oheň na střeše. Já už to ani nechci řešit. Problém je však v tom, že nás neustále zve s dětmi na návštěvu a my do toho děti vodit nechceme. Namítnete jistě, ať pozveme my ji, problém je však v tom, že vždy tvrdí, že nemůže, bolí jí nohy. Na dovolené po světě jí ale nohy nebolí. A to podotýkám, že bydlíme na stejném sídlišti. Je mě to líto. Je to přeci jen moje máma. Nechci jí předělávat na stará kolena, ale jak to řešit, netuším.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

AnastazieB
Echt Kelišová 8223 příspěvků 05.05.18 13:09

Úklidem to nevyřešíš, tohle bývá většinou psychický problém. Scházela bych se s ní někde venku, třeba na dětském hřišti - zvlášť, když bydlíte na jednom sídlišti. Do toho nepořádku bych děti taky nechtěla vodit (a to nejsem na hygienu moc citlivá). Pokud nebude chtít, tak se nedá nic dělat :nevim:.

Zwetta
Kecalka 323 příspěvků 05.05.18 13:12

Co takhle říct jí to narovinu? A pokud bydlíte kousek od sebe, tak je to z její strany jen výmluva, pokud jinak normálně chodí a cestuje.. :roll:
Jak jsou děti malé? Pokud u matky není hygiena, děti bych tam nevodila.. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.18 13:15
@AnastazieB píše: Úklidem to nevyřešíš, tohle bývá většinou psychický problém. Scházela bych se s ní někde venku, třeba na dětském hřišti - zvlášť, když bydlíte na jednom sídlišti. Do toho nepořádku bych děti taky nechtěla vodit (a to nejsem na hygienu moc citlivá). Pokud nebude chtít, tak se nedá nic dělat :nevim:.

Ona má u domu zahrádku, takže jí nikam jinam nedostanu. A ta zahrádka není pro děti také moc bezpečná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.18 13:16
@Zwetta píše:
Co takhle říct jí to narovinu? A pokud bydlíte kousek od sebe, tak je to z její strany jen výmluva, pokud jinak normálně chodí a cestuje.. :roll:
Jak jsou děti malé? Pokud u matky není hygiena, děti bych tam nevodila.. :)

Máma je hodně citlivá na kritiku vlastní osoby. A upozornění, že má doma nepořádek by bylo jako píchnout do vosího hnízda. :(

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 05.05.18 13:42

A nechodí třeba v nějaký čas určitou trasou nejlépe okolo hřiště či kavárny, že byste ji tam přepadávali?

Zwetta
Kecalka 323 příspěvků 05.05.18 13:44

No tak si budeš muset ujasnit priority.., jestli se dotknout mámy a být upřímná nebo se donekonečna vymlouvat a navrhovat jiné místo setkání.. ;)

Bábrdl
Generální žvanilka 20465 příspěvků 05.05.18 13:51
@Anonymní píše:
Máma je hodně citlivá na kritiku vlastní osoby. A upozornění, že má doma nepořádek by bylo jako píchnout do vosího hnízda. :(

Myslím, že to ví. :think:
A právě proto tak vyvádí.

Mám starou tetu, která má doma hrozný bordel. Já tam nebyla už věky, máma jo. I když už se obě trochu hůř pohybují, prý je to náročné :zed:

Tak přijímá „návštěvy“ (jen mě a ještě asi tři lid z rodiny) na verandě, která je taky zastavěná krámama, ale ještě se to dá. Nahoru pustí jen mámu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.18 13:53
@Zwetta píše:
No tak si budeš muset ujasnit priority.., jestli se dotknout mámy a být upřímná nebo se donekonečna vymlouvat a navrhovat jiné místo setkání.. ;)

Upřímnost nic nezmění, to už jsem v minulosti zkoušela. Krom toho, moje mamča má nemocné srdce a je schopna rozčílit se tak, že dostane infarkt. To je prostě špatná situace. V létě bychom snad mohli k ní na zahrádku a já bych tam při návštěvě aspoň sbírala hřebíky ze země, aby se děti neporanily. Nic jiného mě nenapadá.

Bábrdl
Generální žvanilka 20465 příspěvků 05.05.18 13:54

Teta si taky furt stěžuje, že má málo místa. Přitom je sama a má pro sebe celý dům. Že má moc věcí, že na to nestačí, ale měla to tak celý život.

Paradoxní je, že nic nevyhodí, ale taky nic nemá, protože všechno je zarovnané. Takže třeba náplast nebo něco nehledá, ale jde koupit novou. :zed:

Ale když jí to někdo řekne urazí se, stáhne, naštve. Celý život se cítí nepochopená a tvrdí, že „jednou“ si najde čas a všechno přetřídí. Ani nevím, jak to tam nahoře vypadá. Veranda je prostě plná krámů. Ne jako odpadků, ale nábytku, květináčů atd.

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 05.05.18 13:56
@Bábrdl píše:
Teta si taky furt stěžuje, že má málo místa. Přitom je sama a má pro sebe celý dům. Že má moc věcí, že na to nestačí, ale měla to tak celý život.

Paradoxní je, že nic nevyhodí, ale taky nic nemá, protože všechno je zarovnané. Takže třeba náplast nebo něco nehledá, ale jde koupit novou. :zed:

Ale když jí to někdo řekne urazí se, stáhne, naštve. Celý život se cítí nepochopená a tvrdí, že „jednou“ si najde čas a všechno přetřídí. Ani nevím, jak to tam nahoře vypadá. Veranda je prostě plná krámů. Ne jako odpadků, ale nábytku, květináčů atd.

nechci, aby to znělo zle, ale jednou si máknete

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.18 13:56
@Bábrdl píše:
Myslím, že to ví. :think:
A právě proto tak vyvádí.

Mám starou tetu, která má doma hrozný bordel. Já tam nebyla už věky, máma jo. I když už se obě trochu hůř pohybují, prý je to náročné :zed:

Tak přijímá „návštěvy“ (jen mě a ještě asi tři lid z rodiny) na verandě, která je taky zastavěná krámama, ale ještě se to dá. Nahoru pustí jen mámu.

A myslíš, že se s tím dá něco dělat? :,(

Bábrdl
Generální žvanilka 20465 příspěvků 05.05.18 13:57
@Anonymní píše:
Upřímnost nic nezmění, to už jsem v minulosti zkoušela. Krom toho, moje mamča má nemocné srdce a je schopna rozčílit se tak, že dostane infarkt. To je prostě špatná situace. V létě bychom snad mohli k ní na zahrádku a já bych tam při návštěvě aspoň sbírala hřebíky ze země, aby se děti neporanily. Nic jiného mě nenapadá.

Tak co chceš za radu? Na všechno řekneš, že by to nešlo…

Co tam začít uklízet, když přijdete s dětma? Posbírat věci (hele, mami, tohle ti dám stranou, aby to nespadlo), setřít skrvny (páni, tady se ti něco vylilo, ať se děti nepřilepí) atd. :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 20465 příspěvků 05.05.18 13:59
@Anonymní píše:

Nic moc nedá. :nevim:
Musela by chtít sama, ale ona není jen „nepořádná“, je to taková ta chorobná hromadička. Vždycky byla. Když přišla na návštěvu říkávala, tady je to hezké, já mám takových věcí, jak kdyby jí ty věci přiděloval národní výbor a ona si je musela nechávat.

Bábrdl
Generální žvanilka 20465 příspěvků 05.05.18 14:00
@Anonymní píše:

Nic moc nedá. :nevim:
Musela by chtít sama, ale ona není jen „nepořádná“, je to taková ta chorobná hromadička. Vždycky byla. Když přišla na návštěvu říkávala, tady je to hezké, já mám takových věcí, jak kdyby jí ty věci přiděloval národní výbor a ona si je musela nechávat.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkol v Herbáři, konec na Primě: Rybová bude na složenky vydělávat na Ulici!

Herečka Linda Rybová (42) se nikdy netajila tím, že seriály dělá pro peníze a... číst dále >

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kiki a Viki se vrací k rodině. Děti do dětských domovů nepatří

Sestry Kiki a Viki se po několika letech stěhování po ubytovnách a... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama