Pozvání na svatbu - hosti a partnerky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Denyliah
Povídálka 24 příspěvků 06.06.19 09:03
Pozvání na svatbu - hosti a partnerky

Ahoj všem vespolek.. začínáme plánovat svatbu a né že bychom se s přítelem hádali, ale trošičku mi vadí náš seznam hostů. Jde o to, že má dva velmi dobré a blízké kamarády, jednoho si bere za svědka, ten má novou přítelkyni, kterou neznám ani já a ani přítel. Svatební etiketa mi ale nedovolí ji nepozvat. O to mi ani tak nejde. Co mě vyloženě vytáčí, je ten jeho druhý kamarád. Partner ho chce ke stolu, ale já se nebavím s jeho přítelkyní, vlastně ji nemám ráda. Přestala jsem se s ní stýkat po tom, co jsem se dozvěděla jaká doopravdy je. Další etiketu jsem se dočetla, že na svatbu se mají zvát jen ti, kteří ev. pozvali vás.. oni nás sice loni pozvali, ale jen na večerní párty, nikoliv ke stolu - což mě zarazilo vůči partnera, protože jsou fakt dobří přátelé. Myšlenka, že by ta holka seděla se mnou, při mém dni mi fakt vadí. Ale dodržení etikety je prostě dodržení etikety. No nebudu lhát, pere se to ve mě a nevím, co mám dělat. Nechci partnerovi nic zakazovat, je to i jeho svatba. :nevim: :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
cecetka
Echt Kelišová 8481 příspěvků 06.06.19 09:07

@Denyliah Domluvit se musite vy dva, je to vas den. Ale presne jak pises, proc bych svuj den mela travit s nekym, koho nemam rada? :nevim:

smurfka
Vesmírná mluvilka 31261 příspěvků 06.06.19 09:08

Já na etiketu prděla..pozvala jsem kamaráda bez jeho přítelkyně a bylo na něm zda dorazí, nebo mu to partnerka zakáže. Manžel budoucí stál u mě, takže spíš jelikož je to jeho přítel, by se měl rozhodnout on co a jak, snažila bych se ho argumenty přesvědčit at je pozve oba až večer. ano je to i jeho svatba, ale také tvoje, řekni mu, že by ses cítila nepříjemně a že jestli by to on chtěl aby sis neužila váš den. kompromis je pozvat oba večer, na to by měl přistoupit, pokud nechce abys byla celý den nafrčená :nevim:

Kriss Tina
Extra třída :D 11034 příspěvků 06.06.19 09:14

Já to teda mám tak, že pozvu dycky kamarádku, plus jeden a je mi jedno jestli si sebou vezme přítele nebo dítě nebo pude sama :nevim: kdybych zvala jenom ty co zvali me, tak mám prázdno, protože vdanou kamarádku mám jenom jednu :mrgreen:

debra.morgan
Echt Kelišová 9502 příspěvků 06.06.19 09:18

Ja jsem treba zvala kamarady z vejšky, kteří se znali, ty jsem zvala bez partnerů, né všichni měli partnery a navic jsem ty partnery nikdy neviděla a pak jsem zvala kamarádku ze základky, tu jsem zvala s partnerem, protoze by tam jinak nikoho moc neznala, krome moji rodiny…

Alkata
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 06.06.19 09:20

Na druhou stranu by bylo fajn se oprosit od malicherností a s grácií její přítomnost tolerovat. Bavit se tam s ni nemusíš. Udelej to pro partnerova kamaráda, který by tam jistě nechtěl jít sám a mrzelo by ho to. Zkratka, zkus se povznést nad osobní antipatie a buď velkorysá :kytka:

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 06.06.19 09:20

Na místě toho kamaráda by mě velice urazilo, že všichni tam budou mít partnerky a jen já ne. Pokud teda ví, že jeho holku silně nemusíš, mohl by to vzít jinak, ale ty ho znáš lépe. Pokud vás sami pozvali jen na večerní párty, vyřešila bych to stejně.

Leo44
Kecalka 262 příspěvků 06.06.19 09:26

My taky plánujeme svatbu a etiketa neetiketa vše si děláme dle sebe. stejný problém. Partner má kamaráda a já jeho ženskou nemusím a tak zveme jen toho kamaráda. Já tam nezvu ani rodiče moje.. Ke to Vás den a udělejte si ho podle sebe.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 06.06.19 09:32

Nektere nazory mi hlava nebere :roll: je to Vas den, udeljte si to jak budete chtit vy etiketa neetiketa ;) my jsme to udelali, par lidi to nevydychalo, ale aspon vime, jaci ve skutecnosti jsou :zed:

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 11595 příspěvků 06.06.19 09:41

Na svatbu jsme zvali jen lidi, ktere mame radi. Nezvala bych nekoho, koho nema manzel treva rad. Platili jsme si to sami, nevim proc bychom meli “snaset” neco co nam neni prijemne. Ale my jsme meli kliku, ze partneri nasich kamaradu nejsou idio.ti.

Denyliah
Povídálka 24 příspěvků 06.06.19 09:42

Svatba je sice náš den, ale zas z toho nechci dělat privilegovaný den. Svatba není jen o nevěstě a ženichovi, člověk musí trochu brát i zřetel na hosty. Já bych byla nejradši, kdyby ho partner pozval až na večerní párty. Ale to mu je zas blbé kvůli toho druhého kamaráda, který byť je svědek, tam bude.
Mám strach, že by to toho kluka urazilo. Svatba je den štěstí a nechci aby kvůli toho dne přišel přítel o kamaráda. Myslím si, že kámoš není úplně urážlivý, ale tak trošku by ho to asi píchlo. Nevím.
Když se na to dívám z mého pohledu, nebyla bych nadšená, kdyby někdo pozval přítele a mě ne.. cítila bych se tak, jak to říct, nechtěná :? :) bože a to jsme teprve u seznamu hostů… mě šlehne

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 11595 příspěvků 06.06.19 09:42

Jako pozvat je jen na party je slusnej kompromis. I kdyz tohle kastovani hostu :roll:

nika-o
Povídálka 28 příspěvků 06.06.19 09:43

Myslím si, že jsi hodně mladá, fakt by to chtělo trošku respektu ke kamarádům manžela. Dle mne je něco jiného pozvat jen kamaráda bez přítelkyně, ale pozvat z manželského páru jen jednoho? No to snad ne? Zkus si to představit, že by jsi toto zažívala ty: Už jste manželé a pozvali by jen manžela? Je to hlavně na komunikaci mezi tebou a tvým budoucím mužem - jak moc ho respektuješ a jak moc je pro tebe přítelova manželka obtěžující… A taky ty u stolu nebudeš mít žádné kamarádky? Protože tvůj budoucí muž chce jen JEDNOHO. Svědka nelze počítat. Nebo prostě oběd jen rodina a kamarádi všichni až večer, je to na VÁS - toto nikdo za vás nevyřeší. Spíš se zamysli do budoucna, jak pak budeš snášet, pokud budete mít děti, tak až přijdou a budou říkat: Teta XXX je super - měli jsme na svačinu zmrzlinu. Atd. No chce to na sobě zapracovat a mít nadhled.

Kajuli
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 06.06.19 09:43

A není to náhodou o tom, že si máte užít svůj den vy dva tak, jak chcete?
My třeba nevozili koláče, nedělali jsme jmenovky na stůl, nedávali jsme k oznámení kartičky s pozváním ke stolu- před svatbou jsme poslali mail všem, kteří s námi měli strávit celý den-. Zvát někoho jen proto, že „musím“, neužiju si to.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 06.06.19 09:44

@Denyliah tak je posadte nejdal od vas co to pujde :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama