Pozvánka k očkování proti TBC?

4254
15.2.11 09:31

Pozvánka k očkování proti TBC?

Ahoj,
vím, že ohledně očkování proti TBC je tady toho dost, ale jde mi o náš kokrétní případ.
Syn se narodil předčasně ještě v době kdy platilo povinné očkování proti TBC, a z důvodu nízké porodní hmotnosti nebyl naočkován.
Dnes - v jeho cca 18 měsících mi přišla pozvánka k POVINNÉMU očkování proti TBC na plicní oddělení. Co to má znamenat?? Myslela jsem, že povinné očkování bylo zrušeno, nebo se to týká jen novorozenců?
Očkovat ho nechat nechci…
Ještě dodám, že bych si tam zavolala a zeptala bych se, ale jsou tam snad jen jednou týdně pár hodin a to ani nevím kdy…A taky bych ráda byla nejdříve připravená s argumenty :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15406
15.2.11 09:52

Myslím, že už je to teď jen na tobě, zda necháš očkovat :wink: Povinné už to není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263
15.2.11 10:09

Ano, bylo zrušeno. Nám to došlo taky, šla jsem k dětské doktorce, protože malá měla rýmu a ta na nás koukala jak tele, proč nám to jako došlo, že to už je zrušené. Na to plicní jsme pro jistotu šli, tam nám řekli, že už se to fakt neočkuje, ale že když už tam jsme, že se podívají, jestli máme od očkování z porodnice puchýřek. Prý máme (já tam teda nic nevidím ani pod drobnohledem, natož nechápu, jak to mohla vidět v tom bleskovém pohledu v temné chodbě sestra) a poslali nás domů. Takže - prý tu pozvánku ještě občas někomu pošlou, ale obvykle se stejně žádné očkování neuskuteční…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
15.2.11 10:12
Nouky píše:
Ano, bylo zrušeno. Nám to došlo taky, šla jsem k dětské doktorce, protože malá měla rýmu a ta na nás koukala jak tele, proč nám to jako došlo, že to už je zrušené. Na to plicní jsme pro jistotu šli, tam nám řekli, že už se to fakt neočkuje, ale že když už tam jsme, že se podívají, jestli máme od očkování z porodnice puchýřek. Prý máme (já tam teda nic nevidím ani pod drobnohledem, natož nechápu, jak to mohla vidět v tom bleskovém pohledu v temné chodbě sestra) a poslali nás domů. Takže - prý tu pozvánku ještě občas někomu pošlou, ale obvykle se stejně žádné očkování neuskuteční…

8-o to se asi nuděj, nebo se potřebujou zbavit nepotřebných pozvánek, ne :zed: :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
15.2.11 10:16

8-o Tak to docela čumim. Syn má 22m, narozen v termínu, očkování jsem v porodnici „odložila“, volala na kalmetizaci, tam mi řekli, že máme přijít po základním očkování a teď už jsem to brala tak, že jsme z obliga, když se to zrušilo.
Podle mě to bude nějaká relikvie, třeba v kombinaci s tím narozením dřív, že si to u nedonošenců hlídali.

Tady je vyhláška
http://www.vakciny.net/…orma_p11.htm

Nikde se v ní nepíše, že tahle vyhláška platí až pro děti narozené od započetí doby její platnosti, z toho mi plyne, že platí pro všechny, ať už jsou narozeni kdykoliv. Normálně bych tam zavolala a zeptala se, proč mě obesílají na očkování, které už není povinné a ať ti to vysvětlí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
15.2.11 10:16

do koše

Hoď to do koše! Vůbec si pozvánky nevšímej. Je jen na tobě, co budeš a co nebudeš očkovat. Přeci by si nedovolila, aby násilně naočkovali tvé děti, když nechceš. Nebo ano? Za své děti jsi zodpovědná pouze ty, oni žádnou zodpovědnost nenesou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2295
15.2.11 10:52

Holky a to jako uz fakt zrusili? Ale na Slovensnku asi ne? Protoze prave znamy mel ted kvuli TBC operovanou 4 m dceru mela silenou reakci!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.11 14:51

Očkování ve věku starším 12 měsíců zpravidla nevede k vytvoření ochrany vůči tuberkulóze, proto se v tomto věku už neočkuje.
Plošné očkování proti tuberkulóze: 1953-2010

Já teda chtěla nechat syna přeočkovat kvůli tomu, že měl po narození negativní tuberkulínovou zkoušku, včera jsme kvůli tomu byla na plicní a nenaočkovali mi ho, ani to prý nehradí pojišťovna. Máme přijít v 11 letech, pokud to bude pojišťovna stále hradit. Tak si myslím, že někde nastala chyba a okčovat vás stejně nebudou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.11 18:56

Tady je odkaz na zajímavý článek o tom zrušení - PROČ bylo tbc očkování vlastně zrušeno. Mě to dost uklidnilo a taky utvrdilo, že po půl roce věku naší holčičky na očkování půjdeme sami.

http://www.prvnizpravy.cz/…u-proti-tbc/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kugek
8.12.11 16:44

tbc

Dobry den zeny nam taky dneska doslo ze se mate v pondeli dostavit na ockovani TBC ale byli jsme ockovani dy se mala narodila jsou ji 2 roky neni to nejak brzy to ockovani neni povinne???Ja vubec nevim zitra si zavolam svoji mudr at me k tomu neco rekne:(
jediné info jsem našla tady

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama