Pozvání k návštěvě ČR

308
6.4.16 21:03

Pozvání k návštěvě ČR

Ahoj,
máte někdo zkušenost s Pozváním cizince k návštěvě ČR?
Budeme u nás ve firmě zaměstnávat slečnu z ciziny a celé jsem to dostala na starosti. Včera jsem absolvovala dopoledne na cizinecké policii, kde mi při vyplňování žádosti o pozvání řekli, že musím zaškrtnout, že přebíráme veškeré finanční náklady související s pobytem zvaného cizince. Na vysvětlování nebyl čas, žádné velké vybavování v tom spěchu tam nebylo možné a nemůžu teď nikde dohledat, co to pro nás fakticky znamená? :nevim: Bez toho by prý pozvání nebylo vydané, takže s tím nic nenadělám. Ale spíš bych chtěla preventivně předejít všem možným komplikacím, třeba vystavením nějaké dohody, kde si slečnu zavážeme k tomu, že musí být při vstupu do ČR pojištěná či nějakým dojednáním, že jí uhradíme pouze cestu a nikoliv náklady s ubytováním… aby se nám pak nemohlo stát, že slečna někde udělá nějaký průšvih a veškerá zodpovědnost by nešla za námi… :think:
Předem díky za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1897
6.4.16 21:24

Ať návštěva řekne že jen migruje kolem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
6.4.16 21:43

Jo, prave proto je pozvani takhle udelane, aby zvouci clovek byl skutecne za navstevu zodpovedny, kdyz si ji pozve. ja kdysi musela dokonce na cizinecke policii prokazovat financni prostedky, ze v pripade „prusvihu“ mam z ceho za dotycneho platit.
byla to docela palba, mam pocit, ze chteli prokazat 50tis a to slo o kratkodobou nasvtevu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
308
6.4.16 21:52

Po nás rovnou chtěli výpis z účtu, aby si ověřili stav konta a příjmy… :zed: No děs, takové byrokracie kolem toho :cert: asi to budu muset pojistit nějakou formální dohodou se slečnou, byť se toho závazku nijak zákonně nezbavíme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bora-Bora
6.4.16 22:07

@shaari odkud slečna je? Já běžně píšu pozvání na pracovní pobyty pro Indy nebo Ukrajince. Větu o tom, že náklady spojené s pobytem hradíme my, naše firma, samozřejmě uvádím všude, ale o pojištění atd. teda nic.
Ale nikdy jsem tedy na cizinecké policii kvůli tomu nebyla. Zvací dopis píšu volnou formou a všichni dosud vízum dostali :nevim:

• Citovat
  • Upravit
58747
7.4.16 07:46
@shaari píše:
Po nás rovnou chtěli výpis z účtu, aby si ověřili stav konta a příjmy… :zed: No děs, takové byrokracie kolem toho :cert: asi to budu muset pojistit nějakou formální dohodou se slečnou, byť se toho závazku nijak zákonně nezbavíme…

ta případná dohoda Ti bude platná jak mrtvému zimník.. od toho to pozvání je :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
308
7.4.16 12:01

@Bora-Bora Je z Ruska. My si toto u nás ve firmě absolvujeme poprvé. Ona mi přímo dala instrukce, že aby dostala vízum, musí mít pozvání do ČR od cizinecké policie. :nevim: Já právě ani nevím, jaký rozsah odpovědnosti naše firma bude mít. Je to přeci jen takové ošemetné a pro nás jako pro firmu velmi zavazující.
@martina.se No to já vím, že po právní stránce by nám to k ničemu nebylo, ale ráda bych alespoň předešla případným komplikacím, kterým se předejít dá. Například se domnívám, že bychom jí museli uhradit lékařskou péči, pokud by se jí něco stalo a v tom případě by nám pomohlo, pokud by ve chvíli vstupu do ČR měla zařízené pojištění…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58747
7.4.16 12:06

@shaari jasné, leda to zkontrolovat, že si to uzavřela :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bora-Bora
7.4.16 12:10

@shaari Ted jsem si našla zvací dopis pro Rusy.

Samozřejmě ti nebudu posílat kopii, nicméně tam je omáčka typu " Zasíláme ificiální pozvání ke služební cestě do… pro… z firny…

Jméno, datum nar., č. pasu, vystavení a platnost.

Toto pozvání má platnost od..do.

Veškeré náklady spojené s cestou a pobytem paní… v Čr budou hrazeny naší firmou.

Razítko a podpus jednatele

Tot vše a adresováno je to na velvysl. ČR v Rusku, snad ti to aspoň trochu pomohlo

• Citovat
  • Upravit
308
7.4.16 12:15

@Bora-Bora Díky, příště zkusíme jít touto cestou :) A nevíš, v jakém rozsahu firma za zvaného člověka ručí? To by mě asi zajímalo nejvíc… Dohodnuté máme, že slečně uhradíme všechny potřebné cesty z-do Ruska, ale bydlení už tu bude v její režii (pouze jsme jí pro účely jednání na úřadech poskytli přechodnou adresu zde v ČR, jen formálně). Jde mi o to, aby si tu nenašla nějaký podnájem, nenasekala v něm dluhy a pak se toho nezřekla s tím, že to za ní musíme zaplatit my… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bora-Bora
7.4.16 12:24

@shaari tak to nevím, to jsme nikdy neřešili, nebo aspoň já tedy nee. Nicméně, laicky si myslím, že pokud nájemní smliuva bude na ní, nebudete za ní ručit. :nevim:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama